סוד השמחה / קרן ברג

נאמר שאם היינו יודעים עד כמה החיים מושלמים, היינו מרימים מבטנו אל השמים וצוחקים. אם נהיה פתוחים לכך, נוכל לזכות בהתגלות הזו השבוע הזה.

אמת היא שכאשר אנו מתבוננים בעולם, אנו יכולים לראות את כל יופיו. אנו יכולים להתפעל מהשמיים, מממלכת החיות, מהדגים שביום, ומהיצירה המפוארת והמגוונת של כל סוגי בני האדם. אלברט איינשטיין אמר פעם, "ישנן רק שתי דרכים לחיות את חייכם: כאילו שום דבר אינו נס, או כאילו הכל הוא נס".

מודעות שבועית

כל יום נולדות מאות אלפי נשמות חדשות בגופים חדשים, ובהן שלל פרטים מדויקים ומורכבים כמו עיניים, בהונות קטנים, אצבעות, איברים, ולבבות פועמים. כל יום עולה השמש, וכל נבראי הבורא בכל היקום מתעוררים לברוא את סימפונית הלבבות הפועמים והמוחות החושבים – וכולם מבורכים ביכולת לחיות עוד יום אחד נוסף. היקום תומך בנו השבוע הזה לראות את שלמות החיים הזו. החיים טובים. אנו מוקפים באהבה. יש נסים בשפע. שלמות קדושה ארוגה ונרקמת בנבכי חיינו.

בפרשת השבוע הזה, פרשת מקץ, אנו קוראים על עלייתו של יוסף. מקץ שנתיים ימים, הסתיימו סוף סוף קשייו. יוסף יכול היה לשלוט על המודעות שלו במשך הזמן הזה ומסוגל היה לראות את השלמות שבחייו בתוך התהליך הזה. יוסף משתחרר מהעבדות ונעשה שליט על כל מצרים. הלילה הסתיים עבור יוסף, והתחיל יום חדש.

גם עבורנו הגיע הזמן לזרוח ולשמוח. אנו נכנסים אל פרק חדש וטוב יותר בחיינו. אם ננסה, נוכל לראות את חיינו מושלמים בדיוק כפי שהם עכשיו, בלי שום ספקות, דינים, חרדות או חרטות. בדיוק כפי שהייתה לבורא תכנית מושלמת עבור יוסף, כך יש גם לאור תכנית מושלמת עבור כל אחת ואחד אתנו. בואו לחגוג את האמת הגדולה הזו!!

אין זה צירוף מקרים שהשבוע הוא גם השבוע של חנוכה, שבו יש לנו גישה אל כמות עצומה של אור, הנעשית זמינה רק בזמן הזה בשנה. זהו אור הנסים שיש לו כוח עצום לסלק כאוס ועצבות, ולהמירם באושר הגדול ביותר שאנו יכולים לדמיין.

קחו רגע, כשאתם קוראים זאת, סגרו את עיניכם ונשמו נשימה עמוקה. התחילו לחשוב על שלמות חייכם, עשו מדיטציה על כל הברכות, הכישרונות והמתנות שלכם – על כל האוצרות הרבים שיש ברשותכם. האם אתם כוללים בכך את נשימת החיים? את המתנה של יום נוסף שבו תחיו, תאהבו ותלמדו? האם אתם כוללים בכך את אהוביכם? את השמים, את השמש, את הירח, ואת עיניו החמימות של חבר? יש בחייכם אנשים שדואגים לכם. יש לכם ידיים לתת ולתמוך באחרים. הרגישו את החיים שאתם חיים והכירו תודה על כל הברכות שלכם.

אתם רואים, סוד השמחה הוא בידיעה שאתם מקבלים בדיוק מה שאתם זקוקים לו בכל רגע.

החיים שלך הם המערכת האפשרית המושלמת ביותר – הם תוכננו במיוחד בשבילך. כאשר אנו באים לעולם הזה,  הנשמה שלנו בוחרת את הסביבה המדויקת ואת המשפחה המדויקת שתעזורנה לקארמה שלנו למצוא את תיקונה. אנו בוחרים את ההורים שלנו, ואפילו אם המראה שלהם. הכל מתוכנן, מעוצב ונועד לתועלתנו ולטובתנו.  הקנאה שיש בהתבוננות באחר מתוך קנאה הוא למעשה האמונה שהבורא לא יודע מה הוא עושה. קנאה היא המשביתה וההורסת הגדולה ביותר של השמחה. כפי שאמרתי לעתים קרובות, העונש על הקנאה הוא הקנאה עצמה. שמחה היא לדעת שכל מה שיש בחיינו הוא בדיוק מה שחייב להיות.

אולי, אם תוכלו, מצאו השבוע הזה זמן ללכת ולטבול בכל ההוד, ההדר והתהילה של חייכם.  הטו ראשיכם השמימה וצחקו. כמה עשירים אתם באמת!  התמקדו וראו את כל אוצרות שבחייכם, את האנשים שאוהבים אתכם, ואת האנשים שזקוקים לאהבתכם. כל אחת ואחד מאתנו, אנו שורדים, ושליטים אדירים על חיינו.  השבוע הזה, בואו נשמח בכל היש ובכל הטוב.   

כל אהבתי

קרן       

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג