לראות את האור / קרן ברג

מדיטציה היא כלי שהשתמשו בו החכמים הקדומים, אבל התרגול שלה הפך להיות נפוץ בעולם המודרני יותר מאשר אי פעם. אנשים התחילו, במיוחד במאה האחרונה, לחפש דרכים להתחבר לנשמה שלהם. המסע הרוחני של בני האדם הפך להיות כמעט לזרם המרכזי. אנו, כמכלול משותף אחד, נמצאים במסע לגלות את האני הפנימי האמתי ביותר שלנו, ולמצוא דרכים לסלק את הסחות הדעת של העולם החיצוני. בתוך כל אחת ואחד מאתנו שוכנים  הפליאה והשפע של האור האלוהי. לא לחפש אותו, לא לדעת אותו בכל חלקיק של ישותנו, זה לעולם לא לחוות את יפי קיומו.

השבוע, אנו מקבלים מתנה גדולה מהיקום. האור הפנימי שבתוכנו מאיר בעוצמה, מאפשר לנו לראות אותו, ובאמצעותו, לראות את עצמנו כישויות מלאות אור, כפי שאנו באמת. אנו נקראים עכשיו לגלות את היקום שבתוכנו, כדי שהקול הפנימי שלנו יישמע מעל ומעבר לרעשים. הגיע הזמן שלנו לצאת ולהתרחק מהסחות הדעת של העולם הפיזי, ולהיכנס פנימה כדי לראות יותר מאשר אי פעם. כל עוד יש נשימה בריאותינו, האור נמצא שם תמיד, מאיר בתוכנו. הוא נמצא שם כדי להזין ולהנחות אותנו. הבהירות הזו והראייה הזו יכולות להיות המתנות שלנו השבוע הזה. היקום מעניק לנו עכשיו את היכולת להבחין בקדושה שלנו ולחוות אותה. אור הבורא נמצא בתוכנו, מצפה בסבלנות שנוכל לראות אותו.

לראות את האור

הפרשה שלנו השבוע הזה קרובה ללבי במיוחד כמו גם להרבה תלמידים ברחבי העולם. השבוע הפרשה שלנו היא "ראה", וזוהי הפרשה שבה נולד הרב. המלה ראה באה מלשון ראיה. השבוע הוא השבוע האחרון של חודש אריה, ובו נותנת לנו השמש בהירות שרק היא יכולה לתת. "ראה" היא גם הפרשה היחידה בתורה שנקראת בשמו של אחד מ-72 שמות הבורא. "ראה" הוא השם ה-69 והוא משמש כמצפן רוחני, נותן לנו את הכוח למצוא את דרכנו כאשר אנו הולכים לאיבוד. כך עושה גם הפרשה הזו. הקריאה של הפרשה הזו, יחד עם האנרגיה המתפשטת ביקום השבוע הזה, עוזרות לנו להיות מודעים יותר לפליאת קיומנו ולכוח האור שבתוכנו. למעשה, בפרשה הזו יש 126 פסוקים, וזה הערך המספרי של המילה "פליאה".

בפרשת "ראה", משה מעודד את בני ישראל לעקוב אחר הבורא ואחר האור הפנימי שלהם. בדרך זו, הם יוכלו לחוות חיים מבורכים. משה מתאר בפניהם את הברכות שתבואנה כאשר נלך עם הבורא ונממש את תכונות החסד, הנדיבות והנתינה שבו, ונחלוק אותן עם אחרים. משה מזהיר אותם להימנע מלהתנהג בחוסר סובלנות ובאנוכיות מכיוון שתכונות אלה יוצרות קשיים. בעיקרו של דבר, משה מלמד את בני ישראל לראות את העולם כמראה שלנו, ולכן, מה שנקרין החוצה יחזור אלינו. הוא מחייב אותם לראות שאם הם רוצים שלום וברכות בחייהם, הם חייבים לתת שלום וברכות באותה מידה לאחרים. מכיוון שמה שאנו נותנים, הוא תמיד מה שנקבל. משה מבטיח לכולנו שאם נהיה פתוחים לראות, להפעיל ולהגדיל את הטוב שבתוכנו, ההווה והעתיד שלנו יהיו מלאי שמחה וברכות.

הכוח של פרשת "ראה" דוחק בנו לראות את חוק הסיבה והתוצאה וכיצד הוא מתממש בחיינו. השיטה נמצאת שם והיא פועלת בין אם נכיר בה ובין אם לא. בתוך כל אחת ואחד מאתנו שוכן כוח האהבה, וברגע שהוא ניצת, הוא משפר את חיינו ואת כל העולם. פעמים רבות כל כך אנו מאבדים את דרכנו בחיים, נתקעים ונעצרים בגלל הרצונות, ההתמכרויות והפחדים שלנו. אנו עלולים לאבד את דרכנו הרוחנית ולא לראות את היתרונות שיש ביחס טוב ונדיב לזולתנו. יתכן שבמשך שנים רבות עבדו האכזריות, תאוות הבצע וחוסר הגינות לאחרים. אבל הגיע הזמן שבו האנרגיה הזו חוזרת אלינו ואנו מתחילים לראות שנחוץ שינוי. אנו מתחילים לראות שהאינטרס הטוב ביותר שלנו הוא להתנהג לאחרים באהבה, בכבוד אנושי, ובדרך שבה אנו רוצים שינהגו בנו. תמיד חשבתי שמרתק מאוד שאין פרשה מתאימה בזוהר השבוע הזה. זה כאילו שהבורא מעודד אותנו לחפש ולמצוא את התשובות בתוכנו. מכיוון שבפנים, אנו מוצאים את האוצרות החשובים ביותר ואת התשובות החשובות ביותר, אם רק נהיה פתוחים לראות שהם נמצאים שם.

במדיטציות שלכם השבוע הזה, עשו מסע מהעולם החיצוני אל העולם הפנימי. מצאו זמן ומקום שבו אתם יכולים להיות לבד ובלי הפרעה. שבו, עצמו את עיניכם, וקחו נשימה עמוקה. כשאתם נושמים, שמעו את רחש הנשימה שלכם ואת פעימת לבכם. בתוככם נמצאת האנרגיה של הבורא. אתם עשויים מהמהות שלו. היו מודעים לכוח שלכם וליכולת הגדולה שלכם לאהוב. אין סוף ליכולות ולפוטנציאל שלכם. אין גבול לאהבה שיכולה להיות מוקרנת מהישות שלכם. אתם יכולים לראות את הכוח שיש לכם ליצור את חיי חלומותיכם וכל עתיד שתרצו. אתם רואים את האור הזוהר בפנים ואת כוחו לעזור לאחרים, ובסופו של דבר, גם לעצמכם, תוך כדי תהליך. אתם יכולים סוף סוף לראות שאהבה היא כל מה שיש, כל מה שחשוב, וכל מה שנחוץ כדי ליצור חיים מבורכים באמת. 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג