קרוב יותר אל האור / קרן ברג

נסים אינם תמיד מופע מרהיב שכולם יכולים להעיד עליו מבחוץ. לפעמים, הם קטנים למדי, והם מתרחשים בתוככם, במקום בו איש אינו יכול לראותם. לפעמים יכול נס להיראות במצב אחד בדרך שונה, ופשוט על ידי שינוי בתפיסה, הכל יכול להשתנות. עבור אדם שהיה פעם עוור ועכשיו ניתנה לו הראייה, החיים נעשים מלאי שמחה מעל ומעבר לכל דמיון. ועם זאת כולנו מסתובבים עם מתנת הראייה ולא חווים שמחה כזו. הוא קולט את העולם ממקום של הערכה מוחלטת עבור מה שכולנו מקבלים כמובן מאליו. הנסים שלו הם פשוט תפישה חדשה. להתחיל לראות שהבורא הוא חלק מכל רגע בחיינו הוא שינוי בתפישה ונס בפני עצמו.

תהליך ההפיכה ל"מוארים" הוא להתקרב יותר לאור הבורא, ולראות שיש משמעות ומטרה מאחורי כל אירוע בחיינו. אנו עשויים לחשוב שאנו מאמינים בכך, אבל אם אי פעם נתלונן, או נהיה עצובים, אפילו לרגע, האמת היא שאנו לא מאמינים בכך. השבוע, אנו מתקרבים יותר לבורא ולומדים את דרכי האור. אנו מתקרבים יותר לתפישה חדשה, שבה אנו לא רואים עוד את החיים כצירוף מקרי של אירועים, אלא כנוף אלוהי שבו מתממשת אהבת הבורא. השבוע, אנו מתקרבים יותר אל האור.

"ויגש" היא ההשראה והמדריך הקוסמי שלנו לשבוע הזה. "ויגש" פירושו "להתקרב". לאחר שנים רבות כל כך בהן היו מרוחקים זה מזה, מתאחדים סוף סוף יוסף ומשפחתו. לאחר שנים רבות כל כך של אבל, יעקב מגלה סוף סוף שבנו האהוב, יוסף, אינו מת אלא חי ומשגשג. יוסף מגלה סוף סוף את עצמו לאחיו. "אני יוסף" הן המלים המפורסמות ששמות קץ לכל הבלבול והצרות שלהם. עד אותו רגע, הם התייסרו ולא הבינו מדוע הם חווים קשיים כאלה. הם האשימו איש את רעהו על כך שהופללו בגניבה ועל האפשרות שיישבו בכלא. אבל כל מאבקיהם הסתיימו כשיוסף התגלה בפניהם, וכתוצאה מכך גילו שכל התהליך תוכנן על ידי הבורא בכבודו ובעצמו. לפתע, כל שאלותיהם נענו והם הפסיקו לפקפק בחיבור שלהם עם הבורא. יוסף אמר לאחיו לא להתייסר או לכעוס על עצמם מכיוון שהבורא שלח אותו למצרים כדי להציל חיים, ולא בגלל שהם מכרו אותו. לא הם שלחו אותו למצרים, אלא הבורא. אחי יוסף היו מסוגלים לשנות את תפישתם לגבי המצב וכתוצאה מכך כל השאר סביבם השתנה. עכשיו הם היו מסוגלים לראות את האור שהיה בתוך האירועים, ומכיוון שכך, הכל נראה שונה. אותו מצב לא גרם יותר לכאב שנגרם בגללו קודם לכן. תפישת המצב השתנתה במוחם וזה איפשר לכל הטוב שהיה כל הזמן ממש לפניהם להתגלות. שערי השפע נפתחו לרווחה, סוף סוף. האחים עזבו את מצרים כדי להודיע לאביהם, יעקב, שיוסף חי, וכדי להביא אותו ואת כל משפחתם לחיות במצרים בטוחים מסכנת הרעב, בשפע ובשגשוג. יעקב, האחים, וכל המשפחה, התאחדו עם יוסף, באחד הרגעים המרגשים והיפים ביותר בתורה. אבל שום דבר פיזי לא התרחש באמת, אלא רק התפישה שלהם. יוסף תמיד היה חי. אבל עכשיו, מכיוון שהם היו מוכנים לראות את יד הבורא בתהליך, הכל השתחרר כדי לנוע ולהשתנות. האמת התגלתה סוף סוף.

קרוב יותר אל האור / קרן ברג

כולנו האחים של יוסף. אנו מתמלאים בהלה וספקות ביד בורא בחיינו ברגעים בהם הדברים נעשים קשים. כאשר הדברים מתנהלים כשורה, אנו בקלות מאמינים שהבורא אוהב אותנו, אבל אם הם לא, אנו מיד שואלים: "למה זה קורה לי?" אבל כאשר יוסף גילה את עצמו, האחים היו מסוגלים לראות את התמונה הגדולה, והקשיים שלהם נראו פתאום מובנים ואפילו כדברים שאפשר להסתדר עמם. זווית מבט מכאיבה היא להאמין שאין סיבה לאתגרים שלנו בעולם הזה.

הסרת הבורא מהמודעות שלנו רק גורמת לנו צער וייאוש. אבל הנס האמתי ביותר מכולם הוא כאשר אנו מדליקים את האור במוחנו, משנים את התפישה שלנו לגבי הנסיבות, ומאפשרים לעצמנו לראות את האמת. אם באמת היינו יודעים שכל הבעיות שלנו תיפתרנה בסופו של דבר, האם היינו דואגים היום? זה נס אמתי כאשר אנו מסוגלים להתבונן באותו מצב בדיוק ולראות ולהרגיש משהו שונה לחלוטין. זוהי רוחניות, להתקרב לאמת ולנוע מעבר לאשליות.  נס החיים הוא להיות מסוגלים לראות מה שהיה שם כל הזמן.  אחי יוסף גילו שיוסף היה שם תמיד, ושהבורא עומד לתת להם כל מה שרצו אי פעם. הם רק היו צריכים להאמין בכך מלכתחילה ולהיות בוודאות שזה יבוא. אנו יכולים לגרום לעצמנו כאב אם נישאר בחושך ונהיה מוכנים לראות את החיים רק כסדרה של אירועים מקריים חסרי כל משמעות. אבל יש בנו הכוח לשנות הכל אם נהיה פתוחים לנוע קרוב יותר אל האור ואל האמת שהבורא הוא חלק מכל חוויה. בדרך זו, השערים פתוחים, ואנו מסוגלים להבין כמה עשירים ומבורכים אנחנו באמת.

במדיטציות שלכם השבוע הזה, היו פתוחים לראות את העולם עם זוג עיניים חדשות. מראיה של שחור לבן שבה האירועים מקריים וחסרי משמעות, קחו את עצמכם קרוב יותר לבורא וראו את כל צבעי האמת שלו. הדליקו את האור והיו פתוחים לראות את העולם הנפלא והיפה הזה. כל מי שאתם פוגשים, כל מצב שבו אתם נמצאים, וכל אתגר שיתכן ותתמודדו עמו הם מתנה מהבורא, שנועדה ותוכננה בדיוק בשבילכם. התקרבו אל האמת שהעולם הזה נבנה באהבה. אנו צריכים רק להחזיק מעמד עוד קצת, והחלומות שלנו יתגשמו והחיים יהיו מלאי משמעות. לבורא יש תכנית עבורנו, והכל מונח בפנינו. אנו רק חייבים לבטוח בו וללכת בדרך שסלל לנו. יש יופי סביבנו כדי שנוכל לראותו והכל נולד מתוך אהבת הבורא. בדרך זו, עם נקודת הראות החדשה הזו, אנו יכולים סוף סוף לראות את העולם בפעם הראשונה עם זוג עיניים חדשות. אנו יכולים לראות כמה נפלאים הם החיים באמת, ובזכות זה, לסלק כל פיסה של חושך, ספק, כאב וסבל מחיינו. 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג