כלים רוחניים לזוגיות

חכמת הקבלה מלמדת אותנו שגם במערכות יחסים אהבה וזוגיות פועלים חוקי היקום והמודעות בה אנו נמצאים. מדובר בשני מרכיבים מכריעים שיכולים להשפיע על משיכת בן הזוג הנכון לחיינו, כמו גם על בחירות נכונות שנעשה בהקשר לזה, על ניהולה של מערכת זוגית בריאה, אמיתית וטובה עבורנו.

זוגיות מבוססת על נתינה

כאשר אנחנו נכנסים למערכת יחסים עלינו לשים לב לנקודת המבט שלנו על משמעות הזוגיות, זוהי נקודה חשובה מאוד:

רבים חושבים שמערכת יחסים נועדה לאפשר לנו להישען על בן זוג שישלים את החוסרים שלנו ויסייע לנו למלא בתוך עצמנו את מה שאנחנו לא מסוגלים להשלים לבדנו.

אנחנו חושבים שתפקידו של בן הזוג להיות המשענת שתציל אותנו מהחיים עצמם ומכל מה שאינו זורם בחיינו.

אנחנו חושבים שאם מתקיימת בתוכנו חולשה מסוימת, בן הזוג יחפה על החולשה הזו, "יתקן" אותה עבורנו, ישלים את החסר בתוכנו ובזכות החיבור אליו נהפוך להיות שלם.

כאשר אנו נוקטים בגישה  כזו, הרי שאנחנו למעשה מקשים על מערכת היחסים, מכיוון שאנחנו נכנסים אליה ממקום של חוסר ותלותיות, סביר להניח שכתוצאה מכך נמשוך לחיינו אנשים תלותיים ולא שלמים.

לעומת זאת, כשאנו מגיעים ממקום של מילוי, והרצון שלנו לזוגיות נובע מכך שאנו רוצים להעניק לאדם אחר מהמילוי הרוחני שלנו , היסוד של מערכת יחסים כזו יוצר איזון והמשכיות.

כלים רוחניים לזוגיות

ההתחלה כן קובעת

כשאנחנו רוצים להכיר מישהו, חשוב שנשים לב בכנות למצב בו נמצאת המודעות שלנו.

למודעות שלנו יש  את הכוח ליצור את מציאות חיינו השלילית או החיובית 

לדוגמה:

אם נתחיל מערכת יחסים  מהסיבה שאנחנו לא רוצים להיות לבד, או חוששים שלא נמצא מישהו מתאים לעולם, מודעות כזו לא תמשוך לחיינו מצבים טובים או אנשים מתאימים.

לכן, לפני שאנחנו ניגשים למצוא לעצמנו זוגיות, רצוי שנרגיש שהחיים שלנו מסודרים, שאנחנו לא צריכים שיטפלו בנו או יפרנסו אותנו, ושאנחנו לא זקוקים למישהו ממקום של חוסר ושל היעדר.

כאשר נשדר לעולם בצורה אמיתית שיש לנו צורך לתת, לחלוק, להשתתף, נמשוך לחיינו אנשים שמגיעים ממצב של מילוי ונתינה.

כלים רוחניים לזוגיות

מי עושה טובה למי?

הסיפור הבא, יכול להיות משל למערכת יחסים בה לכל אחד מהצדדים יש חוסר, אך ביחד ומתוך הרצון לתת, נוצר שלם.

בעיר אחת, היה אדם עשיר שלא רצה לאכול לבדו, אז הוא ביקש מהעני שיבוא לאכול איתו. העני לא רצה לאכול, וסרב להצעה. העשיר חזר וביקש ממנו: "תאכל איתי כדי שיהיה לי למי לתת". בשלב הזה, העני הסכים, ישב לאכול עם העשיר, ושניהם היו מרוצים העני זכה לאוכל וחיים  והעשיר זכה לחברה והזדמנות לחלוק את השפע שלו.

מי בעצם עושה הטובה ? והתשובה היא שכל אחד עשה טובה לאחר.

מוסר ההשכל  מהסיפור שהחיבור בין שני אנשים שמנדבים  כל אחד ממה שיש לו  יוצר ביניהם קשר חזק, בפרט כשמדובר בבני זוג.

כדי לכונן זוגיות חזקה ויציבה ממקום של מלאות אנחנו צריכים להרגיש שיש לנו אנרגיה ושאנחנו רוצים לתת ממנה ולחלוק אותה. כך, בן הזוג נותן לנו בכך שהוא מקבל, ואנחנו נותנים בכך שאנחנו רוצים לתת.

הידיעה של העקרונות הבסיסיים האלה על העולם ועל איך שהוא עובד, יכולה לעזור לנו בכל תחום בחיים, כולל בזוגיות.

תשומת הלב שנעניק למודעות ממנה אנחנו ניגשים לדברים חדשים, ולזרעי התובנה והמחשבה שאנו זורעים, תסייע לנו להגיע למקום אליו אנחנו מעוניינים להגיע במערכת היחסים ובזוגיות.

 

אהבתם? עשו לנו לייק ותוכלו ליהנות מכתבות נוספות

קטגוריות : זוגיות ואהבה