החסד לקבל / קרן ברג

ברוכים הבאים לחודש תמוז מזל סרטן. הגענו לזמן שבו אנו מתחילים לאחסן את האנרגיה של כל השנה. סרטן הוא התחלת שלושת החודשים האחרונים של לוח השנה הקבלי. האנרגיה שיצרנו במשך תשעת החודשים האחרונים מתחילה להתיישב, נוחתת על כפות ידינו בחן, צפה עליהן כדי שנקלוט אותה, אם נהיה פתוחים אליה.

החסד לקבל  מאת קרן ברג

חודש סרטן נשלט על ידי הירח. שלא כמו גופים שמימיים אחרים שמחלקים את האנרגיה שלהם בין שתי קבוצות כוכבים, הירח מרכז את כל האנרגיות השמימיות שלו רק בקבוצת הכוכבים של סרטן. זה הרמז הראשון שלנו לגבי כוחו המיוחד של החודש הזה. אנו יודעים שהאלף בית העברי מחושב מאוד ואותיות כל מילה מגלות את האינטליגנציה הפנימית ואת הפוטנציאל של המילה הזו. המילה המקבילה לחודש סרטן היא תמוז. שתי האותיות האחרונות שמרכיבות את המילה תמוז הן ו' ו-ז', שיוצרות את החודשים הקודמים שור ותאומים, בהתאמה. הסוד המרומז כאן הוא שחודש סרטן הוא הכלי של שני החודשים הקודמים, ואפילו של שבעת החודשים הקודמים להם. חודש סרטן הוא כמו מגש, ששפע שאר השנה מוגש עליו, מחכה שנהנה ממנו כמו מארוחה משובחת. ואלה מכם שיש להם בני מזל סרטן בחייהם, יודעים היטב שאוכל הוא אחד הנושאים החביבים עליהם. אבל אני מדברת כאן בעיקר על המזון הרוחני שלנו. החודש הזה מעניק לנו שפע של אנרגיה חיובית שהרווחנו בחודשים הקודמים. אנו אולי מבינים עכשיו מדוע הכוח המלא של הירח מעניק לנו עכשיו את כל השפעתו. אבל אם אנו רוצים שהפרפר החינני ינחת על ידנו, אנו לא יכולים לגשת אליו באגרוף קמוץ. הסוד לקחת חלק בתגמולים הזמינים החודש הזה הוא יד פתוחה. יד פתוחה משחררת אותנו לתת לאחרים, ולתפוס ידי אחרים הנזקקים לכך. אז יוכל השפע והיופי שלנו לנחות בדיוק במקום אליו הוא שייך.

בזכות כוחו המיוחד, ידוע חודש סרטן כאחד מהחודשים ה"שליליים" של השנה. המילה שלילי אינה נתפסת כאן במובנה המסורתי. אין כל דין ושיפוט בקוטב השלילי של נורת החשמל. כך גם בלי החודשים האלה לא נוכל לקוות לגלות את האור שהרווחנו בתשעת החודשים הקודמים. אנו מקדמים בברכה את הזמן הזה ואת החודשים האלה בזכות מה שהם: הזדמנויות גדולות לקבל יותר ולהיות מסוגלים להיות יותר מי שאנו באמת. מכיוון שכל יום וכל חודש הם מתנה מהבורא. בחודש הזה, בי"ז בתמוז, ירד משה מהר סיני ונתן לנו את מתנת התורה. משה הביא לעולם חיי נצח ושחרור מוחלט מכאוס – זוהי האנרגיה המסיבית והמדויקת שזמינה לנו עכשיו. אבל מהו שאר הסיפור? מה התרחש אחרי שמשה ירד מההר? הקוטב השלילי של נורת החשמל עדיין לא היה מבוסס וחזק דיו כדי שבני ישראל יוכלו להשתמש באנרגיה. האנשים קיבלו אותו באגרופים קפוצים. הם לא יכלו לקבל מה שניתן להם. אבל כל שנה ניתנת לנו ההזדמנות לתקן את ההיסטוריה ולאמץ את הטוב עם ידינו ולבנו הפתוחים. בדרך זו, חודש סרטן יכול להיות תקופה של קבלת כל השנה שעברה, ובכך, קבלת כל ברכות הבריאות, השפע, האושר, אהבת האמת והאיחוד עם הבורא. אם רק נהיה מוכנים לפתוח קצת יותר את ידינו, לא לפחד לחלוק מה שיש לנו, ולשחרר קצת יותר, הברכות שלנו יזרמו ישר אלינו.

בני מזל סרטן אינטואיטיביים ורגישים מאוד. הם הכלים של השנה ומגלמים את תכונות הגוף השמימי השולט עליהם, הירח. הם קולטים ומפנימים הכל, ולכן הם מבחינים היטב בכל תנועה ומחווה, מחפשים ללא הרף רמזים של שינוי או בעיות בסביבתם. רגישות זו לעצמם ולעולם שסביבם יכולה ליצור צורך במקלט. בני מזל סרטן הם פעמים רבות יושבי בית כתרופה לזרם הרגשות האינסופי שהם מקבלים על בסיס יום יומי. הבית עבור מזל סרטן הוא האופן שבו הם יכולים לשרוד את מדיניות הדלת הפתוחה שלהם, לכאורה, לעולם. כתוצאה מכך, בן מזל סרטן מאמין שאין לו ברירה אלא לעצור את זרם האנרגיה ולהתנתק ממנו. זה מביא אותנו אל הסמל של מזל החודש, בעל החיים הקרוי סרטן. המאפיין הבולט של הסרטן הוא שהוא הולך הצידה. הליכה הצידה אינה זורמת, אלא יוצרת שיטת תנועה של "עצירה והתחלה". האטה מכוונת זו של התהליך היא לעתים קרובות הדרך היחידה שבה יכולים בני מזל סרטן להתמודד עם הסתערות האנרגיה שבה הם מוצפים, לא רק 30 ימים בשנה, אלא כל יום בחייהם. אבל הסגרות מפני האנרגיה אינה פתרון לזמן ארוך. במשך החודש הזה, הצורך לתת לחברינו, להפגין כלפיהם אהבה וכבוד אנושי, נעשה אולי חיוני יותר מכל חודש אחר. יצירת מקום האחסון הזה לאנרגיה הוא בעל חשיבות עליונה אם אנו רוצים להפוך את החודש הזה לזמן של ברכות וחיוביות, במקום לכל מה שמקושר עם הפוטנציאל המנוגד של חודש סרטן.

מי ייתן ונהיה כולנו מוכנים לפתוח את מוחנו, לבנו וידינו. מי ייתן וכולנו, תוך שימוש ברגישות הטבועה בחודש הזה, נעשה סוף סוף את המאמץ לאהוב באמת את חברינו ואת האנשים בהם אנו מוקפים כל יום. הרגישות של החודש הזה אינה אמורה להיות מלכודת שתגרום לנו להסתגר בתוך שריון שלנו, אלא להיות הפתרון שיסופק לנו מהבורא כדי שנוכל לפתח הבנה טובה יותר לצרכים ולרצונות של אחרים. בדרך זו, נוכל להיות הערוצים הנחוצים להפקת אור לסובבים אותנו ולעולם כולו.

אני מאחלת לכם, קוראים יקרים, ולכל נשמה עלי אדמות, את כל השמחה שאני יודעת שהחודש הזה יכול להביא. מי ייתן ושמחת הרגע הנדיר הזה בחיים, שבו פרפר חינני מוצא את דרכו אל ידיכם, תהיה שלכם.

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג