ראש השנה בניו יורק – פרטים והרשמה

ניו יורק 11-9 בספטמבר, 2018 עם קרן ומיכאל ברג

שני הימים של ראש השנה הם הימים החשובים והמשמעותיים ביותר בשנה עבור כל אדם באופן אישי ועבור העולם כולו. הזוהר מלמד ששני הימים הללו והתקשורות שאנו עושים קובעים את 363 הימים הבאים. כמה חיים, אור, ברכות, בריאות, שמחה ומילוי יהיו לנו בחיים שלנו נקבע בשני הימים הללו. לא ניתן לתפוס ולהעריך את החשיבות של עשיית התקשורות ביומיים האלה; אנו יוצרים וקובעים את כל ההיבטים של השנה שלנו ביומיים האלה.

עשיית התקשורות הללו בצורה נכונה באמצעות כל הכלים הקבליים, המילים והמדיטציות חשובה מאוד בכל ראש השנה, אך אף יותר מכך בראש השנה הקרוב. לכן זה הגיע מכוחו של אור הבורא שהשנה טוב ליבו של אחד מחברינו, שהוא גם תורם נדיב, התעורר השנה בכדי לפתוח את התקשורות השנה בניו יורק לכולם ללא עלות. * זה יאפשר לתלמידים ולחברים שלנו להשתתף בכל התפילות והתקשורות של ראש השנה ביחד כקבוצה אחת.

ההרשמה פתוחה עכשיו! להרשמה לחצו כאן

ראש השנה  בניורק

מודעות נוספת לקראת ראש השנה

מסר מקרן ברג

חבריי, ברוכים הבאים ליום ההולדת של כל האנושות הידוע כ'ראש השנה'. אכן, ראש השנה הוא יום ההולדת של בני האדם, לכן, כל נשמה על פני כדור הארץ, לא משנה לאיזו דת או אמונה היא משייכת את עצמה, יכולה להתחבר ולחגוג את היום הזה, משום שזהו יום השייך לאנושות כולה.

בראש השנה, הבורא מעניק לנו הזדמנות להתחיל מחדש ולחדש את דרכנו הרוחנית. זוהי הזדמנות לשנות את מהלך חיינו. האין בקרבנו אדם שלא רצה בשלב מסוים בחייו להתחיל מחדש? הלא כולנו עשינו טעות והיינו רוצים לתקן אותה? ההיגיון אומר לנו שברגע שהפעמון צלצל, לא ניתן להפוך את המצב כאילו שהוא לא צלצל, אך ההיגיון אינו מודע לכוח שהוענק לנו על ידי הבורא. ראש השנה זהו יום שבו המעשים שלנו מהשנה הקודמת נבדקים ונבחנים. עם זאת, בזכות אהבתו העצומה של הבורא, ניתנה לנו גם הדרך לעקוף כל אנרגיה שלילית שיצרנו ולהפוך אותה לחיובית, לא רק עבור עצמנו, אלא גם עבור המשפחות שלנו. כל אחד ואחת מכם שיצטרפו אלינו מייצגים לא רק את עצמכם, אלא את המשפחות, החברים, הקהילות, הערים והמדינות שלכם. כשכולנו מאחדים את הכוחות שלנו באהבה שאנו רוכשים זה לזה והתקשורות שאנו עושים ביום זה, האנרגיה הזו בהחלט תגיע לכל מי שיקר לליבכם.

ראש השנה זהו הזמן שבו אנו מחויבים להתמודד עם הקארמה שלנו, אבל כשאנו מתפללים כאן יחד, יד ביד, עם הרצון לשפר את חיינו בשנה הקרובה, אנו יכולים לשנות את הקארמה הזו. אכן יש לנו את הכוח ואת הזכות במהלך 48 השעות הללו למשוך ברכות לשנה הקרובה ולבטל כל סוג של גזר דין שלילי. עם העזרה של הרב, רבי שמעון, האר"י, הכלי הנפלא של השופר והאהבה שאנו רוכשים האחד כלפי השני, ההזדמנות נמצאת בידינו על מנת שניצור שנה טובה עבורנו ועבור האנשים שאנו אוהבים.

במהלך השנה התוצאות של מעשינו נסתרות מאיתנו. באם אנו מחייכים או מזעיפים פנים אל זר ברחוב, אין לכך כל חשיבות באותו רגע. השפעת מעשינו נסתרת בגלל חסדי הזמן. ביום ראש השנה, ראש (התחלה) לכל השנה הבאה עלינו לטובה, ספרי החשבונות שלנו נפתחים, מתחברים, נבדקים, נמדדים ומחושבים. אנו לא יכולים יותר לברוח מהאמת של מעשינו במהלך השנה הקודמת, או אפילו גלגולים קודמים. נראה שזהו אירוע קוסמי שאין מנוס ממנו. אך יחד עם זאת, האור חזק יותר מחושך. חיוביות אכן מנצחת שליליות. אהבה מנצחת את השנאה. הבורא העניק לנו את הכלים של השופר והתפילה בכדי להילחם במטוטלת הקארמה שבדרכה אלינו במהלך היומיים הללו. עם זאת, חכמת הקבלה מלמדת אותנו שכלים אלה אינם מספיקים. אם אנו רוצים שתהיה לנו שנה מלאה בברכות רבות ככל האפשר, עלינו להוסיף לכלים שלנו מודעות חדשה – מודעות של אהבה פשוטה וטהורה. השופר, המדיטציות מהאר"י ותקשורות יכולים לעשות חצי עבודה, אך החצי השני נמצא בידינו. הזוהר מתייחס לזה כ"חזק ידיי". בכדי שהשנה הבאה תהיה שופעת ברכות וכל טוב, עלינו לבחור לאהוב את הזולת. כך נוכל לשנות את גורלנו לשנה הקרובה.

אתם מבינים, התשובה היא, ותמיד הייתה, אהבה. אהבה היא הכלי החזק ביותר שלנו, והפתרון העוצמתי ביותר בכדי שתהיה לנו שנה עם זרעים של שפע, בריאות, שמחה, אהבה ואור הבורא. זה מה שאני מאחלת לכם.

נעמוד יד ביד ונסתכל בעיניים לאמת של מי שאנחנו ביחד. עם תקיעת השופר, החוכמה של המורים שלנו, והחשוב ביותר – התחייבות להצית את ניצוץ הבורא שבתוכנו, אנו נשלח אהבה לכל פינה בעולם. מכיוון שזה הרגע שאנו יכולים להתמודד עם היומיים הללו מתוך וודאות שאנחנו ויקירינו אכן כתובים בספר חיים לשנה הקרובה.

שנה טובה,

קרן

 

מסר ממיכאל ברג 

"ראש השנה הזה הוא תחילתה של שנת תשע"ט. שתי האותיות האחרונות – 'עט' – מתקשרות לפסוק השני של תהילים, פרק מ"ה (45). הפרק כולו מלא בסודות עצומים, והרב אשלג, המייסד של מרכז הקבלה, כתב את הניגון החשוב ביותר שלו למילותיו של פרק זה בספר תהילים. פסוק שני מסתיים במילים  "לְשׁוֹנִי עֵט סוֹפֵר מָהִיר". זה מגלה לנו שני סודות חשובים לגבי השנה הקרובה.

ראשית, הזוהר מלמד שבראש השנה נפתחים ספר החיים וספר המוות, ובאמצעות התפילות, המדיטציות והתקשורות שלנו, אנו שואפים להיכתב בספר חיים. הרב אשלג לימד שלא הבורא הוא זה שכותב אותנו בספר חיים; אלא שכל אחד ואחת מאיתנו באמצעות התקשורות שלנו בראש השנה מצליחים "להיכתב בספר חיים", בדיוק כפי שהוא לימד, "עלינו לכתוב את עצמנו בספר חיים". השנה זו שנה של "עט סופר מהיר", כך שיש לנו יכולת רבה יותר להבטיח באמצעות המילים והתקשורות שלנו שניכתב בספר חיים, בספר של שמחה ומילוי.

הגילוי השני לגבי השנה מדבר על כל הפוטנציאל החבוי שיש לכל אחד ואחת מאיתנו. המקובלים מלמדים שאחת הטעויות הגדולות ביותר והתמידיות שלנו בחיים היא שאנו ממעיטים בהערכת הפוטנציאל שלנו. זו הסיבה לכך שאיננו מגשימים בעולם את הטוב הפוטנציאלי האמיתי שטבוע בנו, עבור עצמנו או עבור אחרים. הפסוק השני מתחיל במילים "רָחַשׁ לִבִּי דָּבָר טוֹב". זה מתייחס לכל הפוטנציאל העצום שנמצא בלבבות ובנשמות של כל אחד ואחת מיאתנו, שלמרבה הצער, פעמים רבות נשאר רק בגדר פוטנציאל לא ממומש. השנה יש לנו את היכולת, יותר מאשר בכל שנה אחרת, להביא את הפוטנציאל לגילוי ולמימוש. זהו סוד המילים "לְשׁוֹנִי עֵט סוֹפֵר מָהִיר". משמעות הדבר היא שניתנת לנו היכולת לבטא את הטוב והגדולה שטבועים בנו. בראש השנה הזה ביכולתנו להתחבר לפוטנציאל היותר גדול שלנו ולמשוך את האור והכוח על מנת לגלות אותו במלואו, יותר מאשר בכל זמן אחר לפני כן במהלך חיינו. אנו יכולים לוודא שהשנה יתגלה הרבה יותר מטוב ליבנו בחיים שלנו ובעולם שלנו תוך שנהפוך להיות "עֵט סוֹפֵר מָהִיר" ונהיה מסוגלים לגלות ולממש את האור שלנו.

מיכאל ברג

קטגוריות : חגים וארועים במרכז לקבלה