מסר ממיכאל ברג לראש השנה תשע"ט

ראש השנה תשע"ט

"ראש השנה הזה הוא תחילתה של שנת תשע"ט. שתי האותיות האחרונות 'עט' מחוברות לפסוק השני של ספר תהילים, פרק מ"ה (45). הפרק כולו מלא בסודות גדולים, והרב אשלג, המייסד של מרכז הקבלה, כתב את המנגינה החשובה ביותר שלו למילותיו של פרק זה בספר תהילים. פסוק שני מסתיים במילים "לְשׁוֹנִי עֵט סוֹפֵר מָהִיר". זה מגלה לנו שני סודות חשובים לגבי השנה הקרובה.

ראשית, הזוהר מלמד שבראש השנה ספרי חיים ומוות נפתחים ובאמצעות התפילות, המדיטציות והתקשורות שלנו, אנו שואפים להיכתב בספר חיים. הרב אשלג לימד שלא הבורא הוא זה שכותב אותנו בספר חיים; אלא שכל אחד ואחת מאיתנו באמצעות התקשורות שלנו בראש השנה מצליחים "להיכתב בספר חיים", בדיוק כפי שהוא לימד, "עלינו לכתוב את עצמנו בספר חיים". השנה זו שנה של "עט סופר מהיר", כך שיש לנו יכולת רבה יותר להבטיח באמצעות המילים והתקשורות שלנו שניכתב בספר חיים, בספר של שמחה ומילוי.

הגילוי השני לגבי השנה מדבר על כל הפוטנציאל החבוי שיש לכל אחד ואחת מאיתנו. המקובלים מלמדים שאחת הטעויות הגדולות ביותר והתמידיות שלנו בחיים היא שאנו ממעיטים בערך הפוטנציאל שלנו. זו הסיבה שאנו לא מגשימים בעולם את הטוב הפוטנציאלי האמיתי שטבוע בנו עבור עצמנו או עבור אחרים. הפסוק השני מתחיל במילים "רָחַשׁ לִבִּי דָּבָר טוֹב". זה מתייחס לכל הפוטנציאל העצום שנמצא בלב ובנשמה של כל אחד ואחת מיאתנו שלמרבה הצער הרבה הפעמים נשאר רק פוטנציאל לא ממומש. השנה יש לנו את היכולת יותר מאשר בכל שנה אחרת להביא את הפוטנציאל לגילוי ולמימוש. זהו סוד המילים "לְשׁוֹנִי עֵט סוֹפֵר מָהִיר". זה אומר שיכולה להיות לנו היכולת לבטא את הטוב והגדולה שטבועים בנו.  בראש השנה הזה יש לנו את היכולת להתחבר לפוטנציאל היותר גדול שלנו ולמשוך את האור ואת הכוח על מנת לגלות אותו במלואו יותר מאשר בכל זמן אחר לפני כן במהלך חיינו. אנו יכולים לוודא שהשנה יתגלה הרבה יותר מטוב ליבנו בחיים שלנו ובעולם שלנו תוך שנהפוך להיות "עֵט סוֹפֵר מָהִיר" ונהיה מסוגלים לגלות ולממש את האור שלנו.

מיכאל ברג

קטגוריות : קבלה עם מיכאל ברג