פרק חדש / קרן ברג

כאשר אנו סוגרים פרק בחיינו, אנו הופכים את הדף ומתחילים את החיים כאנשים חדשים. יש לנו דרך חשיבה חדשה לחשוב ולהיות כפי שמעולם לא היינו בעבר. זה יכול להתרחש כאשר אנו מסיימים בית ספר ומתחילים קריירה. זה יכול להיות כאשר אנו מתחתנים או מתחילים משפחה חדשה. זה מתרחש לעתים קרובות לאחר שאנו עוברים תקופת חיים מאתגרת. ישנם מעברים רבים בחיים, ולאחריהם אנו מופיעים כאנשים שונים לחלוטין. אנו זוכים בחכמה, ניסיון, וחשוב מכל, במודעות גבוהה יותר. השבוע, אנו הופכים את הדף בספרי חיינו ומתחילים פרק חדש. אנו אנשים חדשים עם מטרות ורעיונות חדשים, ולב חדש ופתוח. אנו הופכים את דפי חיינו ומקדמים בברכה את העולם החדש המצפה לנו.

פרק חדש  מאת קרן ברג

המדריכה שלנו השבוע הזה היא הפרשה המפורסמת, "בשלח". לאחר שהשתחררו מהדיכוי והשעבוד, מתמודדים בני ישראל עם הבלתי נודע כשהבורא ומשה לצדם. " וה' הוֹלֵך לִפְנֵיהֶם בְּעַמּוּד עָנָן לַנְחֹתָם הַדֶּרֶךְ וְלַיְלָה בְּעַמּוּד אֵשׁ לְהָאִיר לָהֶם לָלֶכֶת יוֹמָם וַלַּיְלָה." [שמות, פרק יג' פסוק כא'].  בסיפור שהוא אולי הדרמטי והחזק ביותר בתורה, אנו עוקבים אחרי בני ישראל כשהם חוצים את המדבר כמה רגעים לאחר החירות החדשה שלהם. למרבה הפלא, מחליט פתאום פרעה שהוא לא חייב לשחרר אותם ומתחיל לרדוף אחריהם. בני ישראל זה עתה הגיעו לים סוף, ומאחור רודף אחריהם כל צבא מצרים. "וּפַרְעֹה הִקְרִיב, וַיִּשְׂאוּ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל אֶת עֵינֵיהֶם וְהִנֵּה מִצְרַיִם נֹסֵעַ אַחֲרֵיהֶם וַיִּירְאוּ מְאֹד וַיִּצְעֲקוּ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל אֶל ה'. וַיֹּאמְרוּ הֲמִבְּלִי אֵין קְבָרִים בְּמִצְרַיִם לְקַחְתָּנוּ לָמוּת בַּמִּדְבָּר? מַה זֹאת עָשִׂית לָּנוּ לְהֹוצִיאָנוּ מִמִּצְרָיִם" [שמות, פרק יד', פסוקים י'-יא'].  הדרמה הייתה בשיאה, וכך היו גם פחדיהם של בני ישראל. משה ענה לבני ישראל: "אַל תִּירָאוּ. הִתְיַצְּבוּ וּרְאוּ אֶת יְשוּעַת ה' אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה לָכֶם הַיּוֹם… ה' יִלָּחֵם לָכֶם וְאַתֶּם תַּחֲרִשׁוּן"[שמות פרק יד' פסוקים יג'-יד']. הבורא אומר למשה: "מַה תִּצְעַק אֵלָי? דַּבֵּר אֶל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וְיִסָּעוּ. וְאַתָּה הָרֵם אֶת מַטְּךָ וּנְטֵה אֶת יָדְךָ עַל הַיָּם וּבְקָעֵהוּ וְיָבֹאוּ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל בְּתוֹךְ הַיָּם בַּיַּבָּשָׁה." [שמות פרק יד' פסוקים טו'-טז']. וכך התקדמו בני ישראל אל תוך הים. לאחר שהתעלו בזכות חווית יציאת מצרים, היו בני ישראל לאנשים חדשים. הם היו מוכנים לפרק הבא בחייהם ולבגרותם הרוחנית. בעזרת משה, מנהיגם, הם הקשיבו לבורא ונעו קדימה. ים סוף נחצה באורח פלא לשניים ובני ישראל צעדו ביבשה. זו לא רק הייתה חציה של הים, אלא לידה של מודעות וחיים חדשים. הים היה כרחם היולדת מציאות ורמה רוחנית חדשה עבור בני ישראל. כאשר הם חצו את הים, הצבא המצרי הלך בעקבותיהם, אבל הים כיסה אותם והשמידם. בני ישראל ומשה שרו אז את שירת הים החוגגת את ניצחונם המופלא. חשוב מזה, הם שרו ושמחו על האנשים שהפכו להיות ועל המקום שהגיעו אליו בבגרותם הרוחנית. מה שטבע במי הים לא היו המצרים, אלא הגרסאות הישנות של בני ישראל. מה שנהרס היו ההתמכרויות שלהם, הפחדים שלהם, והחומות סביב לבם. הם שרו וחגגו את החיים החדשים ששכנו מולם.

השבוע, כולנו נלקחים אל הרמה הבאה בגדילה הרוחנית שלנו. אנו משאירים מאחור את שליליות עברנו ואת האתגרים שהתמודדנו עמם. העבר כבר עבר. עכשיו, אנו מקדמים את פני העתיד בכוחות ובחכמה מחודשים. אנו בני ישראל ואנו נעים קדימה בחיינו נושאים עמנו את הלימודים שלמדנו ואת הכוח שהשגנו. בחיים, אף סופה לא נשארת לנצח. השמש זורחת בסופו של דבר. כל אתגר עמו אנו מתמודדים בא לבסוף אל קצו.  אבל בעוד אנו משאירים מאחורינו את האירועים, אנו לוקחים עמנו את הלימודים שנלמדו ואת הברכות שזכינו בהן. השבוע אנו מבינים ומקבלים שטראומות העבר לא קיימות יותר. אנו לא אותם ילדים קטנים ופגיעים שהיינו פעם.  לא נישאר עוד בתוך מערכת יחסים פוגענית ומתעללת. אנו כבר לא חסרי אונים, אנו מסוגלים לעזור לעצמנו. הגיע הזמן לשחרר את הכאב ולראות את עצמנו כפי שאנו כיום. אנו מבוגרים נפלאים המסוגלים לחיות חיים חיוביים. אנו יכולים לנוע קדימה עם תובנות ואומץ חדשים.  אנו יכולים לאמץ אל לבנו את החיים הטובים הקיימים היום. חיים חדשים ודרך חדשה של חשיבה נולדו לבסוף. אנו נכנסים אל הפרק החדש שלנו עם לב חדש ואוהב. אנו לא פוחדים לתת ולשרת את העולם. אנו חושבים על אחרים ומתנהגים לכל אחת ואחד בחסד, באהבה ובכבוד האנושי המגיע להם.  מכיוון שאהבה היא המודעות החדשה והנעלה יותר שלנו.

השבוע, במדיטציות שלכם, ראו את עצמכם באור החיובי ביותר. אתם הסכום של כל מה שחוויתם וכל מה שלמדתם. אתם חכמים ויפים. את באים מוכנים להתמודד עם העולם ועם כל עתיד מאתגר עם ביטחון עצמי, ודאות, ועם כל המתנות הרבות שהרווחתם. העבר הוא העבר, הוא כבר אינו רודף אחריכם וכבר אינו שולט בכם. שחררו אותו. לכו קדימה, הפכו את הדף אל הפרק החדש בחייכם. אתם מהויות חדשות. לבכם מוכן לאהוב. יש לכם הבנה, ידע, ניסיון וחכמה רוחנית. אתם אדם חדש. הופעתם מתוך הים מטוהרים ומחודשים לגמרי.  יש לכם כוח חדש שמעולם לא היה ברשותכם. ילדתם חיים חדשים, ולבכם פתוח לרווחה. העתיד מזהיר וצופן בחובו רק טוב. 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג