המסע הביתה / קרן ברג

עבור רבים מאתנו, החיים יכולים להיראות לפעמים כמו כותרת מחזהו המפורסם של יוג'ין אוניל, "מסע ארוך אל תוך הלילה". אנו עלולים להיות שבויים בתוך מאבקים. החיים יכולים להיראות לפעמים כאתגר. אבל מה שומר אותנו בתוך המסע? כל יום אנו קמים כדי להמשיך משימה שהיא הרבה יותר גדולה מאתנו. כן, לחיים יש עליות ומורדות, אבל הם יכולים גם להעניק תגמולים גדולים. החיים הם ניצוץ הבורא ששוכן בתוך כולנו, כָּמֵהַ להפוך ללהבה שתספק לנו את המילוי והסיפוק שאנו מחפשים בחיים. רבים שהשיגו פרסום או מזל יכולים להעיד שהדברים האלה לא הביאו להם את האושר שהם קוו לו. הם לא גרמו להם להיכנס לארץ המובטחת שלנו, שהיא מצב של הפיכה להיות כמו הבורא, עם כל תכונות האהבה, הנתינה, החסד, הנדיבות וטוב הלב. במקום הזה אנו חיים חיים של שלום, ברכות ומילוי.

מודעות שבועית: פרשת "מטות מסעי"

השבוע, אנו מסיימים את חודש סרטן וגם את הספר הרביעי של התורה. המסע שלנו יכול להיראות ארוך, אבל הוא היה שווה את הנסיעה. גדלנו להיות אנשים חדשים, עם לבבות גדולים יותר, ויכולת גדולה יותר להשיג דברים גדולים יותר. התקרבנו יותר אל מטרתנו, שהיא להגיע אל ארצנו המובטחת, שהיא שונה עבור כל אחת ואחד מאתנו.  השבוע, אנו צועדים את הצעדים האחרונים לקראת החיים והעולם שהרווחנו, שאנו ראויים לו, ושהובטח לנו לפני זמן רב כל כך. 

ההכוונה שלנו מאת הבורא באה השבוע בצורת שתי פרשות של התורה. השבוע יש לנו פרשה כפולה, הנקראת "מטות-מסעי". אפשר גם לקרוא לה "מסע השבטים". היום, למרות שאולי לא נבחין בכך בעצמנו, אנו שבטי ישראל. אנו הצאצאים הגדולים של האנשים עליהם אנו קוראים כל שבוע, והמסע שלנו ממשיך עד עצם היום הזה. כמו בני ישראל, אנו ממשיכים לצעוד במסע החיים, ממשיכים ללמוד ולגדול. אנו הולכים בעולם, מגלים כיצד לממש את יעודנו, שהוא להפוך למהויות של נתינה. המשימה יכולה להיראות פשוטה, אבל אפילו לאחר אלפי שנים אנו עדיין מוצאים את עצמנו לא מסוגלים להסתדר אפילו עם השכן שלנו. המסע הוא אמתי, והמשימה אינה קלה. אבל, הבורא נמצא תמיד יחד אתנו במסע, מדריך אותנו, מעודד אותנו ומוודא שבסופו של דבר נגיע ליעדנו. כשאנו קוראים על מסעי בני ישראל, אנו זוכים באנרגיה שאנו צריכים כדי להמשיך קדימה. בפרשת "מסעי" מוזכרות 42 תחנות. זהו רמז לכוח הזמין לנו השבוע. תפילת המקובלים, הידועה כ"אנא בכוח", מורכבת מ-42 אותיות. 42 האותיות האלה בונות אבני בניין לעולם ולחיינו. השבוע, ניתנת לנו האנרגיה להמשיך לשלוט על המסע שלנו, להבטיח שנגיע ליעדנו. יעד של מילוי, סיפוק, אהבה ושלום. כל שנה משנות חיינו, אנו הולכים בדרך מעגלית, מחזורית, שמקרבת אותנו אל משימת ומטרת נשמתנו.

הסיפור של מטות מסעי הוא הסיפור שלנו. אנו ממשיכים בדרך החיים מכיוון שהיעד ראוי לכך. כשאנו מתקדמים בדרך כל יום, אנו לומדים שכאשר אנו בוחרים באהבה, אהבה חוזרת אלינו כבומרנג. אנו לומדים שהיא מחייבת אותנו לפעול בדרכי שיתוף ונתינה, מכיוון שככל שאנו מפזרים יותר אהבה בעולם, העולם יהיה טוב יותר לכולנו. מימוש חלומותינו דורש יותר מאשר עבודה קשה, הוא מחייב שינוי פנימי. כשאנו ממשיכים במסע, ניתנות לנו הזדמנויות לתת ולאהוב את חברינו ושכנינו. אנו מגיעים לידי ראיה שהחיים הרבה יותר מתוקים, ושהמסע הרבה יותר מהנה, כאשר אנו בוחרים להושיט יד לאחר במקום לנופף מולו באגרופים קמוצים. אנו נכנסים למקום של מילוי ושלום תמידיים בכל פעם שאנו בוחרים לחייך ולפתוח את לבנו אל בני אדם אחרים. השבוע ניתנת לנו הדחיפה הדרושה כדי להשלים את מסע החיים אל הבית המחכה לנו.

במדיטציות שלכם השבוע הזה, היו ראש השבט. היכנסו לנעלי המנהיג. רבים מכם הקוראים זאת, יתכן ואתם רק אדם אחד מתוך משפחתכם או מעגל החברים שלכם ההולך בדרך רוחנית. בדרך הזו, אתם המנהיגים. אתם יכולים להנהיג על ידי נתינת דוגמא, על ידי בחירה בדרך האהבה והכבוד האנושי. אתם יכולים להדגים ולהראות את הכוח האמתי המצוי באהבה ובנדיבות. ראו עצמכם השבוע הזה כראש השבט, המוביל את נשמתכם, ונשמות האחרים, לקראת הזמן שבו שלום ואהבה ישתלטו על העולם. עם אנרגיה ואופטימיות מחודשות, אתם מובילים את עצמכם ואת אהוביכם לקראת חיי חלומותיכם. חיים ועולם שבהם האהבה שולטת ברמה, הנדיבות מנצחת, וכאב וסבל הם נחלת העבר. זוהי הארץ שהובטחה לנו. זוהי הארץ שראוי וכדאי לחזור אליה הביתה.

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג