אודות ספר הזוהר

ספר הזוהר

ספר הזוהר הינו טקסט רוחני, אשר נכתב במקור בארמית והתגלה לפני יותר מ-2,000 שנה. כתיבתו של ספר הזוהר מיוחסת למקובל רבי שמעון בר יוחאי. על פי האמונה המקובלת, ספר הזוהר התגלה לרבי שמעון במהלך 13 השנים שבהן הסתתר מפני הקיסר הרומי אדריאן במערה בפקיעין. כתביו של רבי שמעון נותרו מוסתרים בצורה של כתב יד ונלמדו רק על ידי מעטים עד שהספר הודפס לראשונה בשנת 1558. באותה תקופה הזוהר התגלה על ידי רבי יצחק לוריא (האר"י), אשר פיענח את הטקסט העתיק באמצעות תורתו וכתביו. בשנת 1945, הרב יהודה אשלג, מייסד מרכז הקבלה, תרגם את הטקסט העתיק מארמית לעברית מודרנית, על מנת להנגישו לקהל הרחב, ולאפשר לכמה שיותר אנשים להפיק תועלת מהחוכמה הגלומה בו. בשנת 2001 מיכאל ברג הוציא לאור את התרגום הראשון לאנגלית וספרדית  של ספר הזוהר ופתח את האפשרות למליוני אנשים בעולם ללמוד את ספר הזוהר . מרכז הקבלה ממשיך לתרגם את ספר הזוהר לשפות רבות, ובכך הופך את הטקסט העתיק לזמין עבור העולם כולו, במהדורה מודפסת ודיגיטלית.

"חיים ללא הזוהר הם כמו נהיגה במכונית בלילה ללא אורות". - הרב ברג

הזוהר מסביר ומפרש את סודות התורה, היקום וכל היבטי החיים. ברמה הגשמית, הזוהר הוא סדרה של עשרים ושלושה ספרים המהווים פרשנות לסוגיות מקראיות ורוחניות, בצורה של שיחות בין מורים רוחניים. זהו מדריך רב עוצמה ומצבור של כל המידע הקשור ליקום – מידע שהמדע מתחיל לאמת רק לאחרונה. פרשנותו המקיפה והנרחבת של הזוהר על סוגיות התורה העסיקה ענקים רוחניים ואינטלקטואליים במשך יותר מאלפיים שנה.

אך הקודים, המטאפורות ושפת הצפנים שלו לא הוענקו לנו רק לשם ההבנה הפשוטה. כל אלה עוצבו בתור ערוצים לאנרגיה. כמו כל ספרי הקודש, הזוהר הינו טקסט שלא רק מבטא אנרגיה רוחנית, אלא מגלם אותה. אם רק תפתחו את ספר הזוהר, תסרקו את האותיות בארמית (גם מבלי להבין את הטקסט) ותאפשרו לאנרגיה הקורנת מתוכן לחזור אליכם, תוכלו לחוות את מה שהמקובלים חוו במשך אלפי שנים: כלי רב עוצמה המעניק אנרגיה, אמצעי להצלת חיים בעל יכולת להביא שלום, הגנה, ריפוי ומילוי לאלה שספר הזוהר נמצא ברשותם.

לרכישת סט ספר הזוהר – פירוש הסולם

קטגוריות : ספר הזוהר