מדריך למטרות שנת 2018 / מוניקה ברג

עם כניסתה של השנה החדשה, אנו חושבים שזו התחלה חדשה, שנה חדשה מלאה בפוטנציאל, אפשרויות והתחלות חדשות. כאשר אנו מתבוננים בחיינו, אנו בדרך כלל מעריכים אותם על פי שבועות, חודשים ושנים. אבל למען האמת, אנו אמורים להתמקד בימים. לכל יום יש אנרגיה מיוחדת, ומטרתנו היא להפיק את המיטב מהאנרגיה הזו.  

השגת מטרות

הזוהר מגלה שלפני שבאנו לעולם הזה, כל האנרגיה והמהות של כל יום הייתה מוכנה עבורנו. החיים מלאים בהזדמנויות, עם ניצוצות השמורים אך ורק לנו. הניצוץ שאנו אמורים להגשים היום לא יכול להתממש מחר. בדיוק כפי שהניצוץ שיכולנו להגשים אתמול לא להיות ממומש היום. עם 365 ימים חדשים שמגיעים אלינו השנה הזו, זה הזמן לחשוב על האופן שבו אנו הולכים לממש אותם.

זה בשום פנים ואופן לא אמור לגרום לנו לחץ או מתח אלא לעודד אותנו. כולנו יודעים מה אנו רוצים להשיג בשנה החדשה הזו, ואנו רוצים לנצל כל יום באופן הטוב ביותר. אחרי הכל, מטרות והחלטות טובות רק בהתאם לאנרגיה שהשקענו בהן, ואם אנו לא עובדים למענן על בסיס יום יומי, לעולם לא נשיג אותן. עזרה לאנשים היא סוג כזה של שינוי חיובי, צעד אחד בכל פעם, זה מה שאני אוהבת לעשות, לכן הכנתי במיוחד עבורכם את המדריך הזה לשנת 2018, להצבת מטרות והגשמתן. אם כן קחו עט ונייר והתכוננו לכתוב:

1. מה אתם באמת רוצים? [רמז: זה לא כסף].

לפני שתוכלו להציב איזו שהיא מטרה, אתם חייבים להבהיר לעצמכם מה אתם באמת רוצים. אני אומרת שזה לא כסף מכיוון שכמעט תמיד כשאנו רוצים כסף אנו למעשה רוצים אותו כדי שנוכל להשיג משהו אחר. לשלם חובות, לחזור ללימודים, להתחיל עסק, בכל מקרה הכסף אינו המטרה, המטרה היא המטרה. לכן שימו בצד מחשבות על כסף בתרגיל הזה.

הצעד הראשון בידיעה לגבי מה שאתם רוצים הוא למצוא את האמת שלכם, האותנטיות שלכם. אם אינכם יודעים מה אתם רוצים, הסיכויים הם שאינכם מקשיבים למה שנשמתכם אומרת לכם. הקשיבו לקול הפנימי שלכם. לגבי חלק מאתנו, הקשבה לחלק הזה של עצמנו היא דבר חדש ויכול להיות שידרשו לשם כך כמה תרגולים.

מהו הקול הפנימי שלכם? הוא אותו קול שבא בלחישה; הוא חלש כל כך ולכן הוא חומק מפנינו ואנו מחמיצים אותו בקלות רבה כל כך. ברגע שתזהו אותו ותקשיבו לו, תתחילו לשמוע רעיונות חדשים. רצונות חדשים. מכאן, אתם יכולים להתחיל לדבר עליהם ולעשות פעולות למען הגשמתם. 

קחו שעה אחת להתבונן פנימה והקדישו זמן להיות עם עצמכם.

להתחברות עם הבורא, להתחברות עם המקור שלכם, התחברות עם האני המושלם שלכם, ושאלו:

מהן המתנות שבורכתי בהן?

מהי המטרה שלי?

מהם הרצונות האמיתיים שלי?

התרגיל הכתוב הזה לא נועד לצרכי תכנון, לכן כתבו כל מה שמגיע אליכם, כתבו בלי שום שיפוט. האם אתם רוצים שיהיה לכם זמן לצייר שוב? אולי אתם רוצים להירשם לקורס לריקוד שתמיד רציתם ללמוד. או שאתם רוצים לתת דחיפה מחודשת לחיים הכספיים שלכם. יהיה הדבר אשר יהיה, כתבו אותו. כאשר תהיה לכם רשימה של רצונות, התקדמו לשלב השני.

מטרה

2. להיות לעומת לעשות

אם כן, יש לכם כמה החלטות וכמה מטרות. זה הזמן להתחיל לתכנן מסלול פעולה, אבל לפני כן, אתם רוצים לוודא שאתם מתכוננים להצלחה. פעמים רבות, כאשר אנו ניגשים למטרות, אנו נוטים לקחת על עצמנו יותר מדי בבת אחת, וזה יכול להציף אותנו ולגרום לנו להיתקע. לכן אני מכוונת אנשים להתמקד קודם כל באופן שבו הם רוצים להיות לפני שהם מתכננים מה שהם רוצים לעשות. תוך כדי התמקדות במה שאנו מרגישים ובמה שאנו רוצים להיות אנו נעשים מי שאנו רוצים להיות במקום רק לעשות דברים מתוך רשימת המטלות.

הנה לפניכם דוגמא:

בואו נשתמש בהחלטה נפוצה מאוד לקראת השנה החדשה – להוריד במשקל.

אם המטרה שלכם היא להוריד 10 ק"ג או לחיות חיים בריאים יותר, הרי שרשימת המטלות שלכם צריכה להיראות בערך כך:

להירשם למכון כושר

להקדיש כל יום שעה אחת בבוקר כדי להתאמן

לעבוד עם תזונאי

להפחית את הסוכר

כל הדברים האלה הם מעשים חיוביים מאוד כדי לרדת במשקל, אבל רשימת "להיות" נראית אחרת, והיא הרבה יותר חשובה. זו רשימה של כל התכונות שתצטרכו לאמץ כדי שתוכלו להתמודד עם רשימת הדברים שעליכם לעשות. מי שאנו חושבים שאנו ומי שאנחנו הם שני דברים נפרדים, ומכיוון שהמחשבות שלנו יוצרות את החוויות שלנו, אנו רוצים לוודא שהמחשבות שלנו עולות בקנה אחד עם מה שאנו רוצים.

כשאתם מתבוננים במה שאתם צריכים לעשות כדי לרדת במשקל, מי אתם צריכים להיות כדי להשיג את רשימת המטלות הזו? כמה תכונות הן:

מסורים

ממושמעים

אחראיים

סבלניים

כאשר אתם מתבוניים בתכונות הנדרשות כדי לחוות הצלחה, ואתם כנים עם עצמכם, האם יש לכם התכונות האלה? אם כן, איך תוכלו להגביר אותן כדי להשיג את מטרתכם? אם אתם מרגישים שחסרה לכם תכונה אחת או יותר, אז מדוע? מה אתם צריכים לשנות בתוך עצמכם כדי שתהיו מה שאתם רוצים להיות?  

החלק הזה יכול להיות קצת עוקצני, אבל תאמינו לי, הוא שווה את המאמץ. המשיכו לכתוב תוך כדי התהליך, או גייסו חבר כתמיכה. וזכרו, אתם תמיד יכולים להתחבר שוב לרשימת הרצונות האמיתיים שלכם, ולוודאות ולביטחון בבורא.

מטרות ל2018

3. זמן ליהנות. זמן להיות. אל תשכחו לכייף!

תהליך יצירת השינוי בחיינו יכול להיות מפרך – אבל הוא גם ראוי להערצה רבה. הליכה נגד הטבע שלנו, התגברות על הפחדים שלנו ושינוי  עצמנו, זו אחת העבודות הרוחניות הקשות ביותר. אבל הדרך הזו לשינוי, אל החיים המלאים ביותר שלנו, רצופה גם במתנות ובברכות. חלק מהן אפילו לא תכננו או שיערנו.

כשאתם יוצאים לדרך כדי להפוך את השנה החדשה לשנה הטובה ביותר שלכם, אל תשכחו ליהנות מהתהליך. כייפו, קחו זמן להירגע, ותגמלו את עצמכם כאשר אתם מתגברים על מכשול. כאשר אתם מציבים מטרות ומתחילים לפעול למענן, אל תשכחו לעצור במשך היום ולקבל מתנות. התבוננו בהתקדמות שלכם. הכירו תודה על כל מה שכבר השגתם ועל כל הברכות שכבר יש לכם.

הפכו את השנה הזו לשנה הטובה ביותר שלכם, בכך שתהפכו לגרסה יותר אמיתית ומלאה של עצמכם.

ממחשבה לפעולה

מי אתם רוצים להיות? מה אתם רוצים להשיג השנה הזו? הקדישו זמן מה כדי להתבונן, לחקור ולגלות מה אתם באמת רוצים ואיך אתם רוצים להיות. שנה אזרחית טובה!  

להנות

קטגוריות : קבלה עם מוניקה ברג