חסד מדהים / קרן ברג

כאשר מישהו מציע לנו עזרה כשאנו במצוקה, זה יכול להרגיש כאילו הבורא עצמו נמצא שם, מושיט לנו את ידו. כאשר אנו מרגישים שאין לנו כוח להמשיך, אבל אז מגיע המלאך השומר לתמוך בנו ולשאת אותנו בדרכנו, זה יכול להיות הזמן שבו נהיה אסירי תודה ביותר. בדיוק כשאתם חושבים שאתם הכי למטה ולגמרי מחוץ לתמונה, מופיעה יד משום מקום ומרימה אתכם למעלה. זהו רגע של צהלה, כפי שאומרות מלות ההמנון העתיק המופלא: "הו חסד אל, מה מתוק הצליל שגאל אומלל שכמותי. הייתי אבוד, אבל עכשיו נמצאתי. הייתי עוור, אבל עכשיו אני רואה."

חודש אייר מזל שור

ברוכים הבאים לראש חודש אייר. בחודש הזה אנו נתמכים בידי היקום להתעלות מרמת הקיום הנוכחית שלנו לרמה גבוהה יותר. מזל שור הוא כמו יד חזקה המוצאת את דרכה אליכם ומרימה אתכם קרוב יותר לבורא. מהותו של חודש שור היא בניית היכולת שלנו לשאת יותר אור, כמו גם לבניית מבנה פיזי חזק יותר שעמו נוכל לשאת את האור. חודש שור ידוע כחודש של רפואה. שמו של החודש הוא אייר, שהם ראשי תיבות של "אני יי' רופאך". במהלך החודש הזה, מעלים אותנו למקום קדוש ונותנים לנו כמות עצומה של אור תוך כדי התהליך. אנו מתעלים החודש הזה באופן פיזי אל הרמה הבאה שלנו, וחשוב מזה, באופן רוחני. זה החודש שבו המורה שלנו, רבי שמעון בר יוחאי, גילה את הכלי החזק ביותר שלנו, את ספר הזוהר. אנו יכולים להתכונן החודש הזה לעוף לשמים, ולהתכונן גם למה שיבוא עם המעוף הזה. 

כל חודש שור נמצא תחת שליטת התקופה שנקראת ספירת העומר. העומר הוא תהליך של התפתחות רוחנית המתרחש בין פסח לשבועות. העומר מאפשר לנו לבנות את יכולתנו לקבל יותר אור מהבורא. חודש שור זכה להיות כולו בתקופת ספירת העומר. הבורא תמיד אוהב אותנו ונותן לנו. הבורא נתן לנו לא רק חיים, אלא גם כלים ושיטה לעשות את החיים האלה לחיים טובים. הבורא לקח אותנו בפסח ממצב העבדות שלנו במצרים ועכשיו מושטת לנו יד שתעזור לנו להתעלות כדי שנוכל להיות יותר מכווננים לבורא. זה מתרחש באופן אוניברסלי לכל האנושות במשך החודש הזה. זוהי תקופת צמיחה, וכמו בכל גדילה, מתלווים לכך גם כאבים. נאמר שאנו מתעלים במהירות רבה כל כך במהלך הימים של חודש שור, עד שכמו כוח ג'י בספינת החלל, גם אנו נרגיש "כבדות" מסוימת. הכבדות הזו היא ההתעלות המהירה שלכם. בדיוק כפי שהיקום מאלץ אותנו להתרחב ולהתפתח החודש הזה, יתברר ויתבהר גם הצורך בשינוי. מכיוון שהאור והאנרגיה מאירים כה חזק החודש הזה, יעמדו בפנינו מכשולים ומבחנים מסוימים כדי שנוכל להתעלות ולהתפתח. המכשולים הללו הם מתנות מבורכות של המסע. הבורא נותן לנו להרים משא כבד, אבל האם זה לא יחזק אותנו? האם זה לא ייתן לנו את הכוח להתמודד בצורה טובה יותר עם העתיד? התשובה לכך ברורה מאוד: כן!!!! אנו עומדים בפני החודש הזה, מוכנים לעבוד על עצמנו, כשהיקום תומך בנו בתהליך, לוקח אותנו אל הרמה הרוחנית הבאה שלנו. זה זמן חיוני להיות ערוץ לאור החדש הזה בכך שנמשיך להיות מהויות של נתינה ושל אהבה. באמצעות העזרה והאהבה לאחרים נמצא הקלה לכל כאב אפשרי.   

בני מזל שור הם מרפאים מטבעם. הם לעתים קרובות אנשים חזקים שעובדים בתחום הרפואה. הם עשויים להיות רופאים ומטפלים מוערכים מכיוון שיש להם התכונות המתאימות לתקן, לבנות ולרפא. כוחם נמצא בהתמדה ובכוח הסבל שלהם. כאשר כולם נופלים, בני מזל שור קמים ועולים.  הרבה ספורטאים הם בני מזל שור מכיוון שהם ניחנו בכוח להתמודד עם כמות עצומה של לחץ. לכן הגיוני הדבר שרק במהלך החודש הזה יכול היה ספר הזוהר להתגלות. הזוהר הוא הכלי החזק ביותר שיש לנו להעלים את החושך ולהביא אור לחיינו. האנרגיה של מזל שור ושל הזוהר הן אותה אנרגיה. גם הכוח של הזוהר וגם הכוח של החודש הזה מעניקים לנו את ההזדמנות לרפא את הפצעים הפיזיים והרוחניים שלנו. המתנה הזו היא שלנו. כשאנו מתעלים החודש הזה, גם המודעות שלנו מתעלה. אנו מקבלים עידוד לחקור וללמוד באופן רוחני. זה החודש שבו אנו מגיעים אל פסגות הרוחניות, החכמה והבריאות. ראשי התיבות של החודש הזה,  "אני יי' רופאך", הם המוטו שלנו כשאנו מתעלים בעזרת היד החזקה של הבורא אל מקום גבוה יותר וקדוש יותר.    

במהלך שלושים הימים הבאים, אפשרו לכוח הזה למצוא את דרכו אל גופכם, שכלכם ורוחכם, אבל זכרו שהכוח הזה לא ניתן רק לכם. אם נהיה פתוחים לראות את האמת הרוחנית העמוקה שאנו באמת יכולים לקבל יותר כאשר אנו נותנים, נוכל לתפוס את ההזדמנות שנותן לנו החודש הזה, להיות חזקים למען האחרים, לא רק למען עצמנו. אנו יכולים להשתמש בכוח של החודש הזה כדי להיות כמו הבורא למען אנשים אחרים ולהעלות ולרומם אותם כאשר הם מוצאים את עצמם במצבים קשים.  להיות שם עבור מישהו אחר כאשר הוא חלש, זוהי העבודה הקדושה מכל.  בדרך זו, גם אנו יכולים לנסוק גבוה יותר. פתיחת לבנו ועזרה לאחרים החודש הזה, ובכל חודש, זוהי הדרך שלנו לשוב הביתה.

מי ייתן ונזכה החודש הזה במתנות השגת הגבהים הרוחניים הגדולים, בריאות שלמה, ובהבטחה שנמצאת בשיר "חסד מדהים": "היינו אבודים, אבל עכשיו נמצאנו. היינו עיוורים, אבל עכשיו אנו רואים." 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג