איזון בין קריירה ומשפחה / קרן ברג

תבנית התנהגותו של ילד מוטבעת בשנתיו הראשונות – שלוש השנים הראשונות בחייו של ילד הן הקרטיות ביותר. כדי לחוש ביטחון ולגדול למבוגר בטוח בעצמו, נדרש הילד בינקותו לסיפוק צרכיו הבסיסיים – מזון, חום ואהבה, אולם לא בזה תם התהליך.

כשהילד גדל ומתפתח ואישיותו מתעצבת, גדלים ומתפתחים בהתאם גם צרכיו והופכים למורכבים יותר ויותר.

בשנים שבהם גידלנו את ילדינו, לרב ולי היה המזל הגדול לשהות במחיצתם ולטפחם יום ולילה.

הלכנו איתם לגן המשחקים, טיילנו ושיחקנו איתם, סיפרנו להם סיפורים ושרנו להם שירים לפני שהשכבנו אותם לישון. והנה, היום הם אנשים ראויים בטוחים בעצמם, חזקים, קשובים ונדיבים – וכל זאת משום שהשקענו בהם.

איזון בין קריירה ומשפחה  קרן ברג

עסוקים בעבודה ובקריירה.

לצערנו, יש אנשים השקועים כל-כך בעבודה, פרנסה ובטיפוח עצמי, עד שהם שוכחים להקדיש זמן לילדיהם. אבל ילדים זקוקים לתשומת לב, לחום ולאוזן קשבת לרגשותייהם, ואם הוריהם אינם מספקים את צרכיהם יהיו אחרים שיעשו זאת. לא אחת קורה שילד מוצא תחליף לקירבה ולחמימות מחוץ לבית, ומוצא מפלט בחברה שהשפעתה אינה חיובית. אקצין ואומר כי מפאת חוסר תשומת לב ילד עלול לפנות לעבריינות, לסמים ולאלכוהול,שכן כיצד יוכלו הוריו למנוע ממנו להתנסות בחוויות שליליות ולהקנות לו ערכים אם אינם נמצאים שם למענו?

אם אין לכם זמן, אם אתם עייפים או משועממים או אם פשוט אינכם נוכחים – אל תצפו מילדיכם לגדול עם תחושה חזקה וברורה של עצמיות ומטרה. האהבה והערכה שאתם מעניקים לילדיכם, זה מה שאתם מקבלים בחזרה מהם.

אם אתם עסוקים וטרודים בעבודה, הקפידו לבלות עם ילדיכם. צרו עימם מעגל של הרמוניה, ותזכו לחבר אמיתי שילווה אתכם כל חייכם.

האזינו להם בתשומת לב ועניין, היו קשובים לכמיהות, לפחדים ולחוויות שהם מבקשים להביע. הזדהו עם רגשותיהם, תנו להם מרחב לבטא את מחשבותיהם ואף הניחו להם לשגות.

ולפני השינה התפללו יחד איתם תפילה קטנה, שתכניס אל תוך חייהם את הכוחות הקוסמיים הנפלאים שסביבנו.

וחשוב מכל זכרו תמיד – ילדיכם זקוקים לכם ואין חוזה חשוב יותר מהחוזה שלכם איתם.

 

חדש! קורס מנהיגות משפחתית על פי חכמת הקבלה ומומחים להורות ומשפחה, יום שלישי 2.1.17 בשעה 19:00 לפרטים לחצו כאן

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג