לימוד על ראש חודש סרטן משנת 1992 / הרב ברג

אנו נמצאים בחודש תמוז. בכדי שנבין קצת יותר לעומק ממה שהבנו בשנה שעברה, כל שנה, כמובן, היות ואנחנו נמצאים בעידן הדלי, והיות מה שנראה די ברור שאנו נמצאים בשלהי הסיום של הכל. שבכל שנה ישנה התפתחות חדשה וזה קשור לחודש תמוז. הדרך היחידה שאנו יכולים לשלוט על ההשפעה של כוח האור שעובר דרך הגופים השמימיים היא באמצעות הידע. אם אתם לא יודעים, אז מן הסתם אין לכם חיבור לבריאת היקום, לבריאת היקום המקורית, ולכן באיזו דרך או איך אנו יכולים להאמין שאנו יכולים לקבל שליטה על כל החודש בכדי ששום שליליות לא תוכל להגיע אלינו. וכל מה שאנו יכולים לעשות זה להתחבר לחיוביות במהלך החודש הזה.

הרב ברג - לימוד על ראש חודש סרטן משנת 1992

הסיבה לכך שהחודש הזה נקרא 'תמוז' היא משום ש'תמוז' קשור ל'תום' – ההשלמה של ו' ו-ז'. כפי ששמתם לב, לא כל האותיות ח' כתובות בצורה כזאת, אבל אם תשימו לב, יש לנו את ו' ואת ז'. ו', כפי שכבר למדנו, מתייחסת לבריאתו של החודש של מזל שור. ז' מתייחסת לבריאתו של חודש סיון, חודש של התגלות. זה המכלול של ו' ו-ז', שני החודשים שמספקים לנו את האור שהיו חודשים שהאור התגלה בהם בעוצמתו הגדולה ביותר. החודש הזה של תמוז הוא חודש כבד, מכיוון ששני האורות הללו של מזל שור ושל סיון מתגלים בחודש הזה. 

התורה היום מהווה את הכלי היחיד שלנו שבאמצעותו אנו יכולים להפוך את הכאוס למים. לא קיימת שום דרך אחרת. אין שום דרך אחרת. לימוד הזוהר, 'בריך שמיה' שאנו עושים בשבת הזו או ביום שני וחמישי לוקח אותנו חזרה בזמן, כפי שאנו אומרים, כפי שהזוהר אומר, לוקח אותנו חזרה למעמד הר סיני, מכיוון שזהו המקום שבו התרחש האירוע. מקום שממנו האנרגיה שיצאה מוקמה כהלכה בתוך הצינורות והמערכות של עשרת הדיברות. זהו החודש המושלם עבור שליטה, מכיוון שברגע שהאור נמצא שם, לא קיים יותר כאוס. זהו עץ החיים. עץ החיים. 

ההיבט הנוסף של תמוז שעלינו להבין הינו הרעיון של אברהם. אברהם מייעד את החודש הזה של תמוז כחודש של סרטן. ולכן כשאנו מסתכלים למעלה בטלסקופ לשמים, אנו נבחין במזל סרטן. וכבר הסברתי מדוע זהו מזל סרטן. מדוע זהו מזל סרטן? מכיוון שמהו סרטן? מהו סרטן? סרטן, כפי שאנו יודעים, יש לו תכונה מוזרה והיא שהוא הולך מצד לצד. הם הולכים, לא כמו בני אדם או בעלי חיים וכל סוג אחר של חרקים, קדימה, אלא כשהם רוצים ללכת ממקום אחד למשנהו, הם הולכים הצידה. סרטן יכול להשתמש ברגל אחת בלבד בכל פעם. או אם אנחנו הולכים הצידה, אנו יכולים להשתמש רק ברגל אחת בכל פעם. כשאנו הולכים קדימה, אנו יכולים להפעיל את שתי הרגליים שלנו. כשאתם הולכים הצידה, עליכם להביא את רגל ימין לרגל שמאל, ואז רגל שמאל זזה כשרגל ימין עומדת, וכן הלאה, אנו יכולים להשתמש ברגל אחת בלבד בכל פעם. מה זה אומר לנו? זה אומר שהרגליים לא נמצאות בהרמוניה. שתיהן צריכות לעבוד בו זמנית. שתיהן מהוות גורמי אנרגיה בגוף הזה. וכשאתם הולכים ככה, אז יש לכם עצירה או הפסקה של מעגליות האנרגיה. זה כמה שזה פשוט. לכן כשאברהם אבינו נתן את השם 'סרטן', הוא נתן לנו גם רמז. 

זה לא רק הרעיון של סרטן, אלא זה מגיע מהמילים בארמית, שתי מילים בארמית של 'סר' ו'טן' – להסיר את השליליות. 'טן' פירושו שליליות. 'סר' פירושו להסיר. 'סר' מהווה 260 מבחינה מספרית, 260. מה זה אומר? הנני בטוח שעבור מרביתכם שלמדו קבלה זה אומר 10 כפול 26. אז מייד אנו מקבלים את הרמזים שלנו. כשאתם לומדים קצת קבלה, אתם מייד מבינים. כשאתם משתמשים בשם המפורש, והמקום היחיד שבו השם המפורש מהווה כוח שלא יודע גבולות הוא בתוך התורה. אפילו כשאנו קוראים את השם המפורש כשאנו קוראים בזוהר, אבל שוב, זה לא, זהו הכלי שמשה אמר לרבי שמעון: "זהו הכלי היחיד שיביא אותך לעץ החיים". מהו עץ החיים? התורה. זה צריך להביא אותנו לשם. מכיוון שאם אין לכם את זה, אין לכם את התורה, ולכן אין לכם שליטה, אין לכם או שאתם לא בעמדה להכתיב את התנאים שלכם ביקום. הזמן הגיע שננצל את היתרון של מה שהזוהר אומר לנו שמה שמוצע לנו. 

חודש כמו תמוז הינו חודש כל כך עוצמתי. אנו יודעים שסרטן, אם זה מתחיל בתוך בן אדם, זה מתחיל בחודש הזה. זהו החודש. לכן אברהם אבינו נתן לזה את השם 'סרטן' ואמר לנו איך להתמודד עם זה. באמצעות הסרת השלילית. שליליות של מי? השליליות של העולם? לא! שלכם. כוח התנגדות זאת הדרך להפחית או כמעט לחסל את פגעי הסרטן, מה שרק מדגים את חוסר הסובלנות שיש לנו אחד כלפי השני. באמצעות הפיכת הרצון לקבל, באמצעות ביצוע ה'סר' 'טן', לא ש'סרטן' פירושו מחלת סרטן, מחלת סרטן מהווה את התוצאה אם לא נסיר את היצר הרע שבתוכנו, אז יש לנו את התוצאה שהיא הסרטן הזה שבשמיים. אבל הסרטן הזה שמהווה כלי, למרבה הצער, בחודש הזה, מכיוון שכפי שהזוהר אמר מלכתחילה: "אין לנו את התמיכה של השכינה בחודש הזה". אין לנו את זה. עלינו ליצור שכינה בעצמנו. איך יוצרים שכינה? איך יוצרים? איך יוצרים את מודעות השכינה? בזוהר נאמר, מה שציטטתי בחודש שעבר.

והרעיון הזה של תאומים, ואני חייב לחזור על זה שוב. הזוהר אומר שישנם שני גופים. כשהזוהר דן בפרשת "אמור" ו"ויקרא" בעמ' 26, אני מאמין. הזוהר אומר: לכל אדם יש שני גופים. שני גופים. גוף אחד מחובר לעץ החיים, מחובר למימד הזה של מודעות שאין בתוכו כאוס, אין חוסר סדר, אלא הרמוניה מושלמת. ויש לנו את הגוף האחר שנקרא 'הגוף של שטן'. זה ה-4% או ה-1% של מודעות רציונלית. כל מה ששייך לרצון לקבל לעצמו בלבד מהווה מודעות של שטן. באמצעות שינוי, באמצעות הגבלת הרצון לקבל לעצמו בלבד לרצון לתת,הוא ממזג את שני הגופים לאחד. הסיבה היחידה שאנו לא יכולים לחיות בחלל החיצון, אומר הזוהר, זה בגלל הגוף של מודעות השטן שלנו. זאת הסיבה היחידה. הגוף הזה אינו מסוגל להסתגל לחלל החיצון, מכיוון ששטן חי וקיים במסגרת של הפרדה והגבלה. קחו את האסטרונאוט, ברגע שהוא נמצא שם למעלה עם בידוד מתאים, הוא יכול לעבור את כל כדור הארץ בפחות משעה. מדוע איננו יכולים לעשות את זה כאן למטה? מכיוון שאנו מוגבלים, יש לנו גורם שמגביל אותנו הידוע כ'גוף האחר' – הגוף של הרצון לקבל לעצמו בלבד.

לא קיים יותר איזון. אנו נמצאים בתקופה הזאת שרבי שמעון קרא: "אוי ואשרי". ואם לא נעזור לעצמנו באמצעות הכלים שהוא נתן, כלומר, אחד היה הזוהר והשני קריאת התורה, לשמוע את קריאת התורה בשבת, אין סיכוי, שום סיכוי כלל שנוכל להיות חלק של 'אשרי' או חלק של הרעיון הזה של ניצולים. זאת לא התקופה הזאת יותר שבה, טוב, תהיה הפוגה, אין יותר הפוגות. ומה שמתרחש היום, זה רק קצה הקרחון והשטן הופך להיות חזק יותר.

הטקטיקות האשלתיות שלו מספקות לנו עין אשלייתית בכדי לראות דברים לא כפי שהם באמת, ועצם זה שאנחנו לא רואים את הדברים כפי שהם באמת יביא רק ליותר כאוס עם שוני אחד: כשדברים היו בדרך כלל לוקחים 30 שנה, 50 שנה או דור או שני דורות מסיבה לתוצאה, מפעילות שלילית מסוימת שתוצאת ההשפעה הייתה יכולה להגיע הרבה מאוחר יותר, מכיוון שאז אנו לא יכולים לקשר את הפעילות השלילית שלנו לתוצאת הכאוס שהגיעה כהשפעה מהפעילות השלילית שלנו. עכשיו כשזה הולך להיות הרבה יותר קשור, כולנו נראה את זה. זה יהיה מהיר כל כך. לכן אם מישהו מעורב בפעילות שלילית, חוסר סובלנות, מה שזה לא יהיה, או חשיבה של רצון לקבל לעצמו בלבד, אין סיכוי לשרוד, אין סיכוי. הופעת הסרטן בכל צורותיו היום זה מגיפה, הרופאים מגדירים את זה כמגיפה כמו גם המחלות האחרות. דבר אחר – פיננסים, אסונות שהולכים להתרחש במהירות אפילו במהלך שישה החודשים הבאים.

אלא אם כן אנו יכולים לשנות את זה. יש לנו את הכוח לשנות את זה. תמוז הוא חודש טוב להתחיל. לא רק שזה חודש טוב לחשוב על היקום, אלא גם לחשוב על רווחתנו. זהו החודש. זהו החודש שבו המגיפה הזאת שהיא חסרת שליטה, היא חסרת שליטה אם נאפשר לה להשתולל, סרטן הוא חסר שליטה, אני לא אדבר אפילו על איידס שזה מגיפה. אבל זה קשור לחוסר סובלנות, סרטן קשור לחוסר סובלנות. זה ישתולל כל כך, שלא משנה מה ננסה לעשות חוץ מלקרוא בזוהר ולקרוא בתורה, בתורה כשרה, והאחריות של סובלנות, כוח התנגדות, עם כל אלה אנו יכולים לשנות זה בן לילה. אני אומר 'בן לילה', מכיוון שהכל הולך להיות בן לילה. לא תהיינה יותר שנים של התאוששות, לא תהיינה יותר שנים של דיכוי, לא תהיינה יותר שנים של מה שזה לא יהיה, הכל מיידי.

אנו למרבה הצער או למרבה המזל עכשיו נמצאים בזמן של דין, מכיוון שהיום, החודש הזה זה זמן של דין. והבה נקווה שנתאושש ונשנה את כל תבנית העולם. וזה לא מצריך את כל האנשים בעולם. כמה אינני יודע, אבל אנו יכולים לעשות את השינוי ובעזרת השם אנו נעשה. אמן!

 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג