פירות אהבה / קרן ברג

כשאנו מגיעים לסוף השנה הקבלית ושקועים לחלוטין בסוף החודש הידוע כבתולה, אנו חווים את הבשלת פירות השנה. זה הזמן שבו מתגלה פרי העבודה הרוחנית של השנה. כשהשנה הזו עומדת להסתיים, תרגול טוב הוא לשאול את עצמכם: מה אני רוצה יותר בחיי? איזה היבטי חיים אני אוהבת? איזה היבטים של חיי הייתי רוצה לשנות? זה זמן טוב להתבוננות וראיה עמוקה, להיות מודעים למה אנו רוצים לקחת עמנו לשנה הבאה ומה היינו רוצים להשאיר מאחור. השבוע הזה, פירות חיינו נמסרים לנו.

פירות אהבה / קרן ברג

אנו רואים את הברכות שלנו ואת האתגרים שברשותנו. מה אתם רואים? מהן הברכות שלכם? מה בחיים שלכם חייב לעבוד? מהם הפירות שבשלו, ואיזה פירות התקלקלו? במשך 7 הימים הבאים חייבים נהיה לקחת את המלאי הרוחני של חיינו ולהחליט על המהלכים הבאים של חיינו. איזה ברכות אנו רוצים להגביר? איזה אתגרים אנו רוצים סוף סוף להדביר? השבוע, מעניק לנו היקום הזדמנות חיונית לשחרר את השלילי ולאמץ אלינו את החיובי, כדי שנוכל להתחדש, להתנקות ולהיות מוכנים לשנה הבאה.

פרשת השבוע שלנו היא פרשת "כי תבוא". בפרשה הזו, המורה האהוב שלנו, משה, ממשיך ללמד את בני ישראל את דרך הרוחניות כשהם מתחילים להיכנס לארץ המובטחת. המלים שלו חיות עבורנו כל השבוע הזה. משה מסביר לבני ישראל שכאשר הם נכנסים לארץ המובטחת, עליהם לחזק את דרכם הרוחנית ולהמשיך ללכת בדרכי הבורא. הוא אומר להם שהליכה בדרך הרוחנית היא לפעמים מאתגרת מכיוון שנטייתם הטבעית היא לחשוב על עצמם ולא על אחרים. משה מזכיר לבני ישראל את  חשיבות החובה לדבוק בחוקים שנקבעו על ידי הבורא אם הם רוצים לחוות את הטוב ביותר בחיים. הוא מלמד אותם שכאשר הם פועלים באופן חיובי, חיוביות יהיה מה שהם יקבלו בתמורה. ולהפך, כאשר הם יפעלו באופן שלילי, שליליות תחזור אליהם כבומרנג. הפרשה הזו ידועה בשל רשימת הברכות והקללות שבה.

משה מלמד את בני ישראל שהכוח ליצור חיים מבורכים שוכן בידיהם. משה מבטיח להם שהם ישמחו בחיי ברכות ויזכו בתגמול נאה, אם ילכו בכל לבם ונפשם בדרך שהתווה בפניהם הבורא. הוא מבטיח לכולנו זרימה אינסופית של ברכות כאשר נבחר ללכת בדרכים של אהבה וכבוד אנושי. אז מתאר משה את התוצאות השליליות הפוטנציאליות של התנהגות מתוך חוסר סובלנות, שנאה, או הליכה נגד דרכי הבורא. משה למעשה מונה רשימה של 98 קללות בפרשה הזו. המקובלים מלמדים שהמספר 98 הוא הערך המספרי של המלה "צח". זה מציין לנו שהיקום למעשה שולח לנו את מתנת ההתחדשות וההתנקות השבוע הזה. אנו זוכים ביכולת לסלק כל מה שלא רצוי בחיינו, להיות מטוהרים מהעבר, ולקבל אך ורק את הטוב. כל שליליות שיצרנו והתגלתה בשנים הקודמות נשטפת ונעלמת. אנו זורקים אותה החוצה מתוך סלי חיינו כמו פרי רקוב  ולוקחים אתנו רק את הטוב. אנו זוכים בכוח מדהים לשנות את הפרי השלילי שלנו לפרי חיובי. המתנה המיוחדת הזו מהבורא מבטיחה לנו את העתיד הטוב ביותר שאפשר. משה מזכיר לנו ללכת תמיד בדרך הבורא, כדי שנוכל תמיד לפרוח ולשגשג.

אם אנו ברי מזל, יש לנו בחיינו רגעים בהם ניתנת לנו הבהירות לראות לאן החיים לוקחים אותנו. לפעמים הרגעים האלה אינם נעימים במיוחד. הם יכולים להיות "משבר אמצע החיים", "קריאת השכמה" או "נפילה לבור תחתיות". זה יכול להיות זמן כואב, אבל בתוך הכאב שוכנת הזדמנות גדולה. הדרך היחידה עבורנו לדעת מה אנו חייבים לשנות היא היכולת לזהות מה לא עובד. נבראנו כדי לחיות חיים מבורכים של שמחה ומילוי. זה בסדר גמור להודות בכך שסטינו מהדרך ושאנו זקוקים לעזרה. זה בסדר גמור לרצות יותר, לרצות את הטוב ביותר שיש לחיים להציע לנו. "כי תבוא" נותנת לנו את האנרגיה ואת הרצון לבחור בחיים מבורכים. הבורא רוצה שנהיה מאושרים אפילו יותר מאשר אנו רוצים זאת עבור עצמנו. 

בחודש הזה שלפני ראש השנה, השנה הרוחנית החדשה, אנו נקראים לאמץ את הבורא אל לבנו וללכת עמו בדרך הרוחנית. אנו מתבקשים לנהוג איש ברעהו בכבוד אנושי ולזרוע זרעי אהבה כדי שנוכל לחוות את הטוב ביותר בשנה הבאה. אנו בוחרים באהבה מכיוון שאנו רוצים לחוות אהבה. אנו רואים היכן סטינו מהדרך, וניתנת לנו הדחיפה הנחוצה כדי לחזור לדרך הרוחנית. השליליות שלנו מוסרת והדרך שלנו מוארת בפנינו.

השבוע, במדיטציות שלכם, קחו את עצמכם אל מטע תפוחים שופע. לכו במורד השביל הירוק, שבו עצים גבוהים מקיפים אתכם משני הצדדים. התפוחים האדומים התוססים פזורים על פני השטח ככוכבים בשמים. שפע הפרי הבריא והטוב מקיף אתכם לגמרי. הריח המתוק ממלא את האוויר ואתם יודעים וחשים רק שפע וברכות. אלה הם החיים שלכם. אתם מבורכים. כשאתם הולכים בתוך מטע התפוחים, אתם מוצפים ברגשי תודה ומעריכים כל ברכה. כשההערכה שלכם נבנית, נבנה גם הטוב שאתם רואים. ככל שאתם מתמקדים יותר בטוב, כך הטוב מתרחב, מתפשט וגדל יותר. הברכות בחייכם עולות על גדותיהן. אתם יודעים בלבכם שככל שתתנו יותר אהבה, יותר אהבה תמשיך להגיע אליכם. מכיוון שכאשר אנו בוחרים בדרך האהבה, הברכות הופכות להיות חלק של חיינו היום, מחר, ולנצח. 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג