האור שבפנים / קרן ברג

ברוכים הבאים לראש חודש גדי.

אנו מתחילים את החודש הזה עם הכוח הבלתי רגיל של חנוכה, חג הנסים. זה הבסיס לאנרגיה הזמינה במשך 30 הימים הבאים. שני הימים הראשונים של גדי הם תמיד שני הימים האחרונים של חנוכה. במשך שני הימים האחרונים הללו, מתגלה שיאו של החג, וגדי זוכה להיות הערוץ לאנרגיה הזו.

החודש הקודם וחודש גדי מחוברים עמוקות. אבל, רק במשך חודש גדי מתגלה החלק המאיר ביותר של חנוכה. מכיוון שכך, גדי ידוע כחודש של הפוטנציאל הרוחני הגבוה ביותר שלנו. בחודש זה מוסתר מאגר אנרגיה שאין כמוהו באף חודש אחר. האיכויות המיוחדות של גדי קיימות בעיקר בזכות האור העצום שמופק בשני הימים הראשונים שלו. נוכחות האור הזה היא שגרמה לחודש גדי לפתח את קליפתו החיצונית הקשה. באותו אופן שבו סגור מוחנו יוצא הדופן בקליפה קשה, סגור גם אור החודש הזה על ידי העולם החומרי. יותר מאשר בכל חודש אחר, אנו מתמודדים עם מכשולים כבדים של עולם החומר. אבל בדיוק כפי שבתוך הגולגולת האנושית שלנו קיימת המכונה המבריקה והמורכבת ביותר, כך גם בתוך חודש גדי קיים הפוטנציאל הרוחני הגדול ביותר. באף חודש אחר לא נוכל להשיג את הגבהים הרוחניים הללו. אור גדול מסתתר עכשיו, ועם לב פתוח ואוהב, נוכל לגלותו. 

האור שבפנים מאת קרן ברג

בגלל הקליפה החומרית הזו שנוצרה סביב האנרגיה של החודש הזה, נחשב מזל גדי למזל ארצי. אנשים שנולדו במזל הזה שקועים עמוקות בעולם החומרי ומאפשרים לו לשלוט ברוב המודעות שלהם. בני מזל גדי הם אנשים שאוהבים את הטוב ביותר שבחיים ונוטים לרדוף אחר החומריות. אבל בני מזל גדי הם הרבה יותר מאשר רק אנשי עסקים גדולים. בעוד שכלפי חוץ הם מקרינים את העולם הפיזי הקר, בפנים שוכן אור גדול וחם המחכה שיתאפשר לו להתגלות ולזרוח. כמו יהלומים הקבורים עמוק בתוך מערה, מכיל הגדי יסוד פנימי של מים. בזכות זה, בני מזל זה הם הרגישים ביותר מבין כל המזלות ומרגישים אחרים ברמה גבוהה מאוד. לעתים קרובות הם בעלי כושר ראייה נבואי על חושי. האור הפנימי שלהם הוא האור השלם המסיבי של חנוכה שהיה מוסתר ונעול על ידי שערי הגופניות. אם הפוטנציאל והאור הפנימי שלהם לעולם אינם באים לידי ביטוי, עשויים בני מזל גדי לחיות את כל חייהם אפופים לחלוטין רק בעולם החומרי. הם עשויים לעסוק רק בקליפת הפרי, ולעולם לא לטעום את הפרי עצמו.

הדילמה שעומדת בפני בני מזל גדי מייצגת את כל האנושות. לכל אחת ואחד מאתנו יש ניצוץ בורא בתוכנו שיכול להישכח בגלל הסתערות הצרכים של הגוף. מחקרים הוכיחו שכאשר האנשים מרוששים, הם באופן טבעי אינם יכולים לבטא את התשוקה הפנימית שלהם לתת ולחלק. האור הפנימי שלנו יכול להישכח לחלוטין אם העולם החיצוני שולט בנו. אם נהיה מוכנים החודש הזה ללכת מעבר למה שאנו יכולים לראות בעינינו ולהסיר את המעטה שעל המנורה, נצליח להתחבר לאור הבורא השוכן בתוכנו ולכל הברכות שיוצר החיבור הזה.  

חודש גדי הוא פלטפורמה המאפשרת לנו להשיג את הרמות הגבוהות ביותר של הרוחניות. אבל פעמים רבות אנו נוטים להתמקד רק בקליפה שעוטפת את האור. אנו מתמקדים בגוף ושוכחים את הנשמה. אנו מבלים את ימינו במרדף רק אחרי עושר פיזי ורווחים חומריים. אנו ממקדים את תשומת לבנו בחלקים הפחות משמעותיים של מהותנו ומפסידים את החלקים הגדולים ביותר שבנו – את הבורא שבפנים. אנו מוסחים על ידי הפיזי וזונחים את הרוחני. אבל אם אנו רוצים להשיג את הפוטנציאל הגבוה ביותר שלנו, המאמצים שלנו חייבים לקחת אותנו פנימה, לא החוצה. מכיוון שבפנים שוכנים הבורא וההישג הגדול ביותר שלנו. אם נצליח להפנות את מבטנו מהקליפה הפיזית ולהתמקד באור שבפנים, תהיה לנו גישה לכל הנסים והנפלאות שנועדו לנו. כאשר אנו מנצלים את מוסר העבודה שלנו לעיסוקים הרוחניים שלנו, אין גבול לחיבור שלנו עם הבורא. הבורא נמצא בתוכנו, ועמו הכוח של רוח על החומר, חיי נצח, וחשוב מכל, כוח האהבה. אם אנו רוצים לשנות את המרדף שלנו אחר תהילה ועושר למרדף אחר ידע הבורא ו"אהבת לרעך כמוך", אז באמת אין סוף ליכולות שלנו. מכיוון שאהבה ונתינה לאחרים הן המפתח לעורר את הבורא שבפנים ולמשוך למטה אל חיינו ברכות אינספור.

כאשר הנשמה שלנו יורדת לעולם הזה היא מתכסה ונעטפת בגוף האנושי. מכאן, אנו חייבים לנווט בעולם של הסחות דעת וצרכים שאינם יודעים שבעה. אבל הלבבות שלנו יכולים לנצח. אנו מסוגלים לעורר את הבורא שבתוכנו ולאפשר לכבוד אנושי ולדאגה לאחרים לשלוט בחיינו. במקום לחיות חיים תוך מרדף רק אחרי מילוי הרצונות שלנו, אנו יכולים להפסיק זאת ולהתחיל בדרך רוחנית. אנו מסוגלים לבחור ללכת אחר הבורא כפי שפעם רדפנו אחר הצלחה כספית וחומרית. זה המפתח לחודש הזה. ההתעוררות הרוחנית האמתית מתרחשת כאשר אנו מבינים שיש עבורנו הרבה יותר בפנים מאשר בחוץ. אנו מתחילים לראות שהרווחים הגדולים ביותר שאנו מרוויחים נוצרים כאשר אנו מעוררים אהבה ודאגה איש לרעהו. אנו אוצרים בחובנו את הבורא, אבל עם זאת זו תמיד בחירה שלנו אם לכבד או לא את החלק הזה שבתוכנו. אבל אם נעשה זאת, אם נבחר להתחיל להפעיל את האהבה הפנימית הקדושה שלנו, אז באמת אין שום גבול לגבהים אליהם נוכל להגיע ואותם נוכל להשיג בגלגול הנוכחי שלנו.   

קטגוריות : קבלה עם קרן ברג, ראש חודש עברי