ליצור מקום לאהבה / קרן ברג

כשמדובר בענייני אהבה, חוסר גורם ללב להתרכך ולהתמלא באהבה. כאשר שני אנשים מאוהבים נפרדים, הם רוצים בכל לבם להתאחד מחדש. אהבתם נבנית והכמיהה להיות שוב ביחד מתעוררת בנשמתם. כאשר אני חושבת על יחסי עם הבורא, אני רואה אותו סוג של אהבה עמוקה. אנו רוצים להיות עם הבורא, אבל נאמר שהבורא רוצה להיות אתנו אפילו יותר. בזמנים של צרות ומצוקות, אנו יכולים להרגיש לעתים קרובות ריחוק גדול מהאור. בזמנים האלה אנו מפתחים תשוקה גדולה יותר להתאחד אתו. הרצון הזה להתאחד מחדש עם הבורא הוא מסע חיינו. בדיוק כמו שני אנשים מאוהבים שנפרדו, כל רגע מוקדש לניסיון להתאחד – לחיפוש דרך לחזור זה לזו. השבוע, אנו מכינים את המוח, הגוף והרוח שלנו להתאחד במלואם עם הבורא. אנו מתכוננים להתחבר מחדש לאהבה הגדולה ביותר של כל הזמנים – האהבה שבין הנשמות שלנו ובין כוח האור של הבורא.

מודעות שבועית מאת: קרן ברג

הפרשה שלנו השבוע הזה היא "תרומה". בני ישראל מצאו את עצמם בדרך רוחנית חדשה וחוו תהליך של התעוררות רוחנית. לאחר שהשתחררו מהעבדות במצרים, הם התחילו לפתח קשר אישי עם הבורא. משה מכין אותם לשלב הבא שלהם בתהליך הזה. כמות עצומה של אור עומדת ומחכה להתגלות להם, ולכן הבורא מודיע למשה שהגיע הזמן להתחיל ליצור מקום שבו האור הזה יוכל לשכון. בני ישראל מתחילים לבנות את מקום המשכן הידוע כ"אוהל מועד". בו ישכנו כל המידע והאנרגיה שקיבלו בני ישראל מאז יציאת מצרים. בני ישראל ממשיכים להתאמץ ולעשות את כל הנחוץ כדי להתחבר עם האור. בדיוק כמו אוהבים שנפרדו, גם הבורא וגם בני ישראל עובדים כדי להתאחד מחדש. לכן נחשבת פרשת "תרומה" לפרשה שעוזרת לאנשים למצוא אהבה ובני זוג לנישואין. אם נרצה, גם אנו נוכל להיות בדרך הרוחנית הזו ונתאחד עם הבורא. השבוע אנו יכולים להרגיש את התשוקה הגוברת והולכת ללמוד, לעשות מדיטציה, ולהתחבר יותר. אנו יכולים להרגיש את הכמיהה הגדולה הגואה בתוכנו כשמש אדירה. אנו מרגישים שהגיע הזמן להתכונן ולהתאחד שוב מחדש.

בני ישראל גילו שכדי לגלות ברכות בחייהם, הם חייבים לבנות כלי, או מקום משכן לאור הבורא. שום ים או אגם אינם יכולים להתקיים בלי שתהיה האדמה המספקת להם מקום להתקיים. אם נהיה פתוחים להתקרבות לבורא, ללכת בדרך שתביא יותר ברכות ושפע אל חיינו, זה יעזור לנו ליצור מקום שאליו יוכל האור הזה להיכנס.

אם כן, עכשיו אנו אולי תוהים מהו המשכן שלנו? מה עלינו לבנות?

המשכן שלנו הוא פשוט רצון. רצון להיות עם הבורא יוצר את המקום שאנו זקוקים לו כדי לשכן את הבורא בלבנו. רצון מאפשר לאור לבוא ולהיכנס אל לבנו. בעוד שבני ישראל היו חייבים לבנות משהו פיזי, הרי שאנו, אם אנו פתוחים לכך, יכולים לבנות את המבנה הלא פיזי של רצון בתוך לבנו. רק הרצון הפשוט להיות עם הבורא יגרום לאורו למהר אל לבנו ומוחנו.

פעם שאלה תלמידה את מורתה איפה דרכה הרוחנית. היא הסבירה למורתה שהיא חיפשה את השלב הבא שלה אבל לא יכלה למצוא אותו. המורה אמרה לה שעצם העובדה שהיא מחפשת את הדרך שלה כבר אומרת שהיא נמצאת בדרך הזו.

להיות בדרך להתאחד עם הבורא זו זכות אמתית. להרבה אנשים, המסע הזה לא נמצא בראש סדר העדיפויות שלהם. אבל פעמים רבות אנו מעריכים משהו רק אם הוא נלקח מאתנו. רק אז מתעוררת האהבה בלבנו, ואנו מתחילים לעשות את כל הנדרש כדי לקבל שוב מה שהיה לנו.

בנקודה מסוימת, היינו אחד עם הבורא. לפני המסע שלנו לעולם הזה, היינו באיחוד מושלם עם האור. עכשיו, הדרך שלנו בעולם הזה היא לשחזר, לבנות מחדש את היחסים האלה. בדרך זו, נוכל להתחיל לראות את המסע הרוחני כשיבה הביתה אל מערכת היחסים הגדולה והאדירה ביותר שהייתה אי פעם.

השבוע, במדיטציות שלכם, דמו בעיני רוחכם מישהו שאתם אוהבים. אולי זה בן או בת זוג, או הורה, או חבר, או שותף. הרגישו את האהבה ששניכם רוחשים זה לזה. אהבה שבה שניכם רוצים לעזור זה לזה בעת הצורך. אהבה שיש בה דאגה גדולה וחמלה גדולה. אהבה שבה אין שום ספק שתקריבו את עצמכם למען האדם השני. עכשיו קחו את האהבה הזו והרחיבו אותה. הרחיבו אותה לגודל השמים. הרחיבו אותה עד שתוכלו לדמות את האהבה הקוסמית האדירה שהבורא רוחש לכם. האהבה הגדולה ביותר מכולן נמצאת בתוך הלב שלכם. הרגישו אותה מתפשטת אל החזה שלכם. שאפו פנימה נשימה אטית ארוכה ואז נשפו אותה החוצה. הבורא רוצה שתתאחדו אתו שוב. הרגישו איך נבנה בתוככם הרצון לשלום, ברכות, מילוי וכל השפע הגדול שבא מהבורא. הרגישו שם את האהבה הגדולה.

השבוע אנו מתכוננים לאהבה הגדולה הזו. כשאנו עוד מעט נכנסים אל החודש האחרון של גלגל המזלות, נוכל לראות מראש את השלמת המסע הזה. נוכל להרגיש את הזמן שבו אנו, וכל תושבי כדור הארץ, נתאחד סוף סוף עם הבורא ונשמיד כל כאב, עצב, סבל וייסורים. הרגשנו את החוסר יותר מדי זמן. הלבבות שלנו נעשו אוהבים כל כך. אנו מוכנים להתאחד באהבה הזו אחת ולתמיד.  

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג