מסר מהאור / קרן ברג

שמעתי פעמים רבות שאומרים, שהבורא ישלח קודם כל אבן חצץ קטנה. אם לא נשמע את המסר, הוא ישלח אבן גדולה יותר. ואז לבנה. אם המסר עדיין לא התקבל, הבורא ישלח סלע. הבורא תמיד שולח את עצמו קודם כל ממקום של חסד ואהבה, לפני שהוא יוצר בפנינו אתגרים. אנו נאהבים, ובזכות זה ניתן לנו רצון חפשי, או בחירה חופשית. בנוכחות האהבה לא יכולות להתקיים מניפולציה או כפיה. מכיוון שאהבה היא חירות. הבורא אינו יכול לשנות אותנו בשום צורה. אנו חייבים ללכת בדרך שלנו בחיים. תהיה לנו הדרכה בדרך, אבל ההליכה בדרך שלנו חייבת להיות הבחירה שלנו.

העולם שלנו בנוי על רחמים מדהימים כל כך, עד כי יש אפשרות שהפשעים הגרועים ביותר יתבצעו והמבצע אותם לא ייתן על כך את הדין במשך שנים או אפילו גלגולים שלמים. ניתן לנו זמן. זמן הוא הרווח בין הסיבה לתוצאה. זמן הוא רחמים והוא מאפשר לנו לשנות את דרכינו ולתקן כל נזק שעשינו. מערכת החיים היא הוגנת, רחומה, ומבוססת על אהבה. אם אנו מוצאים שהחיים משליכים בדרכנו סלעים,  אנו חייבים רק לעצור לרגע ולבדוק את הבחירות שלנו בחיים. האם אנו הולכים בדרך של אהבה ונתינה? ביקשנו מהבורא שיעזור לנו לגדול להיות ישויות של אור. ביקשנו את עזרתו לעורר את מהותו בתוכנו.

מסר מהאור  מאת קרן ברג

השבוע, אנו מציצים במראה ורואים את עצמנו ולאן פנינו מועדות. אנו רוצים להקשיב למסרים ולזכות באומץ לשמוע מה הם אומרים באמת. השבוע, במסע חיינו, אנו מכיילים את לבנו ובודקים את דרכנו. האם סטינו מהדרך? אם כן, זה השבוע לחזור לדרך הנכונה ולנוע לקראת האור.

המדריכה שלנו השבוע הזה היא הפרשה בתורה הנקראת "וארא". משה, גיבורנו, ממשיך במאמציו לשחרר את בני ישראל מעבדות מצרים. הבורא מופיע בפני משה ואומר לו שהוא שמע את בני ישראל זועקים לחירות ולחיים טובים יותר. הוא מודיע למשה שהוא ישחרר את בני ישראל משבים ויאפשר להם לחיות חיי שלום שגשוג ושפע, כמתוכנן. הבורא מורה למשה, ולאחיו אהרן, להתעמת עם פרעה, מלך מצרים, ולדרוש שישחרר את בני ישראל. אם לא, ימשיך הבורא לשלוח מסרים חזקים יותר ומשכנעים יותר לפרעה. פרעה נזף במשה ובאהרן ולא קיבל את בקשתם. כך התחילו "מכות מצרים" המפורסמות. בתחילה נשלח לפרעה מסר קטן יותר בידי משה ואהרן, אבל הוא לא היה מוכן לשמוע אותו באמת. לאחר שסרב לשחרר את בני ישראל, הבורא הפך את מי הנילוס לדם ושלח נחיל צפרדעים שהציף את הארץ. ובכל זאת, פרעה לא ראה את הסימנים הללו כסיבה לכך שישתנה, וסרב לשחרר את בני ישראל. אז יצר הבורא כנים וחיות טרף כדי לעשות שמות בפרעה ובארצו, ואפילו זה לא שכנע את פרעה לעשות כרצון הבורא. וכך המשיכו מכות מצרים. הבורא שלח לפרעה מחלות ומגפות איומות, ובכל זאת, באופן מפתיע, פרעה עדיין לא הקשיב. לבסוף, לאחר המכה השביעית, ברד כבד שגרם חורבן מוחלט, הסכים סוף סוף פרעה לשחרר את בני ישראל מעבדות. אבל ברגע שהברד הפסיק, ושאר המכות הסתיימו, שינה פרעה את דעתו וחזר בו.

כמה פעמים בחיינו אנו נצמדים לדרכינו הישנות ומסרבים להשתנות? אפילו כאשר הבורא שולח מסרים ברורים, אנו עדיין לא רוצים ולא מוכנים לשחרר את מה שאנו יכולים לקבל כרגע. לפעמים, חוסר הרצון שלנו להשתנות ולהשתחרר מדפוסים ישנים של התנהגות יוביל אותנו עמוק יותר ויותר אל מצבים קשים, שיגרמו לבורא לשלוח מסרים יותר חזקים ויותר ברורים. אבל מה אנו חייבים לשמוע? בחיים, אנו לעתים קרובות עושים מה שעובד עבורנו. אנו נהנים מאוכל לא בריא יותר מאשר אנו רוצים להיות בריאים. אנו סופגים התעללות מבני זוג בגלל שאנו מעדיפים להיות עם מישהו מאשר להישאר לבד. פרעה חווה קשיים גדולים, אבל הוא אהב את עבדיו ואת מה שהם סיפקו לו. הבורא יודע שאנו חייבים לבחור לגדול ולשנות את עצמנו, אבל תודה לאל, הוא נמצא שם כדי לעזור לנו.

המסרים יגיעו כדי להחזיר אותנו אל הדרך הנכונה, אנו רק חייבים להיות פתוחים כדי לראות ולשמוע אותם. פעמים רבות אנו פוחדים לשמוע את המסרים, ולכן מעמידים פנים שאין כלל מסרים. נדרש אומץ רב כדי להשתנות. האנשים בעולם הזה המצליחים בכך הם אלה שמוכנים לשמוע את המסרים ולאפשר ללבם להנחות אותם. באמת מפחיד להעיף מבט במראה ולראות את עצמנו – אבל השבוע הזה, אנו חייבים להיות מוכנים להתבונן בעצמנו. היו מוכנים להציץ בעצמכם ולראות מה החיים מנסים לומר לכם. השינוי לעולם אינו קל, אבל הוא גם בלתי נמנע. לנו נשאר רק להחליט איך נשתנה ומתי נשתנה.

השבוע, במדיטציות שלנו, אנו עומדים בתוך האור ומתחילים להתבונן בעצמנו. אנו לוקחים נשימה עמוקה ומתכוננים למה שאולי נראה. התבוננו בעצמכם. מהם הסימנים, מהם האותות שהחיים שולחים אליכם?  בפני איזה אתגרים אתם עומדים? אנו לא חייבים להשתנות בן לילה; הבורא רוצה שנעשה רק צעד קטן בכוון הנכון. כל יום, אם אתם יכולים, התרחקו מלב שדואג רק מה הוא יוכל לקחת והתקרבו ללב שרוצה לתת. לפעמים האתגרים הגדולים ביותר שלנו נולדים מחוסר הרצון שלנו לשחרר. כשאנו מתבוננים בעצמנו באומץ, אנו יכולים לראות את המסרים ולדעת שהם באים מהבורא כדי לעזור לנו ללכת בדרך של מילוי הגשמה ושמחה. הבורא הוא השותף שלנו במסע הזה והכל נשלח אלינו מתוך אהבה. השבוע, אנו מוכנים לשמוע את המסרים ולהתחיל לעשות צעדים קטנים לקראת ההקשבה להם. אם אנו כנים, כולנו יודעים בלבנו היכן סטינו מהדרך. הלב שלכם לוחש לכם את הדרך, אם אתם רק מוכנים לשמוע זאת.

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג