מודעות שבועית: מטות מסעי / קרן ברג

לזכות בגמול האמיתי

תארו לעצמכם אדם שעומד לסגור חוזה שמן ולעשות הרבה כסף. בדיוק לפני שזה מתרחש, העסקה מתבטלת, והוא נשאר ללא כלום. הוא השקיע כל כך הרבה זמן, אנרגיה, מאמץ, ואז כל זה יורד לטמיון. כל זה נעלם. רובנו היינו בוודאי חושבים לעצמנו, "כמה חבל, כמה קשה ורע לאדם הזה." נכון? אבל מה אם הייתי אומרת לכם שלא כך הוא המצב?

מודעת שבועית

מה אם הייתי אומרת לכם שהתמונה הגדולה יותר של הצמיחה הרוחנית של האדם הזה, איבוד החוזה, נועדה לתת לו את הענווה שהוא צריך כדי לזכות בעסקה גדולה יותר בהמשך הדרך? הוא קיבל את החוזה, הוא נעשה אנוכי מדי בגלל זה, ואיבד את החיבור  שלו לאור הפנימי שלו. חווית ה"עיכוב" הזו הייתה דרכו של היקום לאפשר לו למצוא את עצמו עם מודעות הרבה יותר חזקה.

הרעיון כאן הוא שגמול אמיתי אינו מה שאנו מקבלים בעולם הפיזי. זה לא הכבוד או הכסף. הגמול האמיתי הוא מה שאנו מרוויחים תוך כדי ההתפתחות שלנו. לפעמים יש שיאים, ולפעמים יש נפילות, אבל המצב הקבוע הוא שהאור תמיד נמצא אתנו. 

בכל רגע, אנו מוקפים במלאכים שומרים, הנמצאים כאן כדי להגן עלינו. האנרגיה החיובית שאנו מפיקים באמצעות הנדיבות שלנו, המעשים הטובים שלנו והכבוד האנושי שאנו רוחשים לאחרים מחזקת את המלאכים הללו. אבל המלאכים השומרים האלה נמצאים כאן עבורנו במאה אחוזים גם ברגעים הקשים ביותר שלנו. כאשר אנו שקועים בבוץ ולא יכולים לראות את האור, מרגישים מובסים, קטנים וחסרי ביטחון, אנו במצב המוגן ביותר. כמו הפרפר בתוך הגולם, הנשמה שלנו מתכוננת לשינוי.  

אחת הפרשות שאנו קוראים השבוע, פרשת מטות, מדברת על בני ישראל הנלחמים במדיינים ומנצחים. כפי שאנו יודעים, התורה אינה רק מסמך היסטורי, אלא מייצגת את התהליך של הנשמה כאן ועכשיו. כאן אנו לומדים שלא מדובר תמיד על המלחמה שאנו נלחמים, ולא משנה איזו צורה היא לובשת או עד כמה היא נראית אמיתית. מדובר כאן על הדרך שבה אנו ניגשים אל הקרב. הקשיים שאנו נתקלים בהם נותנים לנו את ההזדמנות להראות את ה"צבעים" האמיתיים שלנו, לגלות את כוחנו, את אומץ לבנו, ואת הגדולה, הפאר וההדר של מהותנו האמיתית. 

בתקופתנו, אנשים שרוצים להיות חזקים באופן פיזי, הולכים ומרימים משקולות בחדר הכושר או מכים בשקי אגרוף. ככל שהם מרימים, מתאמנים ומתאמצים יותר, הם נעשים חזקים יותר. חוזק רגשי ורוחני דורש אותו מאמץ, אותו אימון. אבל לא קל לזכור זאת כאשר אנו בעיצומו של משבר או זמן מאתגר.

פעמים רבות כל כך אנו רואים את האתגרים שלנו כמכשולים בדרכנו להצלחה. אם רק הדרך שלנו הייתה פנויה, היינו מגיעים לאן שאנו רוצים להגיע. אבל השבוע אנו יכולים ללמוד סוד הפקת המירב והמיטב מהקושי שלנו. אנו זוכים בוודאות שכל מצב בו אנו נמצאים קיים כאן כדי לעזור לנו בגדילתנו הרוחנית.

מאחלת לכם שבוע מבורך

קרן

 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג