בין המצרים – 21 הימים ליצור את השינוי

מאת: המרכז לקבלה

אנו נכנסים לתקופת שלושת השבועות הידועים כימי "בין המצרים" המתחילים ב – יז' בתמוז – 11 ביולי 2017 ונמשכים עד ה-1 באוגוסט, ט' באב היום התשיעי של חודש אב. לאורך היסטוריה בתקופה זו התרחשו עימותים, אסונות ומלחמות אסונות, שהמפורסמים בהם הם חורבן שני בתי המקדש ושל ירושלים ותחילת הגלות.

זה זמן שבו הטבע האנוכי שלנו נוטה להתעורר במיוחד, קשה לנו מתמיד לא להגיב באופן שלילי לדברים, חלקנו יתמודדו עם אתגרים רבים, הוודאות שלנו תיבחן ונגלה בתוכנו הרבה יותר שליליות מאשר אנו רוצים לראות או בוחרים לא לראות בדרך כלל.

בין המצרים – 21 הימים ליצור את השינוי

התגובה הראשונית למצבים הללו עלולה להיות "הסתגרות בתוך עצמנו" כשאנחנו נמצא את עצמנו חושבים, מדוע לצאת לעולם ולהתמודד עם האתגרים הנוספים הללו כאשר הרבה יותר בטוח פשוט להתחבא "בבית במזגן" להתנתק ולא להתמודד או להתעמת?

המקובלים מלמדים שבמשך שלושת השבועות היקום שולח הרבה יותר אור מברגיל ושבמצבים המתאגרים של תקופה זו ניתנות לנו הזדמנויות נדירות להשתנות ולגדול באופן רוחני.

למי מאתנו שכבר לומד שנים רבות במרכז לקבלה ידוע שהרב ברג התייחס לתקופת בין המצרים לא כאל זמן של שליליות שצריך לברוח ממנה, אלא כאל זמן של הזדמנות ליצירת נסים ומקפצה להתפתחות בחיינו, הזדמנות זו  מאפשרת לנו התמקדות בשינוי שאנחנו צריכים לעבור במשך שלושת השבועות. 

מזווית ראייה זו, שלושת השבועות נראים כזמן לא מאיים ומפחיד כמו שזה נשמע בהתחלה, לרוב הפחד הוא שמחזיק אותנו תקועים בדפוסים הישנים ומונע מאתנו להתפתח. קבלת האתגר של ימי בין המצרים במודעות הנכונה יכולה לקחת אותנו לרמה הבאה שלנו.

אלה יכולים להיות 21 ימים מיוחדים אם נבחר להתחבר למודעות של אהבה ללא תנאי, נתינה, וכוח התנגדות. אחד הכלים שיסייעו לנו לעבור את תקופה זו היא המדיטציה המיוחדת שגילה לנו האר"י.

המקובלים ממליצים להעזר בה במשך תקופת ימי בין המצרים בכדי לבנות כלי להכיל את האור החזק המתגלה בתקופה זו.

בין המצרים – 21 הימים ליצור את השינוי

הדפיסו את הקובץ המצורף והעזרו בו במשך 21 הימים הקרובים, בהצלחה.

(המדיטציה בקובץ PDF – לחצו כאן להורדה)

המלצת קריאה לימי בין המצרים:

"חלונות בזמן" חלק ב' מאת הרב ברג 

קטגוריות : חגים וארועים במרכז לקבלה