אור הנסים / קרן ברג

אור הוא אנרגיה של הבורא. הבורא הוא מקור האנרגיה שנמצא מאחורי כל דבר בעולם הזה. מן השמש העולה כל יום להאיר את עולמנו ועד ללהבת הנר בלילה המסירה את החושך, מתגלה האנרגיה של הבורא באינספור מתנות ונסים. אנו אולי יכולים לחיות בלי מזון ומים במשך זמן מה, אבל בלי האנרגיה של הבורא אין אנו יכולים לשרוד אפילו שניה. ההוד וההדר של אור הבורא הן המתנות שלנו השבוע הזה. השבוע, זוהר ברחבי העולם האירוע הקוסמי של האור, הנקרא חנוכה, ומייצר אנרגיה של נסים ונפלאות. כמו אור הנר בלילה חשוך, שולח היקום כמות עצומה של אור אל תוך העולם. האנרגיה החזקה ביותר בכל השנה מתגלה עכשיו, ועמה באה אהבת הבורא הגדולה אל כל אחת ואחד מאתנו. הלילה האפל מסתיים ואור הנסים מתחיל.

המדריך הקוסמי המיוחד שלנו השבוע הוא פרשת "מקץ", המקושרת תמיד לחנוכה ולאנרגיה של הנסים. החושך מגיע אל קצו סוף סוף לחברנו יוסף. לאחר שנים של אתגרים וקשיים גדולים, אנו קוראים על קץ הלילה האפל בחיי יוסף. לאחר שנמכר ונבגד על ידי אחיו, הואשם על פשע שלא ביצע, ונשלח לבית הכלא, יוסף סוף סוף משתחרר. הוא מוזמן על ידי פרעה, מלך מצרים, לפרש את חלומו. התורה אומרת לנו:    "וַיִּשְׁלַח פַּרְעֹה וַיִּקְרָא אֶת יוֹסֵף וַיְרִיצֻהוּ מִן הַבּוֹר" [ בראשית פרק מא' פסוק יד']. כמו כוח האור, שוחרר יוסף והחל להאיר.

אור הנסים / קרן ברג

בזכות החיבור של יוסף לבורא, הוא יכול היה לפרש ולנבא את בוא הרעב מתוך חלומו של פרעה. הוא הזהיר את פרעה והמליץ לו על שיטה לאחסון המזון כדי למנוע את הרעב הממשמש ובא. בזכות זה, יוסף לא רק השתחרר מבית הכלא, אלא גם ניתן לו המעמד הגבוה ביותר בכל הממלכה. יוסף נעשה שליט מצרים, וכל הכסף והכוח זרמו דרכו. יוסף הפך מעבד כלוא ומרושש לשליט עשיר ורב כוח, והכל במהירות הבזק. כמו נר בחושך, עלה יוסף אל גדולתו במהירות האור. הוא יכול היה להציל את העולם מרעב, כולל אביו ואחיו. יוסף הוא התגלמות המודעות החיובית. כשהיה יוסף בכלא, הוא היה בשליטה מוחלטת. הוא תמיד שמר על הודאות שלו בכוח האור. יוסף הוא הערוץ שלנו למודעות גבוהה יותר המאפשרת לאור הבורא להיכנס לעולם הפיזי. הוא הערוץ שלנו לאפשר לאור להיכנס אל חיינו. מודעות יוסף מבינה שתוך שניה הכל יכול להשתנות. זוהי מודעות היודעת שאור הבורא יכול לגרום לכל נס להתרחש, ולא משנה עד כמה זה נראה בלתי אפשרי. אנו באמת יכולים להיות עבדים רגע אחד ומושלים במשנהו. בדיוק כפי שמהירות האור כובשת את החושך בחדר ומשתלטת עליו, כך גם אור הבורא משחרר וגואל אותנו. אנו רק חייבים להיות פתוחים לזכור ולבטוח בכוחו של אור הבורא לעשות זאת.

אין זה מפתיע שהשבוע של פרשת "מקץ" וחנוכה חופפים. הם בעלי אותה מהות. הם אחד. היקום פתוח לרווחה השבוע הזה, מאפשר לאור הבורא להאיר אל תוך העולם, וכמו יוסף, להביא אלינו את הנסי והבלתי צפוי. מכיוון שיוסף שמר את כוח האור בלבו ובמוחו, הוא אפשר לברכות ולמזל הטוב להיכנס אל חייו. הוא השיג רוח על החומר ונסים אמתיים לעצמו, לעולם, ולמשפחתו. כשאנו מדליקים את החנוכיות שלנו השבוע הזה, אנו מושכים אל חיינו אותו אור, מסלקים את החושך מחיינו ושמים קץ לכל שליליות שעומדת בפנינו. זה אחד מהשבועות החיוביים והמבורכים ביותר שבשנה כולה, והאור הגדול הזה של הבורא מאיר לכל אחת ואחד מאתנו בכל רחבי העולם. כשאנו שומרים על מודעות חיובית שהבורא לעולם אינו עוזב אותנו, אנו מאפשרים לאור הנסים לזרום.

השבוע, המדיטציה שלנו באה כל לילה כשאנו מדליקים את נרות החנוכה. כל לילה, כשהחשכה מכסה את העולם, אנו מקבלים מתנה והזדמנות גדולה לסלק את החושך הזה. לפני הדלקת הנרות, קחו נשימה עמוקה. הפסיקו לרגע והעריכו את האור שאתם עומדים ליצור בעולם. עם כל נר שאנו מדליקים, אנו מסלקים את החושך מתוך לבנו, ביתנו, ומתוך כל העולם. האור הזה ממלא מיד כל פינה חשוכה. אנו שמים קץ, אחת ולתמיד, לכל דין ושנאה שבפנים. אפשרו לעצמכם להיות מוקפים ומוצפים לגמרי באור הזה. הרגישו את האהבה לכל האנושות נבנית בתוך לבכם. אפשרו לנר הפנימי שלכם להידלק, כשאתם עושים מאמץ מודע לשים קץ לכל סכסוך עם אחרים ולבחור במקום לפעול מתוך כבוד אנושי ואהבה. האהבה הזו לאחרים היא שמאפשרת לנו לאהוב את הבורא, וכתוצאה מכך מאפשרת לנו למשוך את אורו אל חיינו. אור הנסים זוהר השבוע הזה, ושם סוף סוף קץ לחושך שבחיינו.

אני מאחלת לכם שבוע מבורך ומאושר של אהבה, אור ונסים.  

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג