היעוד הנעלה ביותר שלנו / קרן ברג

ברוכים הבאים לראש חודש דלי. אנו נכנסים לתקופת זמן מיוחדת במינה, שבה אנו יכולים להתחבר ביתר קלות אל המחשבה האלוקית, ועמה לרעיונות הנעלים ביותר של הבורא. זהו עידן הדלי. האנושות נמצאת על סף השגת מטרותיה. זוהי תקופה של התקדמות מדהימה, פריצות דרך רפואיות, וטכנולוגיות שמעולם לא חשבנו שתהיינה אפשריות. במשך חודש דלי, אנו יכולים להתחבר לרמה הגבוהה ביותר של המודעות. החודש הזה יכול לפעול כקריאת השכמה רוחנית לכל האנושות, מכיוון שעולם שיש בו רק שלום, אהבה והרמוניה, אינו תמיד בראש סדר העדיפויות שלנו. החיים מלאי הסחות דעת שיכולות למנוע מאתנו להאמין בעולם אוטופי. אנו עלולים לשכוח שלעולם יש שליחות. לנו, בני האדם, יש מטרה הרבה יותר נעלה מאשר להתעורר כל בוקר כדי ללכת לעבודה ולחזור הביתה כדי ללכת לישון. המטרה שלנו היא לא פחות מלהתחבר לניצוץ הבורא הקדוש שבתוכנו, יצירת עולם שבו האהבה מחלחלת לכל סיבי הקיום, עולם שבו השנאה נמוגה לעד. זו המטרה הנעלה ביותר שלנו. במשך החודש הזה, חודש דלי, אנו מתעוררים למטרה הזו ומסוגלים להכשיר את הקרקע למען מימושה. האהבה האלוהית נמצאת כבר בתוך לבנו.  כפי שכתב ג'ון לנון, "המלחמה הסתיימה, אם תרצו בכך."

מאמר לראש חודש שבט מזל דלי

הסמל של מזל דלי הוא אדם שופך מים. הוא מתאר דמות השופכת מים ללא גבול, מספקת, מזינה ומטפחת ללא הרף. הדימוי הזה רומז לנו על המציאות האפשרית שבה כל דבר מסופק לנו בלי שום מאבק או מחיר. עולם אוטופי של אהבה, שלום והגשמה. זו המודעות אותה אנו מתאמצים וחותרים להשיג במוחנו החודש הזה. הצעד הראשון למימוש כל דבר הוא קודם כל לדמיין אותו במוחנו. אם לא נוכל לראות את הדבר קודם במוחנו, אזי קלושה האפשרות לממש אותו. כדי לבנות בניין יש לשרטט קודם תכנית בניה. אבל לפני שהתכניות מגיעות לשולחן השרטוט, חייבים קודם כל האדריכל או האדריכלית לראות במוחם את התוצאה הסופית. חודש דלי מציע לנו את התכניות הנעלות ביותר של האנושות. הדחיפה הזו במודעות נשלחת אלינו מהבורא כדי שנוכל להיזכר בכל האפשרויות. הקשיים, האתגרים וכאב החיים גורמים לנו לאבד את ההשראה והתשוקה שלנו לשאוף ולחתור לטוב ביותר שבחיים. בלי חודש דלי שיעזור לנו להרחיב את גבולות המודעות שלנו ואת לבנו, אנו עלולים לא להאמין שעולם שיש בו שלום ואהבה מוחלטים אפשרי בכלל. אנו לעתים קרובות חושבים מחשבות קטנות מדי, אבל נוכל לסמוך על החודש הזה שיעורר אותנו לרעיונות גדולים ויזכיר לנו את תכניתו של הבורא עבור העולם הזה. לא נולדנו לסבול. לא נולדנו כדי להיות רעבים. שנאה ופחד אינם ברירות המחדל של האנושות. האהבה נמצאת שם, והיא תמיד הייתה שם. החודש הזה, אנו מעוררים את הילד הפנימי האוהב שבתוכנו ומגשימים את ההבטחה שהבטחנו לעצמנו ולבורא: עולם של שלום ואהבה.

גם חברינו שנולדו במזל דלי עוזרים לנו לזכור לעולם לא להסתפק בפחות. בני מזל דלי מאירים אותנו במחשבות צדיקות. ניתנה להם מתנת המרידה נגד הנורמה הקיימת ואימוץ ההליכה נגד. הם ממציאים וחדשנים ומביאים עמם מושגים ורעיונות חדשים. בני מזל דלי אוהבים להיות שונים ולמרוד במוסכמות. הם חיים כדי לשבור דפוסי חשיבה ישנים ושואפים לחרות. בחיים שבהם הדיכאון והעצב

עלולים להציק לנו, מסרבים בני מזל דלי לקחת בכך כל חלק. הם סוללים דרך חדשה ושונה. הם נלחמים למען האהבה והחופש. הם משתוקקים לתת ולחלק. הם מתמרדים נגד כל שנאה ונראה שהם מתחברים אוטומטית לניצוץ הבורא הפנימי. חברינו בני מזל דלי מאפשרים לנו לזכור את אמת הקיום שלנו. לא נולדנו להיות לוחמים; נולדנו כדי להיות אוהבים ונאהבים. נולדנו כדי לעבוד בשיתוף באחווה ובהרמוניה זה עם זה.

יש משל על עולם עם אנשים שקוללו בכך שזרועותיהם אינן מתכופפות. כתוצאה מכך, הם לא יכולים היו להאכיל את עצמם, ורעבו פעמים רבות. הם לא יכלו לדאוג לעצמם בשום צורה שהיא. האנשים סבלו וחיו חיים קשים. אבל באותו עולם, בצד השני של כדור הארץ, התרחשה סצנה אחרת לגמרי. גם שם היו אנשים שזרועותיהם לא נכפפו, אבל הם הצליחו לחיות באופן בריא ומספק בלי שום בעיות. מה היה הסוד שלהם, תשאלו? האנשים הללו למדו שהפתרון לבעיה שלהם היה להאכיל איש את רעהו. הם אולי לא יכולים היו להאכיל את עצמם, אבל הם יכלו בקלות להאכיל אחרים ולדאוג לאחרים. הם יצרו בריאות, שלום והרמוניה באמצעות יחסי אחווה וקרבה. כאשר הם חשבו על האדם האחר, יכולים היו לפתור את בעיותיהם וליצור קיום מבורך.

בעולם חשוך כל כך, בחודש דלי הזה מראים לנו את האור לדרך טובה יותר. אנו מתעוררים לסדר והיגיון נעלים יותר. מזכירים לנו את היעוד והמטרה הנעלים ביותר שלנו. אהבה היא התשובה ותמיד הייתה היעוד הנעלה ביותר שלנו. אהבה היא התשובה שלה ציפינו וייחלנו. "ואהבת לרעך כמוך" הוא הסוד ליצירת גן עדן עלי אדמות. עידן הדלי מגיע אלינו. כל אחת ואחד מאתנו, אנו נקראים לאמץ אל לבנו ולשחרר את הילדים האוהבים שבתוכנו. באנו לעולם הזה למען האהבה, ועם האהבה הזו נוכל להשיג את המטרה ההרמונית: שלום עלי אדמות ורצון טוב לכל. אני מאחלת לכולנו לחוות את החיזיון הנעלה הזה ולגלות את אהבת הבורא שכבר קיימת בתוכנו. מאחלת לכם חודש מבורך ביותר. 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג