כוחה של ההזדמנות השנייה

מה הייתם עושים כדי לקבל הזדמנות שנייה? הזדמנות לפצות על מעשה שעשיתם, על הזדמנות שברחה לכם. הזדמנות לעשות את זה אחרת. כולנו עושים טעויות, אך הטעות האמיתית שלנו היא לא להאמין בכך שאנו יכולים לקבל הזדמנות שנייה לתקן  וזה לא משנה כמה קלקלנו.

המחשבה שלא תהיה לנו הזדמנות נוספת זוהי אשליה עוצמתית סיפור שאנו מוכרים לעצמנו כל פעם מחדש שאנו טועים. בדרך כלל זה קורה לנו כשמנסים לברוח מטעות אחת – באם כשאנו מנסים נואשות לתקן אותה או פשוט מוותרים  ואז אנו מסתבכים שוב ושוב.

כוחה של ההזדמנות השנייה

מדוע זה קורה? משום שאנחנו לא שינינו את המודעות ותפיסת המציאות שגרמה לנו לטעות.

כמה פעמים אנו מוותרים על אנשים אחרים או על עצמנו? אנו רואים את הטעויות שלנו בתור סוף פסוק, אך היקום תמיד נותן לנו הזדמנות שנייה . למעשה, אנו מקבלים יותר מרק הזדמנות שנייה לתיקון הטעויות שלנו.

תיקון מגיע מהמילה 'לתקן'. במושג הזה מתארים תהליך בהתפתחות רוחנית שבו אנו מתקנים את החלקים התגובתיים, האנוכיים, של עצמנו. כשאנו יוצרים מודעות מחודשת, אזי התוצאה של הבחירות והמעשים שלנו תהיה שונה.

לפעמים אנו מוצאים את עצמנו מתמודדים עם אותו המצב שוב ושוב, ואנו עלולים להרגיש מתוסכלים או אפילו משועממים. התרחישים הללו החוזרים על עצמם הם, למעשה הסימן  וההזדמנות עבורנו לשנות את המודעות שלנו, את הפחדים, האנוכיות של האגו, האינטרס אישי  - למודעות אחרת של הבעת אמון בעצמנו ובאחרים, להיות בנתינה אמיתית ודאגה ללא תנאי.

בכדי לעשות זאת, עלינו להשקיע מאמץ רב בהבנת מקור הטעויות שלנו,  כך שבפעם הבאה שכשהם יתעוררו שוב, אנו נהיה מוכנים  וערוכים להתמודד איתם באופן שונה.

אין אדם שלא מגיעה לו הזדמנות לתקן את מעשיו, כל עוד אנו נושמים, יש לנו את מתנת הההזדמנות השנייה בכל רגע בחיינו.

קטגוריות : חכמת הקבלה