מודעות שבועית: ויקהל פקודי / קרן ברג

מעשים של אהבה

להראות אהבה לאדם אחר, זה להראות לו את פני הבורא.

אנו עשויים מאהבה. זוהי תכונתו המוחלטת של הבורא, והיא גם המהות של הנשמות שלנו.

אני חייבת להיות כנה. לפני שנים רבות, כאשר קראתי את פרשת "ויקהל-פקודי", חשבתי שהפרקים האלה הם הפחות מעניינים שבכל התורה. אבל עם עזרת הזוהר והפירושים של המקובלים הגדולים, התחלתי להעריך יותר את הפרקים האלה ואת פירושם. כתוצאה מכך, פרשת השבוע הזה הפכה להיות אולי אחת מהאהובות עלי ביותר.

מודעות שבועית: ויקהל פקודי / קרן ברג

הבורא מצווה על משה: "בנו לי משכן, כדי שאוכל לשכון בתוככם". גם פרשת "ויקהל" וגם פרשת "פקודי" מדברות על בניית המשכן בפירוט רב, וכל זה היה נחוץ כדי לבנות מקום שבו אור הבורא יוכל לשכון. ישנם הרבה מסרים מוצפנים בתוך ההוראות שהבורא נותן למשה, המימדים של המשכן, וכיצד הם באים לידי ביטוי. אבל המעניין ביותר הוא שיש כאן 13 חומרים שונים שבהם משתמשים כדי לבנות את המשכן.

אנו לומדים בחכמת הקבלה שהמספר 13 הוא מספר בעל משמעות, מכיוון שערכו המספרי שווה לערך המספרי של המילה "אהבה".

כמובן שאין לנו משכן פיזי היום, ולכן כל אחת ואחד מאתנו יכולים להקים בתוכנו מקום שבו הבורא יוכל לשכון. איך אנו יוצרים מקום מסוג זה? הנומרולוגיה מספקת לנו את התשובה. המשכן של היום, כפי שהיה אז, חייב להיעשות מתוך אהבה

שיתוף מעשה אהבה עם אחר אינו חייב להיות רומנטי. אנו יכולים להראות אהבה לחברים, לעמיתים לעבודה, אפילו לזרים גמורים. כאשר אנו מחפשים את הטוב שבמישהו במקום את הרע, זה מעשה של אהבה. כאשר אנו מושיטים יד לזר שנמצא במצוקה, גם זה גילוי של אהבה. כל רגע שבו אנו משתמשים בבחירה החופשית שלנו לצאת מתוך עצמנו אל מישהו אחר הוא אחד ממרכיביו של הרגש הזה. בביטויי האהבה הקדושים האלה אנו יוצרים גם בתוכנו מקום שבו הבורא יוכל לשכון.

שימו לב שהבורא אינו אומר: "בנו לי משכן כדי שאוכל לשכון ביניכם", אלא "בנו לי משכן כדי שאוכל לשכון בתוככם". כוונת הבורא הייתה תמיד לשכון בתוך כל אחת ואחד מאתנו. כאשר אנו בוחרים באהבה על כל צורותיה, אנו מחקים את דרכי הבורא, ובכך בונים את המשכן הפנימי שלנו.

אחד הדברים על האהבה אותו אני מוצאת כמעניין ביותר הוא שיש לנו אספקה אינסופית, מקור בלתי נדלה של הרגש הזה בתוכנו, ועם זאת חוסר גדול כל כך שלו בעולם כולו. השבוע, בואו נמלא את העולם באהבה בכך שנפגין אותה בכך הזדמנות. ישנן אינספור דרכים לכך! במקום לסמס לחבר, נרים את הטלפון, נשאל אותו מה שלומו ונאמר לו כמה באמת אכפת לנו איך הוא מרגיש. התנדבו במקלט מקומי לחסרי בית, או בכל ארגון אחר על פי בחירתכם. אפו עוגה לשכן שלכם. כתבו מכתב אהבה לבן/בת הזוג שלכם או לאהוב/ת לבכם. הקשיבו באמת לאחרים. וחשוב מכל, בואו פשוט נהיה שם עבור כל אחד אחר.

מכיוון ש- 13 הוא הערך המספרי של המילה "אהבה", אנו יודעים שכאשר שני אנשים מתנהגים באהבה אחת כלפי השני, או אחד כלפי השנייה, אנו מקבלים את המספר 26 – שהוא הערך המספרי של המילה "יהוה", השם המפורש, השם החזק ביותר של הבורא.

כאשר יש אהבה בין אנשים, אור הבורא שוכן לא רק בתוכנו, אלא מקרין וזוהר ברחבי כל העולם כולו.   

השבוע, אפשרו למעשי האהבה להיות הצפון האמיתי שלכם.

מאחלת לכם שבוע מבורך

קרן 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג