כנפי השינוי / קרן ברג

ברוכים הבאים לראש חודש עקרב. כל ראש חודש, אנו מפליגים במים חדשים ורעננים. כל ראש חודש מציע לנו זוג חדש של עיניים והזדמנויות שיעזרו לנו לשפר את חיינו. כל ראש חודש, הבורא מעניק לנו מתנות ויתרונות שתוכנתו אל תוך הכוכבים כדי לעזור לנו לשפר את חיינו. חודש עקרב הוא חודש הידוע בכוח השינוי שבו. הוא התגלמות האנרגיה של החודש הקודם. בעוד החודש הקודם עסק במודעות המחשבה, חודש עקרב עוסק בפעולה. רוחות השינוי מתחילות לנשב החודש הזה, ועמן מגיעה אהבת הבורא, העוזרת לנו למלא את ייעודנו ולהגשים את המטרה שלשמה באנו לעולם הזה.

חודש חשוון מזל עקרב

הטבע הוא מתנת הבורא והוא עשיר בחכמה. בטבע אנו רואים את לקחי החיים נפרשים ונפתחים בפנינו. כאשר אנו חושבת על מעגל הטבע, אני נזכרת בלימוד של ויתור על העבר ונתינת אפשרות להווה להגיע. כאשר העלים הופכים חומים וזמנם על פני האדמה מגיע לסיומו, מה גורם להם לנשור מהעצים? הבורא שולח את הרוח לנשוב בענפים כדי שישחררו את העלים לגלגול הבא שלהם. מעגל החיים הוא נפלא כאשר אנו נותנים לכל מה שמוכן לעזוב את העולם הזה רשות לעשות כך, ומאפשרים מקום לקבל את פני החיים החדשים שמחכים לנו.

אחד המעשים המפורסמים ביותר של הטבע, אם לא המפורסם שבהם, הוא המבול שהתרחש בתקופתו של נוח. חודש עקרב ידוע לשמצה בכך שהוא החודש שבו התחיל המבול הגדול. המבול שכיסה את פני האדמה התחיל ב-יז' בחשוון. רק בחודש הזה יכול היה מבול שכזה להתרחש, מכיוון שרק החודש הזה מכיל את הכוח ואת האמצעים הדרושים לניקוי העולם שהיה נחוץ אותו זמן.  מזל עקרב נשלט על ידי הכוכב מאדים, הידוע ככוכב המלחמה. האנרגיה של החודש הזה נובעת מהמודעות הזו. אבל אני מעדיפה לא לחשוב על כך כעל מלחמה, אלא יותר כעל עימות חיובי. הגענו לתקופת זמן שבה הגורל מתעמת עם דרכי העבר, מפלס את דרכו אל ההווה.

בחודש הקודם, בתחילת לוח השנה הקבלי, זרעי השנה הבאה נטמנו באדמה והקארמה נכתבה, ועכשיו חודש עקרב מוציא זאת מהכוח אל הפועל. החיים הנוכחיים שלנו מתעמתים באופן חיובי עם העתיד שמחכה לפלס את דרכו אל תוך חיינו. כנפי השינוי נושבות ומביאות עמן את ההתחדשות הנדרשת עבור הגדילה והמילוי. אנו יודעים שככל שהמבול הגדול נשמע קשה וחמור בטקסט העתיק, הוא היה למעשה ברכה. כי העולם שוחזר וטוהר. הערך המספרי של המילה "טוב" הוא 17, כמו היום שבו החל המבול. זה מסר מהבורא, האומר לנו שהמבול היה טוב עבור העולם. מי המבול היו מרפא, שריפא את האנשים מכל מה שעיכב ועצר את צמיחתם. האם יכולים עלים חדשים לצמוח כאשר העלים הישנים נשארים על העץ? החודש הזה הוא זמן מלהיב, שבו אנו נותנים לעבר להישמט מבעד לידינו הפתוחות לרווחה ומאפשרים למתנות העתיד לנחות עליהן. חודש עקרב מוציא מהכוח אל הפועל את מה שנקבע בחודש הקודם. באמצעות כוחו של כוכב מאדים, יוזם מזל עקרב את השינויים הדרושים כדי לגרום לתקוות ולחלומות שלנו להתממש בשנה הבאה. מזל עקרב מעניק לנו את החלון המיוחד הזה בזמן.

בזכות כוחות הבריאה שנזרעו בחודש הקודם, היום הראשון של חודש עקרב נחשב ליום החזק ביותר בכל השנה, מכיוון שהוא מכיל את כל האנרגיה הפוטנציאלית של תהליך הבריאה. כמו התנודה של מחבט הבייסבול, מגיע ראש חודש עקרב מוכן לשינוי. אבל שינוי יכול להיות קשה לאלה שאינם פתוחים לשחרר את העבר. לפעמים, כל מה שאנו צריכים זה להיות מספיק בשקט כדי לשמוע את הקול שבפנים המעודד אותנו שזה הזמן לשחרר את העבר ולבטוח בכך שמשהו טוב יותר מגיע במקומו. הסופר ג'ורג' אוסווה אמר פעם: "החיים יכולים להיות קלים כל כך. סרב לשחרר ותהיה אדם טובע; ככל שתיאבק יותר, תשקע מהר יותר." אנו יכולים לאמץ אל חיקנו את השינוי החודש הזה, מתוך ידיעה שהשינויים הם תמיד לטובתנו, והם נשלחים אלינו מידי הבורא מתוך אהבת הצמיחה. עם המודעות הזו, נוכל לראות רק את ה"טוב" שבשלושים הימים הבאים.  

המילה "עקרב" נותנת לנו רמזים נוספים כדי לוודא שהחודש הזה הוא חודש של ברכות וחיוביות. היא מורכבת מארבע אותיות. שתי האותיות החיצוניות יוצרות את המילה "עב" המחברת אותנו לחסד ולמים, בעוד שתי האותיות הפנימיות יוצרות את המילה "קר" המחברת לשליליות. באורח מדהים למדי, המילה "עקרב" עצמה היא תהליך של טיהור. רצף האותיות מזכיר לנו שהבורא שולח לנו את ה"שטפונות" שבחיים רק כדי שנוכל להיות מוגנים, שנוכל להתחדש ולהתנקות. פלא הוא בעיני שלפני שאנו באים לעולם הזה, אנו מוקפים ברחם האם במי השפיר. מי השפיר פועלים כמגן אולטימטיבי המזין את העובר כאשר הוא גדל, מכין אותו ללידתו אל העולם הזה. החודש הזה פועל עבורנו באותו אופן. כשאנו חותרים למודעות חיובית, אנו יכולים להתחבר לפוטנציאל של כוח חודש עקרב כדי להחדיר אל חיינו רק ברכות ולהדוף את האנרגיה השלילית של ה"שטפונות". כשנכיר בכך שהאירועים בחיינו נשלחים אלינו מאת הבורא רק לצמיחתנו ולתועלתנו, נוכל לחוות את החודש הזה כחמימות רחם האם ולא כמבול המקראי של העבר. באמצעות החמימות, החסד, הרחמים והנדיבות לאחרים נוכל להתחבר למודעות החיובית שמבינה את אהבתו וטוב לבו של הבורא. ביסוס מצב של אהבה וכבוד אנושי לחברינו בני האדם יעניק לנו מתנה שתאפשר לנו להתחבר רק לחסד של החודש הזה, שבו מה שכבר אינו משרת אותנו משוחרר, משאיר מקום רק לעתיד יפה ובריא יותר.

כשרוחות השינוי נושבות, הבה נניח להן לבוא; נאמץ אל לבנו את חכמתן. הן מציעות לכם חיים חדשים אם תהיו פתוחים לכך, אפילו קצת. המוכנות להגיע למודעות חיובית יותר מטפחת את הבנת התהליך ומעוררת אהבה איש לרעהו. בדרך זו, נוכל להתחבר לכל היופי, ההגנה, הכוח והטוב שהחודש הזה יכול להציע לנו. מאחלת לכם חודש מבורך ביותר. 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג