הזדמנות חדשה לאהבה / קרן ברג

ברוכים הבאים לראש החודש. ראש החודש הוא זמן של התחדשות, רוחניות, כולנו נעשים כמו הירח, מכיוון שאנו נחשבים לכלי של האור. לכן, כאשר הירח מתחיל מחזור חדש, מתחיל מחזור חדש בכל אחת ואחד מאתנו. במשך הזמן הזה, המוח שלנו נעשה צלול יותר, המיקוד שלנו מתחדד, ואנו מתחדשים עם אנרגיה רעננה. אנו יכולים לתת לעבר ללכת ולצעוד קדימה. ראש החודש המיוחד שלנו עכשיו הוא ראש חודש בתולה. זה חודש מיוחד במינו מכיוון שהוא מכיל בתוכו את האירוע הקוסמי הידוע כ"ראש השנה". חודש בתולה הוצב על ידי הבורא לפני ראש השנה כדי שתהיה לנו היכולת הטובה ביותר ליצור את השנה הטובה ביותר. במהלך חודש בתולה, ניתנת לנו מתנה יקרת ערך כדי שנוכל להשתחרר מהאירועים של השנה שחלפה, נמחלים לנו העוונות והטעויות של השנה שחלפה, ובתמורה, שוב, אנו מגיעים למצב טהור יותר של הוויה. בדרך זו, אנו יכולים להתחיל את השנה החדשה בדרך הטובה ביותר. פעמים רבות כל כך בחיים אנשים מבקשים הזדמנות שנייה או יכולת להתחיל מחדש. זה נחשב רק לפנטזיה, כי איך נוכל להחזיר את הזמן לאחור, או לשנות את העבר? אבל בחודש בתולה, הבורא אומר לנו שאנו למעשה כן יכולים לעשות זאת. חודש בתולה  הוא אחד האוצרות הגדולים ביותר מהבורא. הזדמנות להתחיל מחדש את החיים היא לא תסולא בפז, וזה בדיוק מה שמצפה לנו.

ראש חודש אלול

האנרגיה של מזל בתולה היא רחצה ביקום במשך 30 הימים הבאים, המטהרת אותנו מכל מה שהכיל העבר שלנו. אנו יכולים לבטל את שגיאות העבר שלנו, לשטוף את הדמעות שגרמנו לאחרים להזיל, ולהסיר את המחסומים לאור שבנינו בעצמנו. בחיים, קל לאבד את הכוון ולהרגיש שכבר אין לנו אנרגיה להמשיך. אבל פעם בשנה, במשך חודש בתולה, מוענקת לנו המתנה יקרת הערך להיות כמו שוב כמו ילדים. ניתנת לנו ההזדמנות לראות את העולם חדש ומחודש, מתוך התרגשות חדשה ואנרגיה מחודשת. אבל חשוב מכל בתהליך הזה, הוא שהלבבות שלנו נפתחים בעדינות מחדש. אנו מתעוררים לאהבה ולפוטנציאל שלנו לתת אהבה.

להיפגע בחיים בנקודה מסוימת זה בלתי נמנע. בין אם זה כאב של אובדן או כאב של בגידה, הלבבות שלנו, שהם כה עדינים ושבירים, יכולים להישבר בקלות יתרה. אנו עלולים למצוא את עצמנו פוחדים לאהוב ופוחדים להיאהב. ואז מה אנו עושים? כיצד נלמד לאהוב שוב? כיצד נוכל להסיר את שכבות הכאב שגורמות לנו להטיל ספק בחיים ובאהבה? כיצד נשתחרר מהמצב הקפוא הזה? הבורא אינו נוטש אותנו, ולא שוכח אותנו. הוא מכיר את הצרות שלנו והוא סיפק לנו את החודש הזה כתרופה. עכשיו אנו יכולים לחדש את השבור ולרפא את פצעינו. אנו יכולים לקדם את פני העולם שוב, כילדים, פתוחים לאהבה שקיימת בכל מקום, ולפתוח את לבבנו להיות נאהבים ולאהוב אחרים. אנו יכולים להשתחרר מהכאב שעצר בעדנו זמן רב כל כך. הבתולה מחדשת אותנו, מחייה אותנו, ומאפשרת לנו להתחיל שוב, מוכנים ליצור שנה חדשה ומבטיחה של ברכות.

חודש בתולה נשלט על ידי הכוכב מרקורי. מרקורי מספק לנו כוח להתעלות מעבר לגבולות הזמן. אנו יכולים לנסוע בעבר ובכך אנו מסוגלים להבין טוב יותר את הסיפור שלנו. התבוננות והשתקפות הם הכלי שלנו החודש הזה והם מאפשרים לנו לראות כיצד, ואם, סטינו מדרכנו הרוחנית. לא רק אם נפגענו מאחרים, אלא גם אם היינו הסיבה לכאב של אחרים. בתרפיה יש הרבה אנשים המנסים להשתלט עלינו, כפי שאנו מנסים להשתלט עליהם. כאשר אנו מזהים ומודים בפני עצמנו על הטעויות שעשינו, אנו מוציאים אותם החוצה ומביאים אותם אל האור. ברגע שהם מחוץ לחושך, הם יכולים להשתנות. כפי שמלמד הפתגם המפורסם: "אנו חולים רק כמו הסודות שלנו." העבודה שלנו החודש הזה היא לנקות את הבתים הרוחניים שלנו. זה זמן חשוב לראות איפה גרמנו כאב וחסרנו כבוד אנושי. למרבה מזלנו, היקום יעזור לנו בתהליך. החודש הזה ידוע כזמן שבו עסקים בלתי גמורים עולים על פני השטח. אנו לא חייבים לעשות את העבודה בעצמנו בלבד; הבורא לא רק יראה לנו את התחומים בחיינו שאותם אנו חייבים לתקן, אלא אפילו ייתן לנו את הכוח לתקן אותם. בכל פעם שבה אנו נגיע אל אדם אחר בבקשת סליחה, יישלח לנו האור הנחוץ שיסיר את החושך שנוצר. הקסם של החודש הזה הוא בכך שרק עצם הראיה מה שאנו רוצים לשנות, זה לכשעצמו יפעיל את תהליך הטיהור. בסוף החודש, בעזרת הבורא, תהיה לנו הזדמנות להיות בני אדם חדשים לגמרי שוב. להיות אדם שאינו פוחד יותר לאהוב מישהו אחר ואינו פוחד להיאהב בחזרה. נאמר שרק אנשים פגועים פוגעים באנשים אחרים.  במשך החודש הזה, חודש בתולה, אנו יכולים אחת ולתמיד לעזור את גלגל ההתעללות  ולאמץ אל לבנו את האהבה שתרפא אותנו. מכיוון שאנו עצמנו נהיה אלה שירוויחו וייהנו מהעבודה הטבועה בחודש הזה.

זה זמן מבורך. אנו נכנסים לבתים הרוחניים שלנו ומאמצים אל לבנו את ההזדמנות המאפשרת לחלונות להיפתח ולתת לאור להיכנס. אנו יכולים להתלהב מההזדמנויות ששוכנות לפנינו בשבועות האלה כדי לכפר ולעשות תיקונים עם האנשים שהתרחקנו מהם. מכיוון שכל ריחוק בינינו ובין אחרים הוא כמו ריחוק מהבורא עצמו. כאשר הלבבות שלנו מחודשים ואנו פתוחים לאהוב אנשים מחדש, זה כמו שאנו נפתחים שוב לאהוב את הבורא. חודש בתולה נקרא בעברית חודש אלול. אלול הם ראשי תיבות של "אני לדודי ודודי לי". כלומר אני לאהובי כמו שאהובי הוא לי. האנרגיה של החודש הזה, "אני לדודי", מעודדת אותנו לעשות את הצעד לקראת השני ולתקן את הכאב שגרמנו לו, ובסופו של דבר, לעצמנו.

הבורא ימשיך אז את המשפט "ודודי לי", מאיר את אורו ומרפא אותנו תוך כדי תהליך. אנו נעשים שוב חדשים, מוכנים להתחלה חדשה ומוכנים לכך עם לב פתוח.

ההזדמנות הטובה ביותר שיש לנו ליצירת השנה החדשה שעומדת לפתחנו היא להתחיל אותה עם כוח האהבה. זה הזמן לעשות בדיוק את זה.

חודש נפלא לכולכם.  

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג