סולם הרוחניות / קרן ברג

כשאנו צועדים בדרך החיים, מוצגות בפנינו הרבה דרכים שנבחר מתוכן. אנו עשויים למצוא את עצמנו מגיעים לצמתים שבהם אנו חייבים להחליט באיזה כוון להמשיך. או שאנו עלולים להסתכל קדימה אל דרך אחת, אופקית, מאוזנת, לדבוק בה ולא לסטות ממנה. אבל לפעמים הדרך שלפניכם היא אנכית. זוהי דרך הרוחניות שבה ההתקדמויות מתרחשות באזורים מסוימים, לעתים קרובות באזורים שאינם גלויים לעין.

מודעות שבועית / קרן ברג

מהי באמת המשמעות של התקדמות בחיים? מהי התפתחות אמתית? גארי זוקב כותב ב"מושב הנשמה": "ההבנה העמוקה ביותר שלנו אומרת לנו שישות מפותחת באמת היא זו שמעריכה אחרים יותר מאשר היא מעריכה את עצמה, ואשר מעריכה את האהבה יותר מאשר את העולם הפיזי ומה שיש בו." בחיים אנו לומדים שלא גודל הבית שלנו או חשבון הבנק שלנו הוא שקובע, אלא גודל הלב שלנו. זוהי דרך האהבה שמובילה אותנו להתפתח להיות ישויות קדושות. ברגעים שבהם אנו בוחרים באהבה, אנו מתחילים לטפס בדרך האנכית ומתקדמים כלפי מעלה.

בדרך זו, אנו יכולים להתחיל להבין שהדרך בה אנו נוהגים איש ברעהו היא שקובעת את ההתפתחות שלנו. הבורא הקדוש הוא כוח של אהבה, כוח נותן כל ואוהב כל, ואנו נוצרנו מהכוח הזה. הכוח הזה הוא המהות שלנו. כמו אוצר הטמון עמוק בפנים, כאשר אנו בוחרים ללכת בדרך האהבה, אנו מגלים את הצדיקות הנסתרת שלנו. כאשר אנו בוחרים להיות יותר כמו הבורא שלנו, אנו מגלים את הקדושה שבנו. קדושה שהיא זכותנו המולדת אשר מטהרת ומרפאה אותנו ומסירה כל פינה אפלה בחיינו. השבוע מזמין אותנו היקום לצעוד בדרך הצדיקות וללבות את ניצוץ הקדושה ששוכן בתוכנו ללהבה גדולה. השבוע יש לנו הזדמנות לטפס בסולם הרוחניות.

הפרשה שלנו השבוע מורכבת שוב משתי פרשות. השבוע אנו קוראים את "אחרי מות" ו"קדושים". פרשות אלה ניתנו לנו מצורפות יחד השבוע הזה בידי הבורא והן מעניקות לנו מנה כפולה של אנרגיה שאנו כה זקוקים לה. הפירוש המילולי של הפרשות הללו הוא: "אחרי מותם, הם קדושים". המקובלים מגלים שהמוות שמדובר עליו כאן אינו מוות פיזי, אלא המוות של האגו שלנו. האגו הוא כמו כלוב המקיף את הלב. כאשר הלבבות שלנו משוחררים לאהוב בחופשיות, אנו מגלים את הדרך הקדושה המובילה אל הבורא. ואכן, הקדושה היא המתנה שלנו השבוע הזה.

בשתי הפרשות האלה אנו  מוצאים את אהרן מקריב קרבנות במשכן כדי לטהר את בני ישראל מהשליליות שלהם. הטיהור הזה הוא אמצעי לקרב אותם אל הבורא וליצור שווי צורה בינם ובין הבורא. בנוסף לקרבנות, הבורא מצווה על משה לידע את בני ישראל בסדרה של הנחיות, או חוקים, כיצד לפעול וכיצד להתייחס אל אנשים בכבוד אנושי. הבורא מודיע לבני ישראל: "ואהבת לרעך כמוך". אנו לומדים כאן שאהבת האחר כפי שאנו אוהבים את עצמנו היא חלק מהדרך להיות אחד עם הבורא. האהבה והדאגה לאחר היא שמטהרת אותנו באמצעות האור והאנרגיה של הבורא. "אחרי מות" נקראת פעמיים בשנה. בפעם הראשונה עכשיו, במהלך חודש שור, הידוע כחודש הרפואה, ופעם נוספת ביום כיפור, הידוע כיום הקדוש ביותר בשנה כולה. יום שמעלה אותנו אל אחדות עם הבורא ומביא עמו טיהור מוחלט. השבוע, האנרגיה זו, הנדירה, שלא תסולא בפז, זמינה לכל מי שרוצה לקחת בה חלק.

בחיים אנו בוודאי יכולים למצוא את עצמנו מרגישים המומים או אבודים, לא יודעים מה הצעד הבא שלנו. אנו יכולים למצוא את עצמנו שקועים בעולם הפיזי, רודפים אחרי דברים ריקניים וחסרי כל ערך. אפילו כאשר אנו משיגים את מטרותינו, אנו לעתים קרובות מגלים שהן אינן גורמות לנו את האושר אותו חיפשנו. דרך הקדושה היא דרך המילוי העמוק ביותר שלנו. התמזגות עם הבורא, כאן, עלי אדמות, היא סיבת הקיום היחידה שלנו. אנו צועדים בדרכי החיים, מוצאים נשמות שזקוקות לדאגה, לטיפול ולאהבה שלנו. הן נותנות לנו את ההזדמנות להמיס את הלבבות הקפואים שלנו ולהפעיל את הבורא שבתוכנו. ברגע שאנו פותחים את לבנו ומתחילים לאהוב, החושך נעלם, הטומאה נשטפת, ואנו מתחילים לגלות את קדושת הבורא שבתוכנו.

במדיטציות שלכם השבוע הזה, שבו בשקט ליד חלון ועצמו את עיניכם. קחו כמה נשימות עמוקות ואיטיות. עכשיו התחילו להרגיש את חמימות אור השמש על פניכם. התחילו לראות את עצמכם צפים מהבית שלכם אל השמים. שם, על ענן, אתם נוחתים. אתם מוצאים סולם יפה המוביל גבוה למעלה. כשאתם צפים על הענן חמים הזה, התחילו לפתוח את לבכם וזכרו את כל האנשים שאתם אוהבים בחייכם. ראו את פניהם. הרגישו את האהבה. קחו את האהבה הזו והרחיבו אותה יותר. הרגישו את לבכם מתרחב וגדל. שלחו את אהבתכם אל האנשים שאתם עובדים אתם ולמכרים נוספים. עכשיו קחו את האהבה הזו והרחיבו אותה לעבר כל העיר; אוהבים בה כל אדם וכל יצור. ואז הרחיבו את אהבתכם אל כל המדינה, ואז, בסופו של דבר, אל העולם כולו. כל העולם טובל באהבה ובאור. זה הזמן עבורכם לגלם את אהבת הבורא. כשאתם מרגישים את האהבה קורנת מכל ישותכם ומלבכם הענק, אתם מאירים הרבה יותר מאשר אי פעם. עכשיו התחילו לעלות בשלבי הסולם. עם כל שלב, האור והאהבה של הבורא עוטפים אתכם, מסירים כל שליליות מישותכם. האור הזה מרפא אתכם. האור הזה מטהר אתכם. אתם מרגישים את אור הבורא קורן ומאיר בכל ישותכם. הרגישו כיצד אתם עשויים מאהבה בלבד; אהבה לאחרים, אהבה לבורא, אהבה לעצמכם.

באמצעות האהבה אנו יכולים כולנו לזכות, בחיים האלה, להיות קדושים ומאוחדים לגמרי עם הבורא.

השבוע אנו פותחים את לבנו ומתעלים לפגוש את קדושתנו. עם התפתחות זו של הנשמה יגיעו גם האוצרות האמתיים ביותר שנוכל לדעת אי פעם. 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג