תחזית אסטרולוגיה קבלית לחודש שבט מזל דלי / יעל ירדני

כפי שאומר השיר המפורסם מהמחזמר שיער: "זה עידן הדלי…"

כולנו מקדמים בברכה את ראש חודש דלי. היקום פורח כולו עכשיו, כשאנו טועמים את טעם החרות והחדשנות – שני סוסי המרוץ של החודש הזה. באסטרולוגיה המסורתית נשלט חודש דלי על ידי כוכב שבתאי, והוא ההפך הגמור ממזל גדי, למרות שהם נשלטים על ידי אותה פלנטה! כדי שמבנים חדשים יוכלו להיבנות, חייב שבתאי קודם כל להרוס את המבנים הישנים. ה"ישן" הוא מזל גדי, בעוד מזל דלי מייצג את ה"חדש".

בואו נתבונן מקרוב בכתבים העתיקים כדי להבין טוב יותר את האנרגיה של הסמל המוזר של מזל דלי, "נושא המים".

חודש שבט מזל דלי

מתוך "ספר יצירה", פסוק 5:10: "המליך אות צ' בלעיטה וקשר לו כתר וצרפן זה בזה וצר בהם דלי בעולם ושבט בשנה וקורקבן בנפש זכר ונקבה:

זה נשמע כהצהרה משונה מאוד: "המליך בלעיטה". מדוע לעיטה? כאשר נעמיק קצת יותר, נבין שרק חוש הטעם מתוך חמשת החושים לא הושפע על ידי חטא אדם הקדמון [הקצר המקורי]. שאר ארבעת החושים שלנו מעוותים מאז. אין ספק שחוש הטעם שייך לתחום השליטה של מזל דלי. הסימבוליזם של "נושא המים" מתחיל להיות קצת יותר הגיוני, כשאנו מוצאים שהכתבים האחרים של התורה והקבלה מושווים לעתים קרובות למים. עידן הדלי נחשב כזמן של "ידע"; תהיה לנו גישה להבנה ומודעות גבוהות הרבה יותר.

מנקודת הראות הקבלית, עידן הדלי התחיל במאה ה-16 כידע ורוחניות שהחלו להתפשט, מהגליל, ובמיוחד מצפת, שהיא אחת מארבע הערים הקדושות בישראל, המקבילה ליסוד האוויר, בדיוק כמו מזל דלי. [לידיעתכם, שלוש הערים הקדושות הנוספות הן ירושלים, שהיא אש, טבריה, שהיא מים, וחברון, שהיא אדמה]. במאה השש עשרה הופיעו הרבה מקובלים גדולים. ביניהם הארי ז"ל, ומאוחר יותר, רבי אברהם אזולאי, שהצהיר באומץ: "יש ללמד קבלה בשווקים".

השיפור הגדול שיש לנו עכשיו במפת העולם נובע ממיקומו החדש של יופיטר גומל החסדים והנדבן במזל שבשליטתו, קשת, שבו הוא יישאר עד דצמבר 2019! סוף המחזור של יופיטר בעקרב היה קטסטרופלי, עם פעולות של אלימות, אסונות אקלימיים, ועלית צורות שונות של קיצוניות בכל העולם. למה אנו יכולים לצפות מיופיטר בקשת? ובכן, כמה מילות מפתח הן: אופקים רחבים, חירות ועתיד עם אתיקה וחוקים מחודשים.  

המין האנושי מרגיש את הדחף להשתחרר מעומס ומגבלות מיותרים. זהו זמן נהדר ללמוד מתרבויות ואמונות אחרות. ההשראה הגלובלית נמצאת במגמת עלייה. השנה נהיה עדים למספר הולך וגדל של אנשים שיחפשו אחר חיים חדשים וטובים יותר. כל האנושות תחווה רצון עז יותר לצמוח ולהתפתח, והעדות לכך תהיה עלייתם של פרויקטים חדשים ונרחבים יותר בכל רחבי העולם.

אם כן, למה אנו יכולים לצפות מחודש דלי הנפלא? לתחילתו של סדר חדש עם האופק העולה של הירח בטלה החלוצי, יחד עם אורנוס כשליט הנוסף של החודש הזה! זה הזמן לחולל קצת מהפכה בעצמנו – לחדש את השאיפות שלנו ולתכנן את העתיד בהתלהבות גדולה. בואו נכוון החודש הזה להיות מאורגנים ושאפתניים, כמו בני מזל גדי [שבתאי, ונוס ופלוטו נמצאים עכשיו במזל הזה], ואמיצים וחדשניים כמו בני מזל טלה! זו הזדמנות נהדרת להציג את עצמנו בסרט חדש ומשופר.

זה הזמן לעשות קפיצת אמונה, ואולי לקחת כמה סיכונים. היקום תומך בנו עם תכונות רבות שבכדור הארץ המעשי, ולכן נוכל לחלום בלי לאבד את תחושת הריאליזם שלנו.

ויש גם לציין שאותיות המילה "דלי" בהיפוך יוצרות את המילה "ילד"!   

חודש דלי הוא זמן שבו אנו יכולים להתבונן בעולם בעיני הילד הפנימי שבנו, להאמין שכל אחת ואחד מאתנו יכולים להיות שוב סופרמן. להיות שוב טהורים, כמו חוש הטעם, שנשלט על ידי החודש הזה. למרבה הצער, כאשר אנו גדלים, המגבלות והספקות העצמיים שלנו גדלים גם הם. אחת התכונות האדירות של מזל דלי היא ודאות ברורה ונועזת, והעדר מוחלט של גבולות. הם האוויר של האש, והאש תמיד מרימה את האוויר. במובן מסוים, אנו לומדים מחדש לעוף!!!

בשנת 2019, אנו בסופו של מחזור נהדר, ובתחילת מחזור חדש. זו הנקודה החשוכה ביותר לפני עלות השחר, והזדמנות נפלאה עבור כל האנושות להתעלות מעל ומעבר לדעות קדומות וקטנוניות. כפי שכתב הפילוסוף הצרפתי בעל החזון, אנדרה מלרו: "בלי רוחניות, לא תהיה המאה ה-21". ברוכים הבאים לגלגול חדש של עידן הדלי: מודעות!!!

חודש נפלא לכולם! חודש טוב!

קטגוריות : אסטרולוגיה קבלית