אור נפלא / קרן ברג

ברוכים הבאים לחודש מאזניים. הגענו לחודש המפורסם בחגיו רבי העוצמה, הידועים בשם "הימים הנוראים". למעשה, זה החודש עם כמות החגים הגדולה ביותר בשנה כולה. חודש מלא בכל כך הרבה אירועים קוסמיים כדי לרמוז לנו מיד בתחילתו שאנו נכנסים ל-30 ימים נעלים ומיוחדים מאוד.

חודש מאזניים הוא זמן של אנרגיה קלה הרבה יותר מאשר האנרגיה הכבדה והקפדנית של חודש בתולה הקודם לו. מאזניים הוא מזל אוויר ונשלט על ידי פלנטת היופי, ונוס. זה זמן של אור, יופי וחכמה. יש לנו כאן הזדמנות של פעם בשנה להתחבר למקור הטהור והנעלה ביותר של כל אנרגיה. זה זמן של שלמות ותחילתה של שנה חדשה לחלוטין. לוחות חיינו טהורים ושלמים לגמרי, חסרי כל פגם, כקרקע מכוסה שלג שאיש לא דרך עליה עדיין. חודש מאזניים מכיל אור נפלא הזוהר מהממד הגבוה ביותר. אנו מתענגים וטובלים החודש הזה באור שמסופק לנו חג אחרי חג, אירועים קוסמיים שתוכננו לעזור לנו במסענו הרוחני. זה חודש של אור שמייצג את האנרגיה הדרושה לכל השנה החדשה. מאזניים מעניק לנו חוויה של התחלה אמתית וחדשה לחלוטין. העבר נעלם לגמרי, חלף ועבר לו. אנו רואים רק את היופי והשלמות של ההווה, עם העתיד שבו כל דבר אפשרי באמת.

מאמר לחודש מאזניים / קרן ברג

החודש הזה אנו מתחברים לאותיות העבריות פ ו-ל, שיצרו את הכוכב השולט על החודש, נגה, ואת מערך הכוכבים מאזניים. ל היא האות היחידה הנכתבת מעל לשורת הכתיבה, ומראה לנו בכך שמקור האנרגיה של החודש הזה מגיע באמת מהרמה הגבוהה ביותר. אין זה מפתיע מכיוון שהאור שאנו מקבלים עכשיו, בחודש הראשון של לוח השנה העברי, הוא מקור האנרגיה של השנה כולה. חודש שיש לו אחריות לספק לעולם מספיק אנרגיה כדי לקיים את עצמו במשך 12 החודשים הבאים חייב להישאב ממקור כוח של אנרגיה. במקרה של מאזניים, אנו מתחברים לעולמות העליונים ושואבים את האור הנפלא מממד הידוע כ"בינה". בינה היא מאגר החיים שלנו. היא מחסן האנרגיה של היקום שלנו, המודעות שלנו, ומקור כל הטוב והברכות. במשך השנה אנו לא מתחברים אל בינה ישירות, אלא באמצעות פילטרים רוחניים המפחיתים את אורה וכוחה. אבל בחודש מאזניים, אנו מתחברים ישירות לבינה. כתוצאה מכך, מוענקות לנו מתנות האירועים הקוסמיים הגדולים שמקיימים אותנו ומכינים אותנו לחיינו בשנה הבאה.

אירוע ראש השנה מתרחש עם עלית הירח החדש. זה למעשה הזרע האמתי של מודעות המחשבה של כל השנה. בראש השנה יש לנו הזדמנות לטהר את המעשים הקודמים שלנו, לבטל כל שארית קוסמית ולמנוע שליליות מהשנה הבאה. לאחר 10 ימים, מגיע היום הקדוש ביותר בכל השנה, יום כיפור. ביום זה אנו מתחברים לבינה ישירות, וטוענים מחדש את הסוללות שלנו עבור 12 החודשים הבאים. אנו מתחברים לבורא, מעלים את ה-די.אן.אי הרוחני שלנו ותומכים בעצמנו להתחבר לניצוץ הבורא שבתוכנו. עם הירח המלא של החודש, אנו חוגגים את  האירוע הקוסמי הידוע כ"סוכות", שבו אנו מזינים את עצמנו באנרגיה הרוחנית של הפוטנציאל שלנו, כמו גם בהגנה עבור כל השנה הבאה. הסרת השליליות, הטענת רוחנו מחדש והפעלת הפוטנציאל שלנו למשך כל השנה זה תהליך שנמשך 21 יום. ביום ה-22, החל קרוב לסוף החודש, אנו מגיעים לחג האחרון של מאזניים, "שמחת תורה". בחג הזה אנו מתחברים לשמחת עבודת הנשמה שלנו שהושלמה ולשמחת הברכות העתידיות שלנו. חודש מאזניים עשיר בכוח ההתחדשות שהבורא נתן לנו כדי להבטיח שהשנה הבאה עלינו תהיה השנה הטובה ביותר שאפשר. הוא עוזר לנו לפתח את נשמתנו כאן על פני האדמה. הגענו הנה פעמים רבות. בכל גלגול, אנו מפתחים יותר את נשמתנו לקראת ייעודה להיות כמו הבורא, המקור שלה ואביה הרוחני. כמו ילד הגדל קצת יותר כל שנה, אנו ממשיכים בדרך פיתוח הנשמה שלנו. חודש מאזניים הוא המתנה שלנו לקראת התהליך הזה והיתרון הגדול ביותר שלנו להשגת מטרתנו.

30 הימים הבאים הם תקופה שבה אנו ממריאים אל ענני השלמות של העולמות העליונים, עפים גבוה מעבר לפיזיות של העולמות התחתונים. מקור האור היפה והקבוע הזה הוא הסיבה לכך שחברינו בני מזל מאזניים מחוננים במתנות החכמה וההרמוניה. בעולם שכולו טוב, כיצד אפשר להחליט על הצעד הבא, כאשר נראה שבכל דרך יש אותן ברכות? זה השורש העומד מאחורי הפגם המרכזי, ואולי אף היחיד, של בני מזל מאזניים: חוסר היכולת להחליט. כשאנו לא יודעים מהו הצעד הבא שעלינו לעשות, מזכיר לנו הרב ברג לא לעשות דבר, ולאפשר לאור להראות לנו את הדרך. התעלות מעבר להיגיון ולשליטה שלנו היא החיבור לחכמת הבורא, המתרחש באופן טבעי החודש הזה, ואם בני מזל מאזניים ילמדו ליישם אותה, זה יעזור להם לסיים את חוסר ההחלטיות האינסופי שלהם, ובכך לאפשר לעצמם פעילות רוחנית אמתית.

אני מאחלת לכל נשמה עלי אדמות את הברכות הזמינות לנו החודש הזה. זוהי מתנה מהבורא, אור נפלא שהוא היתרון הגדול שלנו, העוזר לנו להתחבר חזק עוד יותר לניצוץ הבורא שבתוכנו. אור נהדר שמעניק לנו את השינויים הפנימיים הנחוצים כדי להבטיח שנה מבורכת. תפילתי  היא שאנו, המשפחה שלנו, והחברים שלנו, כולם יכתבו בספר החיים לשנה הבאה. אני מתפללת לשנת שלום והרמוניה לכל העולם. בהכרת תודה ובענווה לחודש מאזניים, המתנה יקרת הערך מעם הבורא, אנו מגיעים קצת קרוב יותר להגשמת משימתו העמוקה והחשובה ביותר עלי אדמות: לפעול מתוך אהבה, דאגה וכבוד אנושי זה לזה. 

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג