21  דברים שכדאי לדעת בחגי תשרי

21 דברים שכדאי לדעת בחגי תשרי

1. בכ"ה באלול העולם נברא ולכן  יום זה מחבר אותנו לשלמות שהיתה קיימת במחשבת הבריאה, שכל אדם יחווה חיים של שמחה והנאה מתמשכים. מגיעים לנו חיים של אושר ומילוי.

2. כל השמחה, ההנאה והאהבה מגיעים מהאור של הבורא! בכדי לקבל יותר, עלינו להיות דומים יותר באופי ובהתנהגות היום יומית שלנו למהות של הבורא שהיא מהות של נתינה

3. לכל אחד מאיתנו יש שני צדדים: הרצון לקבל לעצמו, שנקרא גם אגו ואנוכיות, שזה החלק שמפריד בינננו לבין הבורא, והחלק השני, הרצון לתת, שמגיע מהנשמה, המאחד אותנו עם הבורא.

4. הסיבה לבריאת העולם היא לתת לי את האפשרות לשנות את הטבע האנוכי שלי ולהפוך אותו למהות של נתינה. לא רק להיות אדם נחמד וטוב, אלא ממש לשנות את הטבע שלנו!

5. כשאני משתנה והופך להיות יותר כמו הבורא, אז אני יכול לקבל יותר שמחה, הנאה ומילוי מתמשך. באנו לעולם בכדי לעורר את אור הבורא שבתוכנו ע"י התנהגות שדומה למהות של הבורא. הדבר מבוסס על החוק הרוחני" דומה מושך דומה".

6. בראש השנה החל ב-א' בתשרי, נברא אדם הראשון, ולכן בתאריך הזה, היקום עושה מעין "ספירת מלאי", כמה האדם באמת התאמץ להשתנות ולהתחבר לייעוד שלו במהלך השנה החולפת. ביום זה היקום חוזר למצב התחלתי,
אפשר לשנות הכל!

7. בראש השנה, בית הדין של מעלה פותח את כל הספרים ובודק את כל מעשה האדם, זה זמן של דין מכיוון שכולם, כולל לא יהודים, נשפטים באותו יום.

8. מטרת חגי תשרי, היא לתת לנו הזדמנות לשנות את הגזירות הלא טובות ע"י התעוררות של אנרגיה של רחמים ומודעות חדשה לכל השנה.

9. הסיבה לכך שחוגגים את ראש השנה במשך יומיים, היא שהיום הראשון עוסק בסילוק של דינים קשים, פגיעות קשות באנשים אחרים, לקיחת אנרגיה מאחרים, וכו, והיום השני עוסק בדינים רפים. הכל ניתן לשינוי ע"י לקיחת אחריות אישית והתנהגות של כבוד אנושי כלפי כל אדם.

10. מטרת השופר היא לעורר אנרגייה של רחמים וע"י כך לבלבל את המקטרג. השופר עשוי מקרן של אייל, טלה, שמייצג את המזל בעל הרצון לקבל הגדול ביותר, על מנת שנוכל לעורר מודעות של נתינה לכל השנה.

11. במהלך ימי החג, תוקעים בשופר 101 תקיעות. ממש כמו במלחמה, יש חלוקה לכוחות ומשימות כדי לסלק את כל החושך שצברנו במשך השנה. 101 הוא הערך המיספרי של המלאך מיכאל, שתפקידו לעורר רחמים והגנה על ישראל.

12. 101 תקיעות השופר מחולקים לארבע מערכות תקיעה בכל יום: המערכת הראשונה, כוללת 30 תקיעות בשופר, על מנת לבטל "עבודה זרה" שמשמעותה, מודעות של קורבן, כאשר אנו מאשימים אנשים אחרים במצב שלנו, או מחכים שמישהו יעשה בשבילנו את העבודה.

המערכת הראשונה מקבלת את כוחה מאברהם אבינו.

13. המערכת השנייה, כוללת 30 תקיעות בשופר, על מנת לבטל "גילוי עריות" שמשמעותו, ביזבוז של אנרגייה על דברים שאין להם תכלית, כגון כעס, שיפוטיות, להתלונן ולהעביר ביקורת על אחרים…

בנוסף: ביזבוז של אנרגייה על מערכות יחסים בעבודה או בזוגיות שיש בהן ניצול ואנחנו עדיין ממשיכים להיות שם.

המערכה השנייה מקבלת את כוחה מיצחק אבינו.

14. המערכה השלישית, כוללת 30 תקיעות בשופר, על מנת לבטל "שפיכות דמים" שמשמעותה, פגיעה באנשים אחרים, כל פעם שהעלבתי,גרמתי למישהו אחר מבוכה מול אנשים אחרים, בכל פעם שהורדתי לאדם השני את האנרגיה והייתי בטוח שזה "מגיע"  לו או לה.

המערכה השלישית מקבלת את כוחה מיעקב אבינו.

15. המערכה הרביעית, כוללת 10 תקיעות בשופר, על מנת לבטל "לשון הרע" בכל פעם שעשינו שימוש שלילי בכח הדיבור שניתן לנו.  ארבעת המערכות כוללות 100 תקיעות בשופר, ובסוף תוקעים תרועה גדולה על מנת לנעול את אנרגיית הרחמים למשך כל השנה.

המערכה הרביעית מקבלת את כוחה מדוד המלך.

16. בעשרת ימי תשובה, אם מחסירים את שני הימים של ראש השנה ויום אחד של יום הכפורים, נשארים שבעה ימים. בכל יום שאנו עושים שינוי או תשובה על תכונה שלילית שלנו , אנו יכולים לתקן את כל מה שקלקלנו כל השנה. לדוגמא אם אדם כעס או פגע במישהו ביום ראשון, או אמר למישהו  בכעס" יא חתיכת זבל…" אותה הזדמנות תבוא בשבעת הימים הללו והוא עושה התנגדות ויכול לתקן את כל אותן פעמים שכעס במשך כל השנה.

17. יום הכפורים, הוא היום החשוב ביותר בשנה: ניתן לשנות את המודעות שלנו לכל השנה. כדאי לעשות חשבון נפש לפני, אבל במהלך החג, להיות בשמחה גדולה. בזמן תפילת הנעילה, כדאי לחשוב על איך אני יכול להשפיע השנה ולהיות יותר בנתינה בכל התחומים במשך כל השנה. זהו היום היחידי בשנה שאין למלאכים השליליים שום אחיזה בנו. יום של חירות וחיבור לנשמה.

18. הסיבה לחמשת העינויים ביום הכפורים היא כדי להשתיק את המודעות של הגוף והרצונות האנוכיים שלנו, ולתת את כל הכח למודעות הנשמה בתוכנו. אין צורך "להיות בעצבות" על החטאים שלנו, כדאי להתמקד בלהיות באחדות עם כולם.

19. בחג הסוכות, אנחנו מקבלים את כל האורות המקיפים שלנו. אור מקיף, פירושו, אור הגשמת הפוטנציאל שלנו במשך כל השנה.

הישיבה בסוכה היא על מנת להיטען באנרגיה של חסדים, שתעזור לנו להגשים את הייעוד האמיתי שלנו השנה.

20. בשמחת תורה, ניתן להפקיד בבנק הרוחני שלנו, אנרגייה של שמחה לכל השנה. בזמנים קשים, נוכל לבוא לבנק ולמשוך את כל השמחה שהפקדנו. כדאי להשקיע בריקודים עם התורה ושמחה גדולה באותו היום.

21. את הפיתקאות עם גזרי הדין אין מוסרים, עד למוצאי שמחת תורה, לכן כדאי להיות במודעות נכונה במהלך כל החג, במיוחד להקפיד על נתינה אהבה ורחמים כלפי כולם. כדאי לחשוב על החזון שלנו לשנה הבאה, שתהייה בו נתינה גדולה יותר,שנזכור שכל מה שיש לנו ניתן לנו, כדי להביא  יותר אור לעולם.

על מנת להתחבר לאנרגייה של ניקיון רוחני ושמחה במשך כל השנה, מומלץ לקרוא  בכל יום בספר הזוהר, הכולל בתוכו את מימוש הפוטנציאל של כולנו!

קטגוריות : חגים וארועים במרכז לקבלה, תל אביב