הזמן הנפלא ביותר בשנה / קרן ברג

"זה הזמן הנפלא ביותר בשנה…"

ברוכים הבאים לאחת מהתקופות החיוביות ביותר בשנה. אין זה צירוף מקרים שנכתבו שירים החוגגים את ההשפעה החיובית של כוכב צדק ומזל קשת.

כוכב צדק שולט על החודש הזה ומעניק לו הרבה מתנות. נאמר שאם צדק היה גדול יותר, הוא היה השמש במערכת שמש אחרת. בדיוק כפי שנר מאיר חדר חשוך, כך גם האנרגיה החיובית העצומה של יופיטר מאירה את חיינו במהלך הלילות הארוכים של החורף.

מודעות חודשית -כסלו מזל קשת

חודש קשת הוא החודש השלישי של לוח השנה הקבלי. יש כאן סוד. בעוד החודש הראשון, חודש מאזניים, נחשב לקו ימין, והחודש השני, חודש עקרב, נחשב לקו שמאל, הרי שקשת מאירה את קו האמצע. אנו יודעים שקו האמצע הוא איזון. והיכן שיש איזון, יש שפע, שגשוג, התרחבות, מזל טוב וחיים.

שם החודש נגזר מהמילה "קשת". הקשת בשמים מורכבת משלושה צבעים עיקריים. מה זה אומר לנו? שחודש קשת הוא סוד מערכת שלושת הקווים והכוח הגדול של הצמצום, או כוח ההתנגדות. האדמה מאירה את היקום מכיוון שהיא אינה לוקחת אליה את האור אלא מחזירה אותו – זה נקרא כוח התנגדות. גם אנו יכולים להאיר את החודש הזה באמצעות היכולת שלנו להתחבר יותר לקו האמצע, שנותן לנו את הידע שבסופו של דבר הרבה יותר ממלא ומספק לתת מאשר לקבל.

אם הכרתם בני מזל קשת, אתם יודעים שהם מוכנים לקבל על עצמם כל אתגר ולהילחם ולנצח בכל קרב. גם לנו ניתנה היכולת הזו החודש הזה, אבל באיזה קרב נבחר להילחם? מהי המטרה האמיתית שלנו?

כאשר אנו נכנסים פנימה אל תוך עצמנו, אנו מגלים את ההזדמנות להילחם נגד האנוכיות והאדישות שלנו. וזה קרב שאנו יכולים לנצח בו החודש הזה. זו חמימות החיוך שאינכם רוצים לחייך אבל מחייכים בכל זאת. זו המילה הטובה  שבדרך כלל אין לכם זמן לומר אותה, אבל אתם בכל זאת מפנים זמן לעצור ולומר אותה. זה החבר שזקוק לעזרה והכוח שנדרש כדי לעזוב את העולם שלנו ולגשת לעולמו של האחר כדי לתת עזרה למי שזקוק לה.

השינוי הפנימי הזה בתוכנו יוצר שינויים גם בחוץ, והשינויים החיצוניים האלה נקראים נסים. בסוף החודש טמונים המאורות הגדולים של חנוכה. חג החנוכה, הממוקם בחשכת החורף, הוא זמן שבו אנו מתבקשים להאיר נרות ולשמוח בהם –  ולא לעשות שום דבר נוסף. יש לנו נגישות רבה יותר אל הנסים בחודש הזה מאשר בכל זמן אחר בשנה, מכיוון שאנו יכולים להתחבר אל האור שיוצר אותם מלכתחילה. המשימה היחידה שלנו היא לפתוח את לבנו ולאהוב את זולתנו הרבה יותר מאשר אי פעם.

החודש הזה, אנו יכולים להיות כוכבי השמים ונרות הלילה. אנו יכולים להעניק אור גדול לאחרים, לעצמנו, ולכל העולם. מכיוון שכאשר אנו מדליקים את החנוכייה, אנו שמים אותה ליד פתח הבית, כדי שתעשה בדיוק את זה – לשלוח את האור החוצה ולשמוח בכל הטוב שיש. עם הפעולה הזו, אנו גם מסלקים כל בעיה או קרב הניצבים בפנינו.

בני מזל קשת הם אנשים שאוהבים לנסוע בעולם, ונוהגים לעשות כך בגיל צעיר ולחכות לגיל מאוחר יותר כדי להתיישב ולמצוא אהבה, אבל אם נהפוך קלות את האנרגיה הזו, נוכל לנסוע בעולם שבתוך עצמנו במקום בעולם שמחוצה לנו. נוכל לאהוב עכשיו במקום מאוחר יותר. נוכל למצוא בתוך עצמנו את הכוח ליצור את העולם שרק חלמנו עליו. נוכל למצוא בתוך עצמנו עולם הרבה יותר גדול מהעולם החיצוני. בתוכנו שוכנות כל התשובות שאנו מחפשים. בתוכנו, אנו מוצאים את היכולת שלנו לאהוב הרבה יותר מאשר קודם לכן.

אני מאחלת לכם את כל האור שהחודש הזה יכול להציע, כמו גם את כל הברכות והנסים שהבורא הכין לנו. זה באמת הזמן הנפלא ביותר בשנה. 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג