לנוע קדימה / קרן ברג

"אנו חייבים להיות מוכנים להיפטר מהחיים שתכננו, כדי שיהיו לנו החיים שמחכים לנו." יוסף קמפבל

תינוק זקוק בממוצע ל-1000 שעות של תרגול לפני שהוא יכול ללכת. חלקם לומדים קודם לזוז. חלקם אוהבים לזחול. אחרים אוהבים לפנות ימינה כאשר הם צועדים את צעדיהם הראשונים. אבל המשותף לכולם הוא התרגול, והפעמים הרבות שבהן הם נופלים כדי לקום ולנסות שוב. אני מזכירה זאת כי האנרגיה של השבוע הזה תומכת בנו לצאת מאזור הנוחות שלנו ולבחור למצוא את הרמה הבאה. וכאשר אנו עושים זאת, אנו חייבים להיתקל באתגרים. בדיוק כפי שהתינוק נאבק לפני שהוא הולך, כך גם אנו עוברים מבחנים כדי להביא אותנו להיות מי שאנו אמורים להיות.

מודעות שבועית

בפרשת השבוע הזה, פרשת "ויצא" , נפרשים בפנינו כל כך הרבה סיפורים עד שהיא הייתה בוודאי יכולה להיות תסריט מצוין לשנים או שלושה סרטים באורך מלא. אנו רואים את יעקב עוזב את בית אביו בבאר-שבע כדי למצוא אישה, את החלום המפורסם על סולם יעקב, הפגישה שלו בבאר עם הזיווג הקוסמי שלו, רחל, העבודה שלו עבור לבן, שתי החתונות שלו, הולדת המנהיגים של 12 השבטים… ועוד הרבה יותר. אבל מה שרציתי לומר כאן הוא שכל העניין מתחיל עם:

"ויצא".

במלים אחרות, כדי שמשהו יתרחש, כדי שתתגלה האנרגיה הרוחנית הנפלאה הזו, יעקב היה חייב להחליט את ההחלטה הראשונית להרפות מכל מה שידע. הכל התחיל עם היציאה שלו מתוך הנוחות של בית אביו, כשהוא יוצא לנדודיו אל הבלתי נודע כשהודאות שלו והחיבור שלו לאור משמשות לו כחבל הצלה.

לכל אחת ואחד מאתנו מחכות ברכות רבות, אבל כדי שנקבל אותן יש תנאי מוקדם: שאנו נחליט לנוע קדימה. הכוונה אינה תמיד לתנועה פיזית, למרות שהיא עשויה להיות. פעמים רבות יותר זו החלטה לעזוב מאחור דרכי התנהגות שאינן משרתות אותנו יותר, מערכות אמונה שמגבילות אותנו, או למצוא דרך לעקור מן השורש את המטען שאנו סוחבים עמנו, לפעמים במשך הרבה מאוד שנים. פרשת השבוע הזה עוזרת לנו למצוא את נקודה הגדילה בתוכנו שבאמצעותה אנו יכולים להתפתח לדרך חדשה של קיום.

מן המפורסמות הוא שאין אנו נעשים לאדם שאנו רוצים להיות תוך שניה אחת! זה אולי מתרחש בסרטים מצוירים, אבל הניסיון האנושי מגלה שאנשים שבאמת נכנסו פנימה אל תוך עצמם ועשו שינויים גדולים לטובת כולם עברו את טבילת האש. לא קל להגיע למקום שבו אנו מגלים דרך חדשה של קיום ושל מהות. לכל אחת ואחד מאתנו יש הסולם הרוחני האישי שלנו, שמותאם למטרה שהנשמה שלנו חייבת להשיג בעולם הזה. אבל כמו התינוק, אנו יכולים לנצח, עם הנכונות לעבור את התהליך, מתוך הידיעה שכל תפיסה של השלב הבא מאפשרת לנו לגלות יותר ממי שאנחנו.

ילדים הם מדהימים. הכל מקסים ומרתק אותם, הם סופגים חוויות חדשות, ומתענגים על למידה של עוד ועוד. זה הלך רוח שאנו יכולים לאמץ לעצמנו כאשר אנו ממשיכים במסענו. ראו כיצד אתם יכולים לקבל בברכה את תהליך יציאתכם מאזור הנוחות שלכם. האם ישנם מקומות של חוסר החלטיות וספק? כן. אף אחד מאתנו אינו מושלם. האם תהיינה צמתים ויהיו אתגרים ומקומות של בלבול? כן. אבל עם אור הבורא, אתם מסוגלים להתגבר, והשבוע הזה אתם מקבלים זריקת אנרגיה שתעזור לכם בדרככם. 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג