קפיצת אמונה / קרן ברג

כאשר אני חושבת על האופן שבו ילדים לומדים ללכת, אני נזכרת באופן שבו הבורא מלמד אותנו לנוע קדימה בחיינו. כולנו ראינו זאת כבר, הורה אוהב מחזיק בידיהם של הפעוט או הפעוטה ומעודד אותם לעשות צעד אחד. ואז עוד אחד, ועוד אחד. כל הזמן הזה, ההורה הולך אט אט אחורה. עם כל צעד שהילד צועד קדימה, ההורה צועד עוד צעד אחורה. זו לא הונאה, אלא אהבה אמיתית. אהבה עוזרת לאדם השני לגדול ולהיות חזק יותר בזכות עצמו. כך גם אנו יכולים לשנות ולשפר את חיינו כמבוגרים. ככל שזה יכול להיות מפחיד, אם ננסה, נגלה שאכן יש לנו האומץ, הכוח והיכולת להמשיך לנוע קדימה.

מודעות שבועית מאת: קרן ברג

הסופר יוסף קמפבל כתב פעם: "גיליתי שאתם צריכים לעשות רק צעד אחד לקראת האלים ואז הם יצעדו עשרה צעדים לקראתכם. הצעד הזה, הצעד ההירואי הראשון של המסע, הוא מחוץ, או מעבר לגבולותיכם, ולעתים קרובות יש לנקוט בו לפני שאתם יודעים שתקבלו עזרה."

השבוע, הבורא מושיט אלינו את זרועותיו האוהבות, מעודד אותנו לצעוד לקראתו. אנו נקראים לעשות עכשיו את קפיצת האמונה הזו.

פרשת השבוע הזה היא פרשת "בשלח". היא קרוב לוודאי אחת הפרשות המפורסמות, אם לא המפורסמת ביותר, של השנה כולה. בני ישראל נרדפים על ידי פרעה וצבאותיו, לאחר שנסו מהעבדות במצרים. המרדף מגיע לקיצו הדרמטי בים סוף, שבו מוצאים את עצמם בני ישראל בין הפטיש והסדן. לפניהם הים הסוער ומאחוריהם צבא זועם הקם עליהם לכלותם. בנקודה זו, הם מבקשים ממשה להחזיר אותם לעבדות במצרים, אבל לבורא יש תכנית. הבורא אומר לבני ישראל פשוט לנוע קדימה, להמשיך ללכת. והם עושים בדיוק את זה. ראשם כבר בתוך הים, ועוד הם צועדים ונס מתרחש – ים סוף נחצה לשניים! שני קירות של מים נוצרים מזה ומזה, והם יכולים לחצות את הים ביבשה, נסים על נפשם מפני פרעה וצבאותיו.

מה משמעות הדבר לגבינו, היום, בחיינו אנו? הכוח לעשות נסים הוא שלנו השבוע הזה. בני ישראל היו באמת מפוחדים, אבל הם עשו את הצעד הבא במסע שלהם. למרות שזה נראה בלתי אפשרי, הם היו מסוגלים ליצור את הנס הנחוץ ולעבור לרמה הבאה של דרכם הרוחנית. גם לנו יש אותו כוח עכשיו. למרות שאולי רגלינו כושלות ואולי אנו מרגישים לא מוכנים, הכוח נמצא שם עבורנו כדי לעשות את הצעד הבא אל חיי חלומותינו. רק אנו יכולים לעשות את הצעד הזה. אף אחד לא יכול לעשות זאת בשבילנו. הגענו לעולם הזה כדי לבנות את חיינו וללכת בדרכים שלנו. חיוני מאוד להמשיך לעשות את הצעדים הבאים בחיינו, במיוחד כאשר הצעד הבא נראה ממש בלתי אפשרי. מכיוון שהצעדים האלה הם שיולדים את הברכות שמעל ומעבר לכל דמיון.  

אתם יכולים להתגבר על כל 'ים סוף' שתעמדו בפניו, ונסים גדולים נמצאים בהישג ידיכם.

איזו דרך נמצאת מולכם השבוע הזה? באיזה צעד חדש אתם יכולים לנקוט השבוע? השבוע, במדיטציות שלכם, ראו את עצמכם עומדים איתן. הרגישו את העוצמה שברגליכם ואת הקרקע המוצקה שמתחת לרגליכם. שאפו פנימה את הודאות בבורא והזכירו לעצמכם שאתם לא לבד. אין כלל בדידות. כל האבות והאימהות שלנו עומדים יחד אתנו. כל המלאכים השומרים שלנו הולכים אתנו. הבורא אתנו. משה אתנו. ראו את עצמכם צועדים לאט, צעד אחר צעד. לכו באומץ ובעוצמה בתוך האור, לקראת זרועותיו של הבורא הפתוחות לקראתכם. הרגישו בתוככם את השמחה וההתרגשות של הילדים הלומדים ללכת.

השבוע תרגישו עידוד ותמיכה להמשיך לנוע קדימה. אולי תוכלו להרגיש את האומץ באוויר, מעורר בכם השראה לעשות פעולה לקראת החיים שנועדתם לחיות. אם תהיו פתוחים לכך, עשו השבוע מעשה שפחדתם לעשות בעבר. כי השבוע, צעד אחד שווה באמת לאלף צעדים. אם תהיה לכם האמונה ותעשו את הצעדים האלה, יש לי הרגשה שנס גדול מחכה לכם – במרחק קטן מאוד מכם – ממש בהישג ידכם.

כל אהבתי

קרן 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג