שחר חדש / קרן ברג

כאשר נולד ילד וחיים חדשים מתחילים על פני כדור הארץ, זוהי הזדמנות עבור הנשמה הזו להתחיל מסע חדש. לנשמה ניתנה הזדמנות נוספת להגשים את מטרתה ואת הפוטנציאל שלה. אבל, ההזדמנות הזו אינה מתרחשת רק כאשר אנו נולדים באופן פיזי, אלא גם בכל בוקר כאשר אנו מתעוררים משנתנו. גם זו היא הזדמנות להתחיל שוב ולהגשים את מטרתנו ואת הפוטנציאל שלנו. זוהי מתנה, שאם אנו ברי מזל, נקבל אותה שוב ושוב. אם אנו יכולים לראות זאת בדרך זו, אולי נוכל גם לחוש את ההתרגשות ולזכות בתחושת האנרגיה המתחדשת ובהערכה לחיים עצמם. ואכן, זה שבוע רב עוצמה, שבו היקום שולח את האנרגיה שלו לכל אחת ואחד מאתנו, מוביל אותנו אל דרך חדשה של חיים, דרך חדשה של חשיבה ושל מהות וקיום.

מודעות שבועית מאת: קרן ברג

הפרשה שלנו השבוע הזה היא פרשת "בא". אנו נמשכים השבוע הזה לבוא ולעמוד מול דלת חדשה בחיינו, והיקום מעודד אותנו להיכנס דרך הדלת הזו ולהתחיל פרק חדש.

בסיפור של "בא" משתחררים בני ישראל, סוף סוף, בעזרת הבורא, מעבדות מצרים. הבורא שולח אל השובה שלהם, פרעה, את שלוש המכות האחרונות. שלושת המכות האלה מחריבות ומשמידות את הקשרים והחיבורים שהיו לבני ישראל עם פרעה, ובכך מאפשרות לבני ישראל הזדמנות לזכות בחיים חדשים לחלוטין. המכות ניתקו את הספקות והפחדים האחרונים שבלמו את בני ישראל. גם לנו ניתנת השבוע הזה אותה נשימת חיים מן הבורא.  ניתנת לנו אותה אנרגיה נוספת להיוולד מחדש. ניתן לנו הכוח להתמודד סוף סוף עם כל הפחדים שעצרו בעדנו, והיכולת להרפות מהם אחת ולתמיד. זו התרגשות גדולה ומתנה שלא תסולא בפז. את השחרור הזה ואת ההתחדשות הזו שום סכום של כסף לא יכול לקנות. זו מתנה יקרת ערך שנשלחת אלינו השבוע ישירות מאת הבורא.

כמה מאתנו חשבו על רעיון גדול רק כדי לראות כיצד הוא מתממש בידי אדם אחר? אנו עלולים לחשוב, "הי, חשבתי על זה קודם! יכולתי לגרום לזה להתממש!" אם אנו לא מוכנים לעבור דרך הדלתות שלנו, אולי לא נראה לעולם את הרעיונות שלנו קורמים עור וגידים.  אנו חייבים לבוא ולראות מה עוצר בעדנו, כדי שלא נחמיץ את ההזדמנות לחיות את החיים שאנו אמורים לחיות. רוב הזמן, הפחד הוא שעוצר בעדנו. השבוע ניתן לנו האומץ להתמודד עם הפחדים, לכבוש אותם, לנצח אותם, ולהיוולד מחדש.

אם אתם יכולים, מצאו השבוע זמן שבו אתם יכולים לעשות מדיטציה בשעת הבוקר המוקדמת ביותר. התחברו ללידת היום החדש, וקחו עליו בעלות. ראו במדיטציה שלכם דלת זהב. כשאתם מתחילים לעבור דרכה, היו פתוחים להרגיש כל היסוס שיש בכם. האם אתם פוחדים ממה שתמצאו מאחורי הדלת? האם אתם חוששים ממה וממי שתהיו חייבים להשאיר מאחור?  הרגישו את האור בכל צעד שאתם צועדים, דעו שהאור אתכם, ובקשו מהאור לסלק את הפחדים שלכם. בכל צעד קרוב יותר, דעו שמאחורי הדלת הזהובה שוכנות השליחות שלכם והמטרה שלכם. מאחורי הדלת הזו נמצאת השמחה האמיתית שלכם. דעו שמחכים לכם חיים חדשים של אושר, ברכות, והתגשמות כל חלומותיכם. לבסוף, בסוף המדיטציה שלכם, עברו דרך הדלת הזו. לכו אל ההתרגשות של העולם החדש והחיים החדשים המלאים בברכות ובהזדמנויות אינסופיות. היוולדו מחדש.

השבוע הזה יכול להיות שחר חדש לכולנו. תנו לו כל מה שיש לכם, וחיו כל יום במלואו. מכיוון שהחיים הם באמת המתנה הגדולה ביותר שלנו.

אני מברכת את המסע שלכם ושולחת לכם את כל אהבתי,

קרן 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג