שיר הנשמה / קרן ברג

מוסיקה היא שפה אוניברסלית. היא מתעלה על כל המגבלות ועושה את דרכה אל לבנו בלי להתחשב במחסומים כלשהם. לשיר יפה יש דרך להעלות חיוך על שפתותיו של כל אחד. נראה שמוסיקה נשלחה אלינו מממד גבוה יותר שבו קיימים רק אור הבורא ואהבתו. זוהי האנרגיה של המלאכים והאנרגיה של האור. אהבת הבורא היא כמנגינה יפה שיכולה להישמע ולהיות מורגשת על ידי כל העולם. זה השיר הנפלא של הקדושה המושמע לכולם כדי שיאזינו לו, ייהנו ממנו, וייקחו בו חלק. הוא מתנגן כל שנייה, כל רגע, כל יום, מחפש את דרכו אל אוזן חדשה. 

מודעות לשבוע של פרשת "האזינו"

השבוע, השיר השמימי הנעלה מתנגן ברחבי היקום. אנו נכנסים לשבוע שמכיל את היום הקדוש ביותר בשנה, יום כיפור, ואת האנרגיה הנעלה ביותר שלו. ההוד והיופי של השיר השמימי מתנגנים לכולנו כדי שנשמע אותו, כדי שיטהר אותנו באורו הנשגב.  אנו נלקחים אל מקום גבוה יותר כדי להתאחד עם הבורא, מקום בו הוא שר לנו, קורא לנו להתאחד עמו. האנרגיה שלו עוטפת אותנו, אופפת אותנו, יוצרת מעטה של הגנה גדולה. השיר הנעלה הזה, המגיע מלמעלה, הוא למעשה שירת הנשמה שלנו. השבוע, אנו שומעים את השיר הנפלא ביותר ששמענו מעודנו. זה שיר של אהבה והוא נוגע בחלקים הכמוסים ביותר של ישותנו.

הפרשה והמדריך שלנו השבוע הזה הם פרשת "האזינו". זוהי הפרשה האחרונה של התורה והיא נקראת בשבת. האזינו פירושה "הקשיבו". אלה הן המלים האחרונות של משה לבני ישראל, שיר היוצא מלבו ומבטא את אהבתו ואת אהבת הבורא. זה עשוי להיות רגע השיא של מסעם של בני ישראל ואפילו של התורה כולה. השירה הזו מעוררת בנבכי נשמתנו כמיהה אמתית להתאחד עם הבורא ולדעת אותו. משה שר שבחים להוד גדולתו וחסדו של הבורא. זה שיר אהבה המונה את הברכות שהורעפו על בני ישראל. בפעם האחרונה מזכיר להם משה לא לסטות מדרך הרוחניות מכיוון שהשליליות אורבת לפתחם. הוא מזכיר להם את הסבל שסבלו בגללה. הוא חוזר על אזהרתו לא ליפול במלכודת השקעת  האנרגיה שלהם בפיזיות ומזכיר להם שאין לה שום כוח לעזור להם בזמני מצוקה. רק הבורא והרוחניות מכילים את הכוח ואת ההגנה שהם מחפשים. משה מתחנן בפניהם שוב לזכור שהבורא תמיד מגן עליהם מסכנות ואויבים. הבורא הוא מקור האנרגיה שמסתתר מאחורי כל החיים והרפואה. זה שיר הגאולה, השבח לאור של משה המביע את  אהבתו לבני ישראל. הוא מבקש מבני ישראל לקחת את השיר אל לבם וללמד אותו לבניהם מכיוון שזהו שיר החיים והוא הדרך להשיג שמחה, מילוי והגשמה. בסוף הפרשה וכאשר השיר מגיע אל סיומו, הבורא מבקש ממשה להתכונן לפרידתו מהנהגת בני ישראל ואפילו לפרידתו מהעולם הפיזי. האזינו היא המשאלה האחרונה של משה, אבל האם בני ישראל יקשיבו לה? בחיים, אנו אולי שומעים מסרים בקלות, אבל להקשיב להם זה דבר אחר לגמרי. משה שר את שירו, אבל האם נאפשר ליופיו הרב להיכנס אל לבנו? האם נאפשר לו לעזור לנו להיות אנשים חדשים וטובים יותר בשנה הבאה?

מבחינה פיזית, פרשת "האזינו" מיוחדת מאוד מכיוון שהיא מסודרת באופן דומה למשולש העליון והתחתון של מגן דוד. מגן דוד מכיל אנרגיה של הגנה לעולם הפיזי. המלך דוד היה מרכבה לעולם הפיזי והוא גם שר לבורא והלל את אהבתו והגנתו. שירת משה לא רק מעוררת את התשוקה להתחבר לבורא, אלא גם פועלת כמעטה הגנה עבורנו לשנה הבאה. היא אור מקיף והיא שרה לנו במהלך השנה כדי להגן עלינו ולעזור לנו להישאר בדרך האהבה והרוחניות. זה שיר שמנגן ברחבי היקום השבוע הזה כדי שכולם יוכלו לשמוע אותו, אבל כמה באמת יקשיבו לו? כמה יאפשרו למסרי האהבה שבו להגיע אל לבם? השבוע מכיל את היום הקדוש ביותר בכל השנה, יום כיפור. האנרגיה שלו מהדהדת ופועמת ברחבי היקום כמו השירה הגדולה של משה. אבל העניין הוא תמיד מי יבחר להקשיב ולהתחבר לאנרגיה הזו.  מי יבחר לאפשר לבורא להיכנס אל לבו? מי יבחר לפתוח את לבו ולהקרין ולהביע את האהבה שנולדנו לתת ושהעולם זקוק לה באופן כה נואש? כשאנו נועלים את שערי השנה הבאה, אנו מבקשים מהנשמות שלנו לא רק לשמוע את שירת הבורא, אלא גם סוף סוף להקשיב לה.   

השבוע, במדיטציות שלכם, הביאו עמכם את המוסיקה האהובה עליכם ביותר. לכו אל מקום פרטי שבו היא יכולה להישמע. תנו לעצמכם את הזמן ליהנות מהמוסיקה ואפשרו לה להעלות את מצב רוחכם. אפשרו לה לרומם את המודעות שלכם. הרגישו את השמחה שנבנית כאשר אתם מקשיבים למנגינה הנפלאה הזו. היא ממלאה את כל ישותכם ואת כל חושיכם. המוסיקה מעוררת את רוחכם. האהבה בלבכם נבנית בצ'קרת החזה שלכם. באמצעות התווים והמנגינה שלה, אתם מרגישים את הקריאה לאהבה ולידיעת הבורא. רוחכם שמחה עם הצליל ואתם מתעוררים לחיים כפי שמעולם לא הייתם. אתם מלאי השראה ללכת בדרך הרוחנית. אתם משתוקקים להתחבר לאהבה ולשמחה שבשנה הבאה. אתם כמהים ללכת עם הבורא ובדרכיו מתוך ידיעה שמודעות חיובית יוצרת חיים חיוביים. שמעתם את השיר הנפלא הזה של הבורא פעמים רבות בעבר, אבל זו השנה שבה החלטתם סוף סוף להקשיב לו. 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג