התוצאה תהיה חיובית / מיכאל ברג

הזוהר מדבר על החודש שאנו נכנסים אליו, חשוון, או עקרב, כעל חודש שבו יכולים להתעורר אתגרים, וכעל חודש שנראה לעתים קרובות כחודש קשה מאוד. אבל אנו יודעים שהקבלה מציעה לנו כלים שאנו יכולים להשתמש בהם כדי להתגבר על האתגרים האלה; וכלי אחד כזה בחודש הזה הוא הצירוף המיוחד של השם המפורש.

וההי

השם המפורש, השם בן ארבע האותיות של הבורא, הוא למעשה כמו ארבעה ערוצים, או צנורות, שדרכם יורד אלינו למטה, אל העולם הזה, אור הבורא. זה שם הבורא הנעלה מכולם והחזק מכולם: י ה ו ה. לכל אחד משנים עשר החודשים יש צירוף מיוחד של השם המפורש, סוג שונה של אנרגיה ואור שהוא הערוץ דרכו תרדנה למטה הברכות של החודש הזה. חשוב, לכן, להבין את הצירופים הללו, מכיוון שכשאנו עושים כך אנו יכולים להבין גם כיצד לקחת שליטה על ההשפעות הלא כל כך חיוביות של החודש הזה, כמו גם למשוך אלינו את המתנות הזמינות לנו בחודש הזה.

הצירוף של השם המפורש החודש הזה הוא:

וּדבש הַיום הַזה יְהוה

שתי אותיות ה- ה' מייצגות את ההיבט הנקבי של גילוי האור של הבורא, והן מוקפות מכל צדדיהן על ידי אותיות ה- ו' וה- י', ההיבטים הזכריים, כאשר האות י' היא הזרע, המקום שממנו באים כל גילויי האור וכל הברכות. הזוהר והמקובלים מסבירים שלמרות שבחודש עקרב כולנו נרגיש קרוב לוודאי קושי ואתגרים, יש לנו גם הגנה של האות ו' ושל האות י'. לכן, כאשר אנו מתבוננים בצירוף האותיות  הזה, אנו רואים שבמהלך החודש הזה, כאשר האתגרים מתעוררים, יש לנו הצירוף הזה כדי שנמדוט עליו, ובאמצעות הערוצים האלה, נמשוך למטה את האור שיוכל להגן עלינו ולהרים אותנו מכל קושי שניתקל בו.

במשך החודש הזה, ותמיד, למען האמת, כאשר יש לנו קשיים, חשוב לזכור אחד הלימודים שלמדתי מאבי, הרב ברג, שהוא שלמרות שבחיים יהיו לנו קרוב לוודאי מצבים קשים ונעבור אתגרים, יש לנו ודאות שבסופו של דבר, הסוף יהיה חיובי. אם כן, כאשר אנו יודעים שהסוף יהיה חיובי, אנו לא דואגים כל כך על אמצע התהליך. וזוהי הבנת המפתח שצריכה להיות לנו בחודש עקרב. אמורים להיות אתגרים, יהיו מצבים קשים, אבל אנו יכולים להשתמש בכלי של  וּדבש הַיום הַזה יְהוה, למדוט עליו ולבקש מהאור שיעזור לנו להיות בוודאות שהתוצאה תהיה חיובית.

למעשה, יש סוג של מחשבה משעשעת שחלפה במוחי לאחר שהחלקתי על הקרח ונפלתי, שמתייחסת ללימוד הזה, והיא: אם אנו לא נפגעים, הנפילה היא כיף! כי אם אנו יודעים שבסופו של דבר לא ניפגע, אם אנו יודעים שסוף התהליך יהיה חיובי, אז העובדה שיש אתגרים אינה מזעזעת אותנו. לא משנה איזה קשיים נחווה, כל עוד יש לנו ודאות שבסופו של דבר התהליך יהיה חיובי, אז כאשר הקשיים מתעוררים, הם כבר לא מטרידים אותנו כל כך, או אולי אפילו יספקו לנו קצת שמחה והנאה.

בכל פעם שמתעוררים אתגרים בחודש עקרב, אנו יכולים לזכור את הלימוד הזה ולהשתמש בכלי של וּדבש הַיום הַזה יְהוה כדי למשוך למטה את אור הודאות, שיזכיר לנו שלא משנה עם איזה אתגרים וקשיים אנו מתמודדים בעיצומו של התהליך, הסוף יהיה חיובי. אנו יכולים להתבונן בצירוף השם המפורש של החודש הזה ולהזכיר לעצמנו שהוא מסתיים באות י', שהיא אור הבורא בצורתו המושלמת, ומשמעות הדבר היא שאין מה לדאוג כלל באמצע התהליך, ואז נוכל לעשות על הצירוף הזה מדיטציה, ולבקש שהחודש הזה יהיה החיובי ביותר שהוא יכול להיות, ושיביא לנו אור רב ככל האפשר עבור עצמנו ועבור כל העולם. 

קטגוריות : קבלה עם מיכאל ברג