גלגלי הנשמה / קרן ברג

החיים הם כמו ספירלה העולה כלפי מעלה, מסתובבת במעגל, מתעלה עם כל סיבוב. אפילו עונות השנה מתחלפות במעגליות, מסתובבות ומסתובבות. כך גם מסתובבת הנשמה, כחימר על גלגל הקדרות. עם כל סיבוב של הגלגל, מעצבות ידיו של הקדר מחדש את החימר. בסופו של דבר, יכול להפוך גוש החימר הגולמי לאגרטל חלק ויפה. אנו נמצאים על גלגל החיים של הקדר.

גלגלי הנשמה

 אתם עלולים להיות מופתעים לשמוע שאין זו הפעם הראשונה שלכם על פני כדור הארץ. זה לא הגוף הראשון שלכם. היינו כאן כבר קודם וחזרנו כדי לשנות את נשמות החימר שלנו לכלים נפלאים כדי שאהבת הבורא תוכל למלא אותנו. יש אנשים שמסוגלים אפילו לזכור את החיים הקודמים שלהם בפירוט מדויק, עליהם כתבתי בספרי "המשך יבוא". אנו חוזרים לעולם הזה פעמים רבות כדי להשלים את מטרתנו הרוחנית. פעמים רבות, ניסיון חיים אחד אינו מספיק כדי לעצב את נשמותינו למה שהן אמורות להיות. אנו חוזרים הנה, חיים אחר חיים, ומשאירים אחרינו זרעים שגדלים להיות הקארמה שבונה את עתידנו. אנו אולי לא זוכרים שזרענו את הזרעים האלה, אבל למרות זאת השפעתם שרירה וקיימת. אנו נולדים בעולם הזה בארץ מסוימת, להורים מסוימים, עם כישרונות מסוימים, ועם שאיפות מסוימות. אנו מוצאים את עצמנו מעורבים באירועי חיים שונים ונפגשים עם אנשים שונים שכולם תוצאה של חיינו הקודמים. כל מעגל חיים נבנה על קודמו. כשאנו סובבים סביב, אנו מתעלים ובונים את נשמתנו הנפלאות לכלים של אור המעוצבים בידי ניסיון החיים עצמו. השבוע הזה אנו מציצים אל עברנו להבין את עתידנו. היקום פותח חלון, כדי נוכל לראות מאיפה באנו, כדי לדעת בדיוק לאן אנו חייבים ללכת.

הפרשה המיוחדת והמסתורית של השבוע הזה קרויה "משפטים". "משפטים" כאן פירושם דינים. פרשת השבוע שעבר השאירה אותנו בהר סיני, והסיפור ממשיך משם. בדיוק לאחר שקיבלו מהבורא את החלק הראשון של הדרכתם הרוחנית, את עשרת הדיברות, מוכנים עכשיו בני ישראל לקבל את החלק השני של שחרורם הרוחני. בני ישראל הם עכשיו כתינוקות שנולדו מחדש מתוך יציאת מצרים. הם אנשים חדשים היוצאים למסע רוחני, והבורא נמצא לצדם כדי להנחותם, בדיוק כפי שהוא נמצא לצדנו, בשבילנו, כיום.

הבורא הוא ידי הקדר שלנו, מעצב אותנו להיות הישויות הנעלות שאנו מבקשים להיות. הבורא מודיע לבני ישראל את "דיני" החיים, שהם החוקים הקארמטיים של החיים. החוקים הרוחניים האלה יוצרים את הברית שבין האנשים ובין הבורא, ומחזקים את הקשר הרוחני שביניהם. שוב עונים האנשים: "כָּל אֲשֶׁר דִּבֵּר ה' נַעֲשֶׂה" [שמות יט' ח']. זה היה הצעד הבא בהתעלותם הרוחנית. זה היה רגע השיא של העולם ושל האנושות. ההנחיות הרוחניות האלה יצרו אנרגיה חיובית ועזרו לשנות את בני ישראל כדי שיוכלו להיות ערוצים של אור הבורא. פרשת "משפטים" מציעה לנו את ידע השיטה הרוחנית שנוצרה כדי לשרת אותנו ולעזור לנו לשפר את חיינו, אז והיום. ההנחיות שנקבעו על ידי הבורא משתרעות על פני כל גלגולי חיינו ועל פני כל הניסיון האנושי והחוויות האנושיות. אם לא נחשוב על חיינו כעל סיפור שכולל רק את החיים הנוכחיים שלנו, אלא כעל סיפור המורכב מגלגולי חיים רבים, יהיה לנו הדבר לעזר רב. 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג