מזל של נסים / קרן ברג

ברוכים הבאים לראש חודש קשת. קשת הוא זמן שלו מצפים רבים במשך כל השנה. גם אנו יכולים לעשות זאת, בזכות כל הדברים הפיזיים שמתגלים פעמים רבות במשך הזמן הזה. המסיבות, ההתכנסויות המשפחתיות, החגיגות, הן בוודאי דברים נפלאים. אבל הקבלה מלמדת אותנו שמאחורי העולם הפיזי קיימת כאן הרבה יותר אנרגיה מאשר אנו יכולים אפילו להבין. חודש קשת הוא אחד הזמנים החיוביים ביותר, אם לא החיובי ביותר, שבכל השנה. זה זמן הידוע בשל המזל הטוב והנסים שבו, כולל האירוע הקוסמי הידוע כחנוכה. אבל, ברמה עמוקה יותר, האנרגיה שנוצרת החודש הזה היא הסיבה האמתית לחגוג והמקור מאחורי הקסם והמזל הטוב שבו.

מאמר לראש חודש כסלו מזל קשת

ויאמר אלהים: "זֹאת אוֹת הַבְּרִית אֲשֶׁר אֲנִי נֹתֵן בֵּינִי וּבֵינֵיכֶם וּבֵין כָּל נֶפֶשׁ חַיָּה אֲשֶׁר אִתְּכֶם לְדֹרֹת עוֹלָם. אֶת קַשְׁתִּי נָתַתִּי בֶּעָנָן וְהָיְתָה לְאוֹת בְּרִית בֵּינִי וּבֵין הָאָרֶץ." [בראשית, פרק ט', פסוקים יב'-יג'].

אלה המלים שהכריז הבורא לאחר שהמבול הגדול החריב את העולם בתקופתו של נוח. הקשת אליה מתייחס הבורא היא הקשת שבענן. לכך גם מתייחס המזל של חודש כסלו, לקשת שבענן. הברכות המיוחדות של החודש הזה נובעות מחסדו ומאהבתו של הבורא. מכיוון שהבורא אהב כל כך את ברואיו עד שאפילו כאשר המבול של נוח הווה טיהור הכרחי שאותו היה חייב העולם, הבורא הבטיח שלא משנה מה תהיינה פעולותינו בעתיד, נקבל חנינה, ייסלח לנו, ונהיה אהובים. כמו ילד אהוב שנראה שלעולם לא עושה כל רע בעיני הוריו, נשלח אלינו המזל הזה החודש הזה כדי להזכיר לנו את אהבת הבורא אלינו. בחודש קשת, ניתנים לנו החסד והרחמים כאשר זה לא מגיע לנו, ניתנות הברכות שייתכן ולא הרווחנו אותן, והנסים כאשר אנו לא מצפים להם.

האנרגיה הרועמת והמשתפכת של החודש הזה מתועלת אלינו באמצעות הגוף השמימי יופיטר. הבורא משתמש בכוכבי הלכת כבמקלדת קוסמית כדי להכניס את התוכנה של החודש הזה. יופיטר הוא הכוכב השולט על החודש והכלי שבאמצעותו הבורא מעביר אלינו ואל חיינו את אהבתו, חסדו ורחמיו. יופיטר הוא כוכב של התרחבות ומזל טוב. אלה שנולדים תחת שליטת מזל קשת נראה שתמיד מוצאים את מקום החניה המושלם, את ההרפתקאות הגדולות, את האהבה הגדולה, ואפילו את המסיבה הגדולה מכולן! למרות שאלה שלא נולדו במזל קשת נראה שחייבים לעבוד קשה יותר במשך השנה כדי ליצור קסם כזה, הרי שעל כולנו, בלי קשר להשפעת הכוכבים האישית עלינו ולקארמה שלנו, מורעפות ברכותיהם של יופיטר ומזל קשת החודש הזה. כולנו זוכים להיות אפופים ברחמיו של הבורא, באהבתו ובמזל הטוב שהוא מרעיף עלינו. זו בדיוק הסיבה לכך שלעתים קרובות אנו מתייחסים אל התקופה הזו כאל הזמן הנפלא ביותר בשנה, והדלת הקוסמית הזו של ברכות ונסים נפתחת בפנינו עכשיו כדי שנעבור דרכה.

מעניין גם לציין שחודש קשת, החודש השלישי שבלוח השנה הקבלי, בנוי כשבתוכו נעוץ כוח הצמצום. הבורא הבטיח לנו שלמרות שייתכן ויצרנו קארמה שלילית, הוא יעצור אותה, ויסלח לנו ברחמים. אהבת הבורא הזו יצוקה בתוך המרקם של שלושים הימים הבאים, וזו בדיוק הדרך שבה האור של החודש הזה נדלק. זה אור עצום שיוצר את המזל הטוב, את הברכות, ואפילו את הנסים שהתרחשו בחודש קשת במהלך ההיסטוריה. אחד הנסים הידועים ביותר התרחש כאשר המעטים נלחמו ברבים וניצחו – באירוע אותו אנו מכירים כחנוכה. אבל נסים כאלה אינם רק דבר שהתרחש בעבר או רק דבר שאפשר לקרוא עליו בספרי ההיסטוריה. נסים מתרחשים כל יום שבו אנו פתוחים לבחור באהבה במקום אדישות, בחמלה במקום בשנאה, ובוחרים לעזור למישהו במצוקה אפילו כאשר המצוקות שלנו לוחצות עלינו.  חיקוי אהבת הבורא ונכונותו להפגין חמלה וחסד כלפי כל האנושות הוא הסוד למשוך אלינו למטה את אנרגית הנסים שתהיה זמינה בשבילנו במשך כל השנה הבאה. נסים שוכנים במחיצת האהבה. כאשר אנו מפסיקים לשפוט אחרים ופתוחים לשלב ידיים עם אנשים שאולי שונים מאתנו, אז אנו יכולים להפעיל את האור, ולהביא יחדיו ברכות ותועלת לכל האנושות, לא רק בחודש קשת, אלא בכל יום של השנה. 

אנו עשויים בצלמו של הבורא. יש לנו הכוח לפעול כמו הבורא בכל רגע נתון, ליישם חסד ואהבה לכל סובבינו.   זה הכוח הגדול של החודש הזה והכוח הגדול שיש לכל אחת ואחד מאתנו. עכשיו הוא הזמן לבחור באהבה כברירת המחדל שלנו שמתוכה אנו פועלים, ובעשותנו כך, נוכל להפעיל עולם מלא בברכות, קסם, נסים, נפלאות ואור. הקשת זוהרת בשמים בחודש הזה, במזל המזכיר לנו שהעולם מלא באהבה, ושהאהבה הזו היא הנס הגדול מכולם.

"את קשתי נתתי בענן והייתה לאות ברית ביני ובין הארץ. והיה בענני ענן על הארץ ונראתה הקשת בענן. וזכרתי את בריתי אשר ביני וביניכם ובין כל נפש חיה בכל בשר, ולא יהיה עוד המים למבול לשחת כל בשר. והייתה הקשת בענן וראיתיה לזכור ברית עולם בין אלהים ובין כל נפש חיה בכל בשר אשר על הארץ. ויאמר אלהים אל נח זאת אות הברית אשר הקימותי ביני ובין כל בשר אשר על הארץ." [בראשית, פרק ט', פסוקים יג'-יז'].

אני מאחלת לכולם בכל רחבי העולם חודש מבורך. 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג