מודעות שבועית: שמיני / קרן ברג

שמיני: כוח סבל רוחני

הכל אפשרי תחת השמש. מכיוון שכל מה שבלתי אפשרי רק מחכה להיעשות.

כאשר האחים רייט אמרו לעולם שהם רוצים לבנות כלי תעבורה שיאפשר לאנשים לטוס באוויר, נאמר להם שזה לעולם לא יקרה. שנים לאחר מכן, כאשר אמליה ארהרט רצתה להטיס מטוס ונעשתה לטייסת הראשונה שחצתה את האוקיאנוס האטלנטי, אנשים חשבו שהיא מטורפת. כאשר ג'ורג' לוקאס לקח את הסרט הראשון של "מלחמת הכוכבים" לאולפני פוקס, מנהלי האולפנים היו בטוחים שזה יהיה כישלון כספי מוחלט, ונתנו לו את התמיכה הקטנה ביותר שאפשר. ביל גייטס, סטיב ג'ובס, מרק צוקרברג. לכולם נאמר "לא תצליחו לעשות את זה" בנקודה מסוימת בדרכם. ועם זאת, הם פרצו קדימה, ולא נרתעו ממה שאנשים יראו ככישלון או תבוסה.

מודעות שבועית: שמיני / קרן ברג

בפרשת השבוע הזה, פרשת שמיני, אנו מגיעים סוף סוף למקום שבו מוקם המשכן. אם אתם זוכרים, הפרשות הקודמות עסקו כולן באופן שבו ייבנה המשכן, בקרבנות שיש להקריב שם, וכך הלאה. עכשיו, הקירות כבר עומדים, הקרבנות מוכנים, והמבנה מוכן. אהרן, הכהן הגדול, מגיע לחנוך את המשכן, אבל האנרגיה הקדושה עדיין לא נכנסה פנימה. האור עדיין לא ירד. המבנה עדיין לא התעורר.  

תיכף ומיד לוקח אהרן אחריות. אחרי הכל, הוא זה שאפשר את יצירת עגל הזהב. אהרן מרגיש שהוא אחראי לכך שהאור לא נכנס, והוא מתחיל לפקפק בכך שיהיה הכהן הגדול. משה מנחם את אהרן ומעורר בו השראה. יחד, הם מחליטים לנסות חזק יותר. הם מתפללים יחד. הם בוכים יחד. הם מנמיכים את עצמם בענווה. אט אט, האור יורד מטה ונכנס, והמשכן נעשה לכוח חי, לפיד של אור שיאפשר לבני ישראל לעשות את החיבור שלהם לבורא.

יש כל כך הרבה לימודים שאפשר ללמוד מהסיפור הזה, אבל אחד הפשוטים ביותר הוא אולי גם החזק ביותר: אל תוותרו. רק מפני שנראה כאילו שזה לא יכול להתרחש עכשיו, אין פירושו שזה לא אמור להתרחש לעולם. אם עשיתם כל מה שהייתם אמורים לעשות ובכל זאת לא הצלחתם, נסו שוב. נחישות זו של הרוח היא גם תמציתו ומהותו של הסיפור הזה, וגם האנרגיה של השבוע הזה. ממש עכשיו קיים כוח שמקיף אותנו לחלוטין, כוח שיבחן אותנו, ידחוף אותנו להתמודד עם האתגרים שלעתים קרובות נראים לנו בלתי אפשריים.

אין זה צירוף מקרים שזה בא בדיוק שבוע לאחר פסח. לכמה מאתנו יש תכניות גדולות עבור הגרסה החדשה והמשופרת של עצמנו לאחר חג כזה, וכמה מאתנו לא מצליחים לממש את הציפיות האלה? אל תוותרו. אל תוותרו. עלו שוב על הסוס, והמשיכו ללכת. לעולם לא תדעו מה אתם מסוגלים לעשות אם לא תמשיכו לנסות.  

המקובלים הקדמונים הבינו את חשיבות הנחישות הזו. למעשה, יש שורה בתפילת ה"אנא בכוח" שמיועדת במיוחד לסיבולת רוחנית. זה מפני שהתמדה היא אחת התכונות הרוחניות הגדולות ביותר. היא שעוזרת לנו לעבור את המבחנים, ומאפשרת לנו להמשיך ולממש את הפוטנציאל של הנשמה שלנו.

לכל הממציאים פורצי הדרך, לכל מחבריהם של רבי מכר, ולכל האנשים עם סיפורי הצלחה גדולים, היה דבר אחד במשותף. הם ידעו אמת רוחנית עמוקה מאוד: לא רעיונות גדולים ולא כישרון גדול הופכים אדם לסיפור הצלחה, אלא התמדה גדולה.

השבוע, עשו את ההתמדה לצפון האמיתי שלכם. 

מאחלת לכם שבוע מבורך

קרן 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג