האוצר הפנימי שלנו / קרן ברג

ברוכים הבאים לראש חודש תאומים. לאחר חווית הכובד של החודש הקודם, אנו מקדמים בברכה את הקלילות שיכול להציע חודש תאומים. זה החודש השלישי של השנה האסטרולוגית, רמז למתנות ולכוח המיוחדים שלו. חודש סיוון מיוצג על ידי תאומים. אנו יודעים שהתמונה המייצגת כל מזל מעניקה לנו תובנה על התכונות הפנימיות והסודות של כל חודש. כאשר אני חושבת על תאומים, אני נזכרת בשני כרובי הזהב ששכנו על ארון הברית. ארון הברית הוא הבית הפיזי של לוחות הברית אשר עשר הדיברות היו חרותות עליהן. עשר הדיברות הן הוראות ההפעלה הרוחניות לחיים שניתנו לנו על ידי הבורא במהלך חודש תאומים. התורה אומרת: "הָיוּ הַכְּרֻבִים פֹּרְשֵׂי כְנָפַיִם לְמַעְלָה סֹכְכִים בְּכַנְפֵיהֶם עַל הַכַּפֹּרֶת וּפְנֵיהֶם אִישׁ אֶל אָחִיו אֶל הַכַּפֹּרֶת יִהְיוּ פְּנֵי הַכְּרֻבִים: (שמות כה, כ')"

מודעות לחודש סיוון מזל תאומים / קרן ברג

הכרובים היו מלאכים תאומים זהים מזהב ששכנו לתמיד מעל אחד מהפריטים הקדושים ביותר בהיסטוריה כולה. המלאכים-תאומים הללו היו שונים, ועם זאת זהים. הם היו שתי ישויות שונות, אבל היו תמונת ראי אחד של השני. התאומים מגלים לנו סוד על עצמנו. גם לנו יש תאומים, תמונת ראי. זהותה מתגלה מוקדם מאוד בתורה כאשר נאמר: "וַיִּבְרָא אֱלֹהִים אֶת הָאָדָם בְּצַלְמוֹ".[בראשית א' כז']. אנו ילדי הבורא ולכן, כל אחת ואחד מאתנו נבראנו בצלם הבורא. בתוך כל אחת ואחד מאתנו שוכן "גֵּן של הבורא". הבורא באמת נמצא בכל אחת ואחד מאתנו.

אנו, באופנים שונים, תאומים של הבורא. אנו יודעים שהגוף שלנו מורכב מעשרה ממדים, הידועים כספירות. כל חלק של הגוף משקף ומקביל לתאי אנרגיה שונים בעולמות העליונים. אנו מיקרוקוסמוס של היקום. חודש תאומים מגלה לנו את הסוד שהוסתר במשך זמן רב מדי: תחנת כוח של פוטנציאל מחכה בפנים. האנרגיה של הבורא היא המהות שלנו, וגם לנו יש היכולת לברוא נסים ולמשוך ברכות כשאנו מתחברים לכוח האור של הבורא ששוכן בתוכנו. חודש תאומים מגיע כדי להזכיר לנו את הזהות האמתית הקדושה שלנו, הטבועה בתוכנו מלידה. הוא מזכיר לנו את הצורך הדחוף שלנו לעורר את ה"גֵּן האלוקי" שבתוכנו. האם אין לבבות שבורים, פיות רעבים ועיניים בוכיות בעולם הזה? האם יש מחסור באנשים במצוקה הזקוקים לעזרה ולדאגה? כשאנו מתנהגים באהבה, בנתינה ובדאגה, אז אנו מפעילים את הבורא שבתוכנו. הבורא הוא תומך, וכאשר אנו תומכים באחרים, אנו מתחברים לכל האנרגיה והברכות שלו. מכיוון שכאשר אנו נותנים, אז אנו מקבלים באמת.

אנשים שנולדו תחת השפעת מזל תאומים הם אנשים אינטליגנטים. הם אינטלקטואלים, מחפשים וקולטים מידע במהירות גדולה. הם ידועים כיוצרי קשרים במהירות ובקלות. אבל התכונות האלה הן רק נגיעה מרפרפת על פני השטח של הפוטנציאל והרוח של בני מזל תאומים. הכוכב השולט על מזל תאומים הוא מרקורי. מרקורי מקושר גם לתקשורת בעולם הפיזי וגם לחיבור שבין הממדים הפיזיים לממדים הרוחניים. אנו מתחילים לראות את כל חלקי העבודה במהלך החודש הזה כדי לעודד אותנו לזהות מי אנו באמת. כמו יורשים אבודים של ממלכה, אנו מגלים, במהלך החודש הזה, את האוצר שמצפה לנו. אוצר שהוא הירושה הקדושה שניתנה לנו.

חודש תאומים הוא זמן ליצור איחודים ברי קיימא, כמו נישואין, והוא מתאים למדיטציות באופנים בהם אנו יכולים לשלב את ה"תאומים" של העולם הפיזי והעולם הרוחני שחיים בתוך כולנו. זה זמן לטפח יחסים עמוקים יותר עם עצמנו כדי לגלות את הבורא שבתוכנו, שייתכן שמעולם לא ידענו שהוא קיים. בעזרת הגוף השמימי של מרקורי וקבוצת הכוכבים של מרקורי, אנו יכולים להעז ללכת מעבר לרמה השטחית, ומסוגלים ליצור קשר עם הבורא שבתוכנו. ברגע שבו מתעורר ניצוץ הבורא הזה שבתוכנו, אנו יכולים להתחיל לקחת שליטה על הגורל שלנו ועל המציאות שלנו. הקבלה מלמדת שלא הבורא חצה את ים סוף – האנשים עשו זאת. היקום מזמין אותנו, סוף סוף, להיכנס עמוק יותר כדי לגלות את האוצר החבוי הטמון בתוכנו. העולם מחכה. העולם זקוק לכל אחת ואחד מאתנו, כדי שנעניק לו את המתנות המיוחדות ואת האהבה המיוחדת שנולדנו לתת. האינטרס האישי שלנו הוא תמיד ליזום את המסע להיות כמו הבורא, והבונוס שלו הוא שגם אחרים נהנים ממנו. 

נזכרתי בסיפור על האיש שטובע בים. הוא מתפלל לבורא שיציל אותו. בתחילה מגיעה סירה, והוא דוחה אותה ואומר שהוא מחכה לבורא שיציל אותו. אז בא מטוס, והוא דוחה גם אותו, בטוח שהבורא יבוא ויציל אותו. בסופו של דבר הוא טובע. כאשר הוא מגיע אל העולמות העליונים ופוגש את הבורא, הוא שואל אותו: "איפה היית? אני טבעתי בים. התפללתי אליך". והבורא ענה לו: "מעולם לא עזבתי אותך. מי אתה חושב שלח לך את הסירה ואת המטוס?"

החודש הזה, מי ייתן ונגיע כולנו להבנה שהמהות האלוקית היא משהו שמשותף לנו ולכל נשמה על פני כדור הארץ. כולנו אחים ואחיות של אותו אב. בידינו הכוח לשנות את העולם, את חיינו, ולהיות כמו הבורא עבור אחרים. בדרך זו, כאשר נעזור לאחרים, נדע  שזה כאילו שעזרנו לבורא בכבודו ובעצמו. 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג