מי אתם בני מזל קשת?

מאת: המרכז לקבלה

האסטרולוגיה הקלאסית אומרת שתכונות האופי שלנו נקבעות על-ידי מיקומם של הכוכבים. כל ההחלטות כבר נתקבלו, זה נגמר – אנחנו תקועים עם זה! זה לא בידינו!

האסטרולוגיה הקבלית מגלה לנו סוד אחר: כל אחד מאתנו נולד בדיוק ברגע הנכון שמאפשר לו להיות הכי טוב שאפשר. הכול נמצא ממש ברגע הזה, בקוד הגנטי של נשמתנו על פי הכוכבים, הידוע גם בשם מפת הלידה האסטרולוגית.

מי אתם בני מזל קשת?

חודש כסלו – מזל קשת

אופטימיות קוסמית

חודש כסלו הוא החודש התשיעי בשנת הלבנה. הוא נשלט בידי כוכב צדק (יופיטר), סמל השפע, המזל והברכה. האותיות העבריות המחברות אותנו להיבטים הרוחניים של החודש/המזל הן ס, האות שבראה את סימן המזל קשת; ו-ג, האות שבראה את כוכב צדק. האות סמ"ך משמעה עידוד, תמיכה או עזרה; והאות גימ"ל פירושה נתינה. יחד, הן מבשרות על חודש שבו נמצא ביטחון, רווחה ותקווה, ובתנאי שלא נניח לעצמנו להחליק לשאננות ולהתחסדות. בסך הכול, חודש זה נחשב לחודש חיובי ביותר.

מזל קשת הוא אחד ממזלות האש שמחובר באורח אינטימי ליסוד האוויר. זה אומר, שבני מזל קשת מוּנעים באמצעות אש, כמו רקטה, בכוח שמסתתר עמוק בתוך נפשם. בגלל האש הפנימית הזאת, בני מזל קשת מחפשים כל הזמן אתגרים וסכנות. כפי שנראה, לנמהרוּת הזאת יש השלכות חיוביות ושליליות כאחת.

גם כילדים, בני מזל קשת מתבדלים משאר חבריהם לקבוצת ומחפשים ללא הרף אתגרים חדשים. התנהגות הרפתקנית זו, אם אינה מאוזנת בשיפוט נכון, הופכת אותם לבלתי אחראיים במיוחד. בדיקת גבולות היא הדבר היחיד שמעניין אותם, והם אפילו מוכנים לצאת מגדרם כדי לקחת כל מבחן ולהפוך אותו לקשה במיוחד. אם ממתין להם מבחן כלשהו, הם יחכו עד הרגע האחרון כדי להתכונן לקראתו. במקום לגרום לחרדה, תוספת הלחץ הזו מפיקה מהם את המיטב. כדי להצליח, בני מזל קשת חייבים להיות בלחץ. הלחץ מזִין אותם. בלעדיו, הם מהר מאוד מאבדים עניין.

כשמתגלה הזדמנות להרפתקה, בני מזל מאזניים ממהרים לקפוץ עליה – ככל שהמשימה נראית בלתי אפשרית, כך גדלה התלהבותם. הם אינם מוותרים על שום הזדמנות למעשי גבורה, ומחפשים ללא הרף הזדמנויות למתוח את גבולותיהם. ולכן, לא מקרה הוא שאברי הגוף שמתייחסים למזל קשת הם הירכיים והרגליים.

בני מזל קשת מחפשים תענוגות בכל מחיר כמעט. הם רוצים סיפוקים מִיָּדִיִּים ומפיקים אותם בנטילת סיכונים ובהתמודדות עם פחדיהם. על כן, המחשבות והמעשים שלהם אינם מתמקדים ביעדים עצמם, אלא בדרך להפיק את מרב העונג מהמשימה שנטלו על עצמם. אף שהם אינם מתכוונים להרֵע, הם שקועים בסיפוק שלהם ועלולים לשמש זרזים לספקות ולפחדים של הסובבים אותם. התמודדות עם כל אתגר היא מבחינתם עניין של כבוד, ובדרך כלל הם עושים זאת עם מידה מסוימת של התרוממות רוח ועליצות. מאידך, אם הם נכשלים חלילה, הם נוטים להאשים את עצמם ללא הרף וחיים שוב ושוב את האירוע. 

בני מזל קשת הם בדרך כלל אנשים אינטליגנטים, או לפחות הגיוניים. הם מתמקדים בדברים החיוניים. הם אוהבים ללמוד דברים חדשים, אבל מתנגדים לנוקשות מכל סוג שהוא ונוטים לחפש את ההשכלה שלהם בסביבה לא קונבנציונלית. בני מזל קשת הם אוהבי חופש ואינם מסוגלים להישאר במקום אחד לאורך זמן. הם מעדיפים לחקור אופקים חדשים, גשמיים ורוחניים כאחת. תאוות הנדודים הזאת מתייחסת גם ליחסים שהם מפתחים. לעתים מזומנות הם צריכים "לגלות מחדש" את שותפיהם. אם הם מרגישים שהשגרה משתלטת על היחסים שלהם, הם מתקשים לשמור עליהם.

בני מזל קשת אינם מתפשרים ומבקרים בחריפות את התנהגותם־שלהם. לזכותם ייאמר, שהם תמיד מחפשים פגמים בעצמם ומיד מקבלים אחריות מלאה על מעשיהם ושגיאותיהם. בני מזל קשת לעולם לא יאשימו אחרים. יתרה מזו – הם אינם נוטרים טינה, אינם כועסים, ממהרים לסלוח ואף עלולים להישאר מקובעים על הכישלונות והליקויים של עצמם.

כל שגיאה שבני מזל קשת עושים נחרתת בזיכרונם למען העתיד. בני מזל קשת מקשיבים לביקורת, אולם הם גאים מכדי להודות בה. הם לומדים ממנה ומשתמשים בה לצורך התיקון שלהם. הם אפילו לומדים מהשגיאות של חבריהם ומשלבים את הידע הזה במהלך התפתחותם. הם רואים בכל דבר הזדמנות ללמוד ולהתקדם.

אצל בני מזל קשת תמיד יש "סוף טוב". ההשפעה של כוכב צדק משכנעת אותם שהכול יסתיים בכי טוב, כיוון שבאופן טבעי הם שואפים להתקדם, ללמוד ולשלוט בגורלם. ברגע שהם נתקלים בבעיה, הם מחפשים דרך לפתור אותה. הם מקבלים בברכה את חוסר הנוחות כדי לקדם את עצמם הלאה.

השפעתו של חודש כסלו על כולנו:

לחולל נִסים

בשינוי ניקוד, הופכת המילה "נֵס" ל"נָס" – כלומר, "בָּרַח". כאשר אנחנו נָסים מהאנוכיות  והתגובתיות שלנו מתרחשים נסים.  החודש אנו יכולים להשפיע על מגבלות הטבע  בכדי לחולל נסים בחיינו,  היכולת השתנות ממצב של אנוכיות למצב של נתינה היא שתקבע את כמות הנסים להם נהיה עדים החודש.

 

קטגוריות : אסטרולוגיה קבלית