מסר מקרן ברג לראש השנה תשע"ט

ראש השנה תשע"ט

חבריי, ברוכים הבאים ליום ההולדת של כל האנושות הידוע כ'ראש השנה'. אכן, ראש השנה הוא יום ההולדת של בני האדם, לכן, כל נשמה על פני כדור הארץ, לא משנה לאיזו דת או אמונה היא משייכת את עצמה, יכולה להתחבר ולחגוג את היום הזה, משום שזהו יום השייך לאנושות כולה.

בראש השנה, הבורא מעניק לנו הזדמנות להתחיל מחדש ולחדש את דרכנו הרוחנית. זוהי הזדמנות לשנות את מהלך חיינו. האין בקרבנו אדם שלא רצה בשלב מסוים בחייו להתחיל מחדש? הלא כולנו עשינו טעות והיינו רוצים לתקן אותה? ההיגיון אומר לנו שברגע שהפעמון צלצל, לא ניתן להפוך את המצב כאילו שהוא לא צלצל, אך ההיגיון אינו מודע לכוח שהוענק לנו על ידי הבורא. ראש השנה זהו יום שבו המעשים שלנו מהשנה הקודמת נבדקים ונבחנים. עם זאת, בזכות אהבתו העצומה של הבורא, ניתנה לנו גם הדרך לעקוף כל אנרגיה שלילית שיצרנו ולהפוך אותה לחיובית, לא רק עבור עצמנו, אלא גם עבור המשפחות שלנו. כל אחד ואחת מכם שיצטרפו אלינו מייצגים לא רק את עצמכם, אלא את המשפחות, החברים, הקהילות, הערים והמדינות שלכם. כשכולנו מאחדים את הכוחות שלנו באהבה שאנו רוכשים זה לזה והתקשורות שאנו עושים ביום זה, האנרגיה הזו בהחלט תגיע לכל מי שיקר לליבכם.

ראש השנה זהו הזמן שבו אנו מחויבים להתמודד עם הקארמה שלנו, אבל כשאנו מתפללים כאן יחד, יד ביד, עם הרצון לשפר את חיינו בשנה הקרובה, אנו יכולים לשנות את הקארמה הזו. אכן יש לנו את הכוח ואת הזכות במהלך 48 השעות הללו למשוך ברכות לשנה הקרובה ולבטל כל סוג של גזר דין שלילי. עם העזרה של הרב, רבי שמעון, האר"י, הכלי הנפלא של השופר והאהבה שאנו רוכשים האחד כלפי השני, ההזדמנות נמצאת בידינו על מנת שניצור שנה טובה עבורנו ועבור האנשים שאנו אוהבים.

במהלך השנה התוצאות של מעשינו נסתרות מאיתנו. באם אנו מחייכים או מזעיפים פנים אל זר ברחוב, אין לכך כל חשיבות באותו רגע. השפעת מעשינו נסתרת בגלל חסדי הזמן. ביום ראש השנה, ראש (התחלה) לכל השנה הבאה עלינו לטובה, ספרי החשבונות שלנו נפתחים, מתחברים, נבדקים, נמדדים ומחושבים. אנו לא יכולים יותר לברוח מהאמת של מעשינו במהלך השנה הקודמת, או אפילו גלגולים קודמים. נראה שזהו אירוע קוסמי שאין מנוס ממנו. אך יחד עם זאת, האור חזק יותר מחושך. חיוביות אכן מנצחת שליליות. אהבה מנצחת את השנאה. הבורא העניק לנו את הכלים של השופר והתפילה בכדי להילחם במטוטלת הקארמה שבדרכה אלינו במהלך היומיים הללו. עם זאת, חכמת הקבלה מלמדת אותנו שכלים אלה אינם מספיקים. אם אנו רוצים שתהיה לנו שנה מלאה בברכות רבות ככל האפשר, עלינו להוסיף לכלים שלנו מודעות חדשה – מודעות של אהבה פשוטה וטהורה. השופר, המדיטציות מהאר"י ותקשורות יכולים לעשות חצי עבודה, אך החצי השני נמצא בידינו. הזוהר מתייחס לזה כ"חזק ידיי". בכדי שהשנה הבאה תהיה שופעת ברכות וכל טוב, עלינו לבחור לאהוב את הזולת. כך נוכל לשנות את גורלנו לשנה הקרובה.

אתם מבינים, התשובה היא, ותמיד הייתה, אהבה. אהבה היא הכלי החזק ביותר שלנו, והפתרון העוצמתי ביותר בכדי שתהיה לנו שנה עם זרעים של שפע, בריאות, שמחה, אהבה ואור הבורא. זה מה שאני מאחלת לכם.

נעמוד יד ביד ונסתכל בעיניים לאמת של מי שאנחנו ביחד. עם תקיעת השופר, החוכמה של המורים שלנו, והחשוב ביותר – התחייבות להצית את ניצוץ הבורא שבתוכנו, אנו נשלח אהבה לכל פינה בעולם. מכיוון שזה הרגע שאנו יכולים להתמודד עם היומיים הללו מתוך וודאות שאנחנו ויקירינו אכן כתובים בספר חיים לשנה הקרובה.

שנה טובה,

קרן

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג