תל אביב: הרשמה לסעודות שבת

המרכז לקבלה, מזמין אתכם להשתתף בסעודות השבת הנערכות בכל שבוע, במרכז לקבלה תל אביב. הסעודות פתוחות לתלמידים פעילים וקהילה, הסעודות כוללות לימוד ומודעות, זמירות שבת לפי המקובלים, סעודה חגיגית בשרית או צמחונית, סביב שולחנות.

סעודה ראשונה: נערכת ביום שישי בערב לאחר תקשורת קבלת השבת

סעודה שנייה: נערכת בשבת בצהריים לאחר תקשורת שחרית

קוד לבוש בשבת: לבן 

הרשמה לסעודות שבת

סעודות השבת לפי המקובלים וספר הזוהר:

שלוש סעודות השבת משמשות ככלי רב עוצמה להכנסת בִּרכות השבת ומתנותיה לתוך חיינו.

המילה סעודה פירושה תמיכה, אחת ממטרותיה של סעודות השבת היא שבני האדם יתמכו זה בזה, האוכל הוא הערוץ  הפיזי המעביר אלינו את האנרגיה  הרוחנית של השבת.

המקובלים מלמדים שיש חשיבות רבה למודעות, המחשבות והתודעה כשנאספים סביב שולחן סעודת השבת כשעושים זאת במודעות הנכונה ובשילוב זמירות השבת,האפשרות לגלות את אור השבת מתעצמת.

רבי יצחק לוריא -האר"י הקדוש, מלמד כי לזמירות שבת יש כוח לעצור את הכוחות השליליים שמונעים מאיתנו מלהתחבר עם האור. בספר הקבלי "ספר היכלות" שנכתב בידי ישמעאל כהן גדול, כתוב כי זמירות שבת מעניקות חיים וכוח לכל היישויות הגשמיות והרוחניות ומסייעות לנו לרומם את נשמותינו לעולמות העליונים.

המקובל רבי פנחס מקוריץ, שחי באוקראינה במאה השמונה-עשרה, מוסיף שזמירות השבת נכתבו והולחנו בהשראתם של מלאכי עליון.

השירה ומצב הרוח הטוב שיש לנו בשבת הם ביטוי לאושרנו, ואושר הוא אחד הכלים היעילים ביותר ליצירת חיבור עם ובורא שנמצא קרוב ביותר אלינו במהלך השבת.

מוסיף הזוהר (פרשת אמור, סעיפים קי"ז-קי"ח): "שבת הוא סעודת השמחה של המלך עם המלכה שהם זעיר אנפין ומלכות, והשמחה של אבא ואמא, עליו שמחים העליונים והתחתונים.

וממשיך הזוהר עוד (פרשת בשלח, סעיפים תי"ב, תט"ו): "אמר רבי יהודה, בכל יום ויום מתברך העולם מיום ההוא העליון, כי כל שישה ימים מתברכים מיום השביעי…משום זה צריך האדם לסדר שולחנו בליל שבת, משום ששורה עליו ברכות מלמעלה.

בזוהר חדש (פרשת אחרי מות, סעיפים צ"ג-צ"ה) נאמר: "ביום הזה של שבת, צריך האדם לשמוח ביום ובלילה, וצריך לערוך השולחן, ויעשה שמחה לעליונים ולתחתונים, דהיינו באכילה רוחנית ובאכילה גשמית. 

קטגוריות : חגים וארועים במרכז לקבלה, תל אביב