להילחם במלחמה הטובה / קרן ברג

"להילחם במלחמה הטובה" הוא שיר יפה. שיר שנכתב על ידי איש הדת והמשורר, הכומר ג'ון סמואל ביוולי מונסל, ואשר מילותיו מפצירות במאזינים לשיר "להילחם במלחמה הטובה", "להיצמד לחיים", "לרוץ במרוץ הנכון", "להשליך את הדאגה הצידה" ו"לא להתעלף, לא לפחד". זה שיר מיוחד בכך שהוא מעורר בנו השראה לראות את החיים כמשימה רוחנית עם מטרות רוחניות. אנו אכן באים אל האדמה הזו ליותר מאשר הקריירות שלנו והחופשות המזדמנות. למרות שהרבה אנשים מבלים את רוב חייהם בעיסוק עם הדברים האלה, הרי שחזרנו לעולם הזה עבור הרבה יותר. בתוכנו שוכן אוצר שמצפה להתגלות. הרב היה אומר לעתים קרובות שמטרת החיים היא להגיע לעולם הזה בדרך אחת ולעזוב בדרך אחרת.

להילחם במלחמה הטובה / קרן ברג

הקבלה מלמדת שכאשר אנו מיישמים את המאמץ לגלות את האוצר הזה, את האור הגנוז והנסתר בתוכנו, אנו יכולים למלא את ייעודנו. אנו יכולים ללכת בעקבותיו של הבורא בכך שנפעיל בתוך עצמנו את תכונותיו. אז אנו יכולים לקבל את השמחה ואת המילוי התמידי שאנו מחפשים. תורת ה"קבלה", באורח מעניין למדי, פירושה "הלימוד כיצד לקבל".

הקבלה היא מדריך ההפעלה הרוחני שלנו. המסע הרוחני הזה אינו תמיד קל, לפעמים הוא מלחמה להמעיט את התכונות השליליות שלנו ולטפח את התכונות החיוביות שלנו. אבל זוהי מלחמה טובה שזוכה בגמולים הגדולים והטובים ביותר. לא תמיד נוח לעזור למישהו שזקוק לכך, אבל אם היינו יכולים לראות את הברכות שאנו מושכים ברגעים אלה של קרבנות קטנים, היינו מבקשים ומתחננים לקבל הזדמנות לעזור לאחרים. השבוע הזה, כשאנו מתקרבים לירח המלא של חודש בתולה, אנו מקבלים השראה להיות מעורבים במלחמה הרוחנית הטובה, לפתוח את לבנו ולאהוב את רענו כפי שאנו אוהבים את עצמנו. אנו רואים את המכשולים בהמשך הדרך, בין אם אלה הפחדים שלנו או האגו שלנו, אבל אנו מוכנים להילחם במלחמה הדורשת לוודא שהטוב יגבר על הרע והאהבה תגבר על השנאה.

השבוע הזה ניתנות לנו האנרגיה והוודאות הנחוצות כדי להילחם את המלחמה הטובה מתוך ידיעה, שלאורך כל הדרך, ככל שאנו נותנים יותר אהבה, אנו מקבלים יותר אהבה. עוררות הבורא שבתוכנו הוא המסע שלנו והעבודה הרוחנית שלנו. בעזרת האור, נוכל לנצח בקרב הזה והאהבה תהיה הניצחון הגדול ביותר שלנו.

התמיכה שאנו מקבלים לשם כך השבוע הזה היא פרשת השבוע הנקראת "כי תצא". "כי תצא" הוא תחילת המשפט "כי תצא למלחמה". בפרשה הזו, משה מלמד אותנו ללכת קדימה ולהילחם במלחמה הטובה נגד השליליות והמחסומים בחיינו. הדברים האלה מונעים מאתנו את השמחה והאושר שנוצרנו ונועדנו לחוות. השבוע, משה מעורר אותנו אל כל הברכות שהחיים יכולים להציע אם רק נהיה מוכנים להתמודד עם האתגר הזה. משה מלמד אותנו שהרצון שלנו לחשוב רק על עצמנו יוביל באופן טבעי למלחמות בחיינו אלא אם נעשה את המאמץ ליצור את האנרגיה של אהבה ושיתוף. החיים יכולים להיות חשוכים כאשר אנו לא משתפים עם אחרים. רק כאשר אנו פותחים את לבנו ומתחילים לתת קצת אנו מדליקים את האור ומתחילים לחוות את שמחת החיים. משה מתאר בפני בני ישראל, ובפנינו, את הדרכים השונות שבהן אנו יכולים בקלות ליפול להתנהגות אנוכית. הוא מספר לנו שיש דרך אחרת, טובה יותר. הוא מלמד ב"כי תצא" על הקרב שאנו נכנסים לתוכו כאשר אנו מתחייבים לגלות את הפוטנציאל שלנו. משה מבקש מאתנו לנהוג באחרים בכבוד אנושי, לדאוג לרווחת ולרכוש האחרים כפי שאנו דואגים לרווחתנו ולרכושנו אנו, ולהיות אדיבים ונדיבים בלשוננו. בפרשה הזו, הוא גם מפציר בנו להיות הוגנים בכל מערכות היחסים שלנו, כולל בעסקים. הוא מעודד אותנו לתת איש לרעהו מכיוון שזה משרת ומפעיל את ניצוץ הבורא שבתוכנו ומקרב אותנו לבורא. משה הוא המצביא שלנו השבוע הזה. הוא מתאר ומתווה בפנינו את שדה הקרב, מספק לנו ארטילריה רוחנית שאנו זקוקים לה כדי לנצח באהבה.

עבור רבים מאתנו, הימים שלנו לא נראים כלל כימי מלחמה. אנו מתעוררים בבוקר והולכים לעבודה וחוזרים הביתה. אבל האם אנו באמת מרוצים ומסופקים? האם אנו מודעים בכלל לפוטנציאל האמתי שלנו? יש בתוכנו כל כך הרבה מתנות וכישרונות חבויים שהעולם מחכה שנגלה. תמיד יש בתוכנו עוד פוטנציאל שמחכה שנתחבר אליו. האנרגיה שקיימת ביקום השבוע נמצאת בו כדי לעורר אותנו לתגמולים האדירים שקיימים בדרך הרוחנית. השמחה והאושר הגדולים ביותר שלנו יושגו כאשר ניטוש את דרכי החשיבה הישנות שלנו על עצמנו בלבד וניפתח לחיות חיים שבהם אנשים אחרים נחשבים גם הם. אנו מקבלים השראה לפתוח את לבנו לאנשים. בחודש הזה, חודש בתולה, אנו מסוגלים לראות בעצמנו את התכונות שזקוקות לשיפור ובמי פגענו. בדרך זו, אנו יכולים לזכות בהצלחה הגדולה ביותר עם הזרעים שנזרע בראש השנה. ניתנת לנו מתנה יקרת ערך ביותר להיות כמו מצביאים חכמים, המסוגלים לתכנן את הקרב שלפנינו, להיות מודעים למכשולים שניצבים בדרכנו, ולתכנן את הניצחון שלנו. מלחמת "ואהבת לרעך כמוך" היא מלחמה שאנו נלחמים בה כבר אלפי שנים. השבוע, היקום נותן לנו את החכמה, האנרגיה והודאות לכבוש סוף סוף את חוסר הסובלנות והאדישות שלנו ולנצח עם כוח האהבה. אנו יכולים לעשות את העולם למקום טוב יותר אם ניפתח להילחם עבור זה, כי הבורא יעשה את כל השאר. הבורא אוהב אותנו ויודע את כוח עבודתנו. הוא מוודא שלעולם לא יהיה מאוחר מדי להתחיל להילחם עבור חיי חלומותינו.

השבוע, במדיטציות שלכם, ראו את עצמכם כמצביאים גדולים בים. עצמו את עיניכם ודמו את עצמכם מפליגים בים הגדול. אתם יכולים להרגיש את ערפל הים על פניכם ואת הרוח נושבת בשערכם. כשם שהים סוער, כך גם לבכם ותשוקתכם לחיים טובים יותר. אתם במרדף אחרי האהבה. הים עשוי להיות קשה ומחוספס לפעמים, אבל יש בכם האומץ להמשיך במסע. הרחק באופק, שוכנת הארץ המובטחת, ארץ של שלום והגשמה. אבל לעת עתה, אתם ממשיכים בדרכי הגאות והשפל של החיים. אתם יודעים בתוככם שהתעוררות הלב לנתינה אינה תמיד קלה, אבל אתם מוכנים לעשות את המאמץ, מכיוון שאתם יודעים שהנותן הוא תמיד המנצח. כשהבורא נושב בגבכם, אתם נצמדים אליו מכיוון שאהבה היא הסיבה לכך שבאנו לעולם הזה. אהבה היא הדבר שאנו זקוקים לו כדי לתקן ולפתור כל בעיה שאנו ניצבים בפניה. אהבה היא המלחמה הטובה שלנו והיא ראויה למלחמה שנילחם כדי לגלות אותה בעולם.   

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג