אנא בכח – תפילתו של מקובל

על פי חוכמת הקבלה, המדיטציה רבת העוצמה הידועה בשם "אנא בכח" מעוררת את השם מ"ב אותיות שמחבר אותנו לכוחה המלא של הבריאה.

מדיטצית שם מ"ב, המורכבת משבעה משפטים בני שש אותיות כל אחד, הוכיחה את עצמה כאחת המדיטציות העוצמתיות בעולם.

המקובלים מלמדים אותנו שכאשר מקיימים בקביעות את מדיטציית "אנא בכח" מתחברים ישירות אל הכח האדיר של בריאת העולם, משאירים את העבר מאחורינו ומתחילים לחולל ניסים בחיי היומיום שלנו ובעולם כולו.

בספרו "אנא בכח – תפילתו של מקובל" מסביר המחבר יהודה ברג את המשמעות שמאחורי האותיות ואת הנוסחה שהן מספקות.

המחבר משתף אותנו בצעדים המעשיים שיש לנקוט כדי להתחבר לעוצמתן של האותיות, ומתאר את תוצאותיו האפשריות של החיבור הזה: אושר, סיפוק, הגשמה עצמית והארה נמצאים עכשיו בהישג ידנו – למעשה הם מצויים במרחק של 42 אותיות בלבד…

בקריאה בקול של ה"אנא בכח" אנחנו יוצרים קבוצות בנות שתי מילים כל אחת. בכל שורה אנו קוראים בקול את שתי המילים הראשונות, מפסיקים, קוראים בקול שתי מילים נוספות, מפסיקים, ואז מבטאים את שתי המילים האחרונות.

אנחנו קוראים בקול שתי מילים בכל פעם כדי להתחבר לכח של המלאכים, הנושאים את תפילותינו אל עולם התשובות.

לכל מלאך יש שלושה זוגות "כנפיים", ושלוש כפול שתיים הם שש.

למספר שש יש משמעות מוצפנת: קיימים שישה ממדים שאליהם אנחנו צריכים להתחבר כדי ליצור קשר עם עולם התשובות. הכח של המלאכים הוא כמו מעלית המרימה אותנו את ששת הממדים. כשאנחנו קוראים בקול כל שורה בצמדים של שתי מילים בכל פעם, אנחנו מתחברים אל שלושת זוגות הכנפיים, או אל ששת הממדים המחברים אותנו עם עולם התשובות.

הרעיון של זוג, כמו שתי כנפיים של מלאך, משמעותי מסיבה נוספת. יש שתי מערכות מקבילות של אנרגיה אשר שולטות בכל יום ויום בשבוע, שתיהן רוחניות ופיזיות. שתי מערכות אנרגיה אלו מתקיימות זו לצד זו, אבל רק מערכת אחת יכולה לפעול בכל רגע נתון. שתי המערכות הן:

1.    מערכת האנרגיה השלילית (-), היריב
2.    מערכת האנרגיה החיובית (+), האור

מעצם טבעה, למערכת האנרגיה השלילית של היריב שליטה מוחלטת בעולם ובחיינו. פירוש הדבר הוא שמרגע שאנחנו מתעוררים בבוקר אנחנו נמצאים תחת השפעתו הישירה של היריב. זו הסיבה שלעתים קרובות אנחנו מוצאים את עצמנו במצב של אנרגיה נמוכה: אנחנו עייפים, עצבנים, חרדים, אדישים, כבולים, מתוחים וחסרי שליטה. אבל היריב פיקח מאין כמותו. הוא מספק לנו מדי פעם אנרגיה חיובית קצרה כדי להטעות אותנו ולגרום לנו להאמין כי איננו נמצאים תחת השפעתו.

לרכישת הספר אנא בכח לחץ כאן

קטגוריות : אנא בכח, מדיטציה קבלית