הזמן שלנו להאיר / קרן ברג

ברוכים הבאים לראש חודש אריה, או אב. זה חודש של אור יוצא מהכלל, שאין למצוא באף זמן אחר בשנה. זה הזמן שלנו להאיר ולהיות כל מה שנועדנו להיות.

הגוף השמימי שמשפיע עלינו בשלושים הימים הבאים הוא לא אחר מאשר מרכז מערכת השמש שלנו – השמש בכבודה ובעצמה. רק לחודש אב יש הזכות לכך שהשמש היא השליטה שלו, ומכיוון שכך, החיבור שלנו לאנרגיה הקדושה יהיה בשיאו.  כמות החיוביות והברכות הזמינה בחודש אריה אין שני לה באף חודש אחר בשנה. אנו יודעים שללא השמש, כדור הארץ אינו יכול לקיים את החיים. השמש היא האנרגיה ההכרחית של החיים שכל דבר חי מסתמך עליה. היא מייצגת את האור הבלתי מוגבל של הבורא והאנרגיה הזו נוכחת החודש הזה יותר מאשר בזמן אחר בשנה. מכיוון שכך, לניצוץ הבורא ששוכן בתוך כל אחת ואחד מאתנו ניתנת ההזדמנות להאיר חזק יותר ובהיר יותר מאשר אי פעם. הניצוץ הזה הוא "גֵּן הבורא" ומהותו היא אהבה. כשהשמש מעניקה את האנרגיה לעולם בחודש הזה, הוא נעשה הזמן האופטימלי שלנו להפעיל את האהבה השוכנת בלבנו. אנו זורחים ומאירים כפי שהשמש מאירה וזורחת. זה הזמן שלנו להיות הספקים והתומכים של אחרים באותו אופן שבו הבורא והשמש עושים זאת עבורנו. התפקיד שאנו נכנסים אליו הוא התפקיד של הבורא. הגיע הזמן לעזוב מאחורינו כל תחושת נחיתות וללכת בעקבות ה"אב" שלנו. כמו הלב בגוף האנושי, אנו יכולים להפעים אחרים ולהעניק אנרגיה לאחרים. השמש מעוררת בנו את התשוקה המולדת שלנו לתת.

ראש חודש אב / קרן ברג

באופן מסורתי, חודש אב נחשב לחודש שלילי, מכיוון שכאשר גוברת החיוביות, כדי לשמור איזון ביקום, גם השליליות חייבת להתגבר. כולנו אוהבים יום יפה שבו השמש זורחת בעוצמה, אבל למדנו גם את הצורך להגן על עצמנו מפני הסכנה שבכוויות שמש. בלי אור השמש החיים אינם יכולים להתקיים, אבל אותו אור יכול גם לשרוף ולגרום נזקים. בגלל פוטנציאל השליליות הזה, התרחשו במשך ההיסטוריה בחודש אב אסונות רבים, כולל חורבן שני בתי המקדש. אבל, כתמיד, המטרה שלנו היא להתחבר רק לפוטנציאל החיובי ולברכות שהחודש הזה שואף להרעיף עלינו. החודש הזה ידוע כחודש שבו מודעות המשיח תיוולד סוף סוף בעולם הזה. קרוב לאמצע החודש, האור ואנרגית הנתינה מתגברים ומגיעים לשיאם, ומפיקים את האנרגיה החזקה ביותר בשנה. שיא זה של כוח הנתינה של האור ידוע כמודעות משיח. כדי להתחבר לחיוביות של האור הזה ולא להיכוות ממנו אנו חייבים לשאול את עצמנו מהי מודעות משיח? וכיצד אנו מתחברים אליה? המודעות הקרובה ביותר לאנרגיה הזו היא אהבה פשוטה. אהבה פשוטה פועלת כמסנן קרינה ומאפשרת לנו להתחבר לאור בהצלחה, ולמנוע בכך כל שליליות. מודעות משיח יכולה סוף סוף להיוולד בתוך כל אחת ואחד מאתנו. חיוני החודש הזה, יותר מכל חודש אחר בשנה, לעורר את היכולת שלנו לאהוב אהבת חינם, לעורר את "ואהבת לרעך כמוך".

האריה הוא סמל המזל של החודש הזה והוא נחשב לאחת הישויות הקדושות ביותר המתעלת אנרגיה לעולם הזה. הערך הנומרולוגי של המילה אריה הוא 216, שהוא סכום כל האותיות המרכיבות את ע"ב השמות. ע"ב שמות הבורא היא נוסחה שהשתמשו בה כדי להפעיל רוח על החומר, לגלות וליצור את נס חצית ים סוף. מכאן אנו יכולים לראות שבחודש הזה יש לנו הכוח לעורר את הבורא שבתוכנו, ועם היכולת הזו ליצור נסים בחיינו. רוח על החומר הוא היעוד שלנו,  כמו הזמן שבו אהבה ודאגה לזולת ממלאות את העולם. העתיד שלנו הוא הזמן והמקום שבו ננהל את חיינו וניצור את השפע וההרמוניה שלנו. הפוטנציאל והכוח הזה הופעלו סוף סוף לאחר המתנה ארוכה. כשאנו מגיעים לשני החודשים האחרונים של לוח השנה הקבלי, אנו מתחילים לראות כיצד הגורל שלנו יכול בסופו של דבר לצאת לפועל.

הגוף השמימי השליט עלינו, השמש, הוא עצום כל כך עד כי הוא יכול להכיל בתוכו מיליון פלנטות של כדור הארץ. הוא מייצג 99% מהמסה של כל מערכת השמש. אין פלא שבני מזל אריה נראים לעתים קרובות כאנשים מרשימים שהם מנהיגים בטבעם, מוצאים את עצמם בעמדות מפתח חשובות מאוד. הדימוי העצמי הגבוה הזה מוענק לכולנו החודש הזה כדי לעזור לנו להתעורר לייעודנו ולהיות יותר כמו הבורא. בדרך זו, נוכל כולנו לתרום לנוכחות האהבה בעולם, להטות את כף המאזניים ולהביא את כולנו קרוב יותר לעולם שבו שלום והרמוניה הם דבר שבשגרה. בכל פעם שבה אנו בוחרים באהבה לאחרים במקום אדישות או שנאה, אנו מושכים יותר אור לעולם שלנו. בכל פעם שבה אנו פועלים מתוך נדיבות ואהבה אנו מתחברים חזק יותר למהות האלוהית שלנו. כולנו נעשים מנהיגים, מובילים אחרים בדרך האהבה וההארה. זה הזמן להיות הכוכב בחיינו ולהתחבר למקור האנרגיה האדיר הזמין לנו.

אהבה פשוטה היא המפתח שלנו לגלות את כל המתנות שמצפות לנו החודש הזה. מכיוון שקדושה שוכנת בכל אחת ואחד מאתנו, הדרך היחידה לאהוב את עצמנו בשלמות, היא לאהוב אחרים. הבורא שוכן בכל אחת ואחד מאתנו ולכן חלק מאתנו חי בתוך הסובבים אותנו. עכשיו הזמן לעורר את האהבה הזו, ובדרך זו נוכל לתעל את האנרגיה החיובית העצומה שמתחילה להתגלות. היכולת ליצור נסים טמונה בידיים שלנו. חודש אריה הוא ההזדמנות הגדולה ביותר בשנה למשוך את אור הבורא, ובדרך זו, לספק לעצמנו את כל הברכות שרק יכולנו לחלום עליהן. 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג